NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦୌଡ଼ରେ ଓଡିଶାରୁ କିଏ ?

Who is from Odisha in the running for the Rajya Sabha elections?
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦୌଡ଼ରେ ଓଡିଶାରୁ କିଏ ?

ଭୁବନେଶ୍ୱର : 12/05/2022(ବ୍ୟୁରୋ): ରାଜନୈତିକ ସର୍କଲରେ ଏହା ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି ଯେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାର ବିକାଶ ପରିଷଦର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କଲିକେଶ ସିଂ ଦେଓ, ପୁଷ୍ପନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଦେଓ, ଓଟିଡିସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶ୍ରୀମୟୀ ମିଶ୍ର, ରାସେଶ୍ୱରୀ ପାଣିଗ୍ରାହି, ଯୋଗେଶ ସିଂ, ନଳିନୀ ପ୍ରଧାନ ଏବଂ ପ୍ରଭାସ ସିଂ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଅଟନ୍ତି। ସେହି ସମୟରେ, ପ୍ରସନ୍ନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ପୁଣି ଥରେ ପୁନରାବୃତ୍ତି ହୋଇପାରନ୍ତି |

ADVERTISEMENT

ତିନିଜଣ ରାଜ୍ୟସଭା ସଦସ୍ୟ ଏନ ଭାସ୍କର ରାଓ, ପ୍ରସନ୍ନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ରଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଜୁଲାଇରେ ଶେଷ ହେବା ସହିତ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ପସନ୍ଦକୁ ନେଇ କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନା ଲାଗି ରହିଛି।

ସେହିଭଳି ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାର ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଚାୟୁ ପଟ୍ଟନାୟକ, ରବି ନନ୍ଦ ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ଟର୍ନକୋଟ୍ ପ୍ରଦୀପ ମାଝି ମଧ୍ୟ ଏହି ଦୌଡ଼ରେ ଅଛନ୍ତି।

ସେହିଭଳି ଉତ୍ତର ଏବଂ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ବିଜେଡି ସଭାପତି ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜେନା, ବରିଷ୍ଠ ନେତା ମହେଶ୍ୱର ମହାନ୍ତି, ପ୍ରସନ୍ନ ପାଟ୍ଟଶାଣୀ ଏବଂ ମାନସ ମଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ଭଳି ନେତାଙ୍କ ନାମ ଆସୁଛି।

ଏଥି ସହିତ, ଏହା ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭବ ଯେ ନବୀନ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ କାର୍ଡ ଖେଳିବା ଏବଂ ସମାଜର ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ପୁରୁଷ ଏବଂ ମହିଳା ବ୍ୟକ୍ତି ଚୟନ କରି ସମସ୍ତ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନାକୁ ଭୁଲ ପ୍ରମାଣ କରିପାରନ୍ତି |

ଭାରତର ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ (ECI) ଗୁରୁବାର ଦିନ ଓଡିଶାର ତିନୋଟି ସମେତ 57 ଟି ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଖାଲି ଥିବା ଆସନ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ଜୁନ୍ 10 ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ |

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: