NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଦଶପଲ୍ଲାର ମୃଗ ବିହାରରେ ଆଖି ବୁଜୁଛନ୍ତି ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ମୃଗ: ଦାୟୀ କିଏ ?

Who is responsible for the death of one deer after another in Dasapalla Deer Bihar?
Spread the love
ADVERTISEMENT

ଦଶପଲ୍ଲାର ମୃଗ ବିହାରରେ ଆଖି ବୁଜୁଛନ୍ତି ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ମୃଗ: ଦାୟୀ କିଏ ?

ଦଶପଲ୍ଲା : 19/06/2022(ମଧୁମିତା ପଟ୍ଟନାୟକ): ଦଶପଲ୍ଲାର ଏକ ମାତ୍ର ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସ୍ଥଳୀ କୁଆଁରିଆ ଡ୍ୟାମ ଓ ମୃଗ ବିହାର । ଏହି ମୃଗ ବିହାର ରେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ମୃଗ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିବା ଘଟଣା ପରିବେଶ ତଥା ପଶୁ ପ୍ରେମୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚିନ୍ତା ଓ ଉଦବେଗର କାରଣ ହୋଇ ପଡିଛି l ବୃକ୍ଷ ବିନା ଶ୍ରୀହୀନ ମୃଗ ବିହାରର ମୃଗ ମାନଙ୍କୁ ବାହାରୁ ଖାଦ୍ୟ ଆଣି ଦୁଇ ଓଳା ଦିଆ ଯାଉଚି ସତ, ମାତ୍ର ସେମାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି l ମୃଗ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଏହାର ଉତ୍ତର ଦାୟିତ୍ଵ କାହାକୁ ଦିଆ ଯାଉ ନଥିବାରୁ ଏଭଳି ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଘଟଣା ଘଟି ଚାଲି ଥିବା ସାଧାରଣରେ ଚର୍ଚା ହେଉଛି l

ମୃଗ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପାରସ୍ପରିକ ସଂଘର୍ଷ କାରଣରୁ ଅନେକ ସମୟରେ ମୃଗ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରୁଥିବାର କୁହା ଯାଉଥିଲେ ହେଁ, ସେମାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଦାୟିତ୍ବ କାହାର ବୋଲି ବୁଦ୍ଧିଜିବି ମହଲରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଲାଣି l ଉତ୍ତର କିଏ ଦେବ ଆଉ ଦାୟିତ୍ଵ କାହାର ? ବିଭାଗୀୟ ବଡ ବାବୁମାନେ ମୃଗ ବିହାରର ଏଭଳି ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଘଟଣା ପାଇଁ କି ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛନ୍ତି ତାକୁ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଜନସାଧାରଣ ଅପେକ୍ଷା କରି ରହିଛନ୍ତି l ତତ଼ସହିତ ମୃଗ ବିହାରର ପୂର୍ବ ଗୌରବ ଫେରାଇ ଆଣିବା ସହିତ ଏହାର୍ ସୁରକ୍ଷା ଓ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକରଣ ପାଇଁ ସରକାରୀ ସ୍ତରରେ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବା ନିମନ୍ତେ ମତ ପ୍ରକାଶ ପାଉଛି l

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: