NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ବିଜେପିର “ଜନ ଆଶୀର୍ବାଦ ଯାତ୍ରା” ରେ ଓଡିଶା ଗସ୍ତରେ ଦୁଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ |

Spread the love
ADVERTISEMENT

ବିଜେପିର “ଜନ ଆଶୀର୍ବାଦ ଯାତ୍ରା” ରେ ଓଡିଶା ଗସ୍ତରେ ଦୁଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ |

ଭୁବନେଶ୍ୱର:19/08/2021(ବ୍ୟୁରୋ ): ରେଳମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଓଡିଶାରେ ବିଜେପିର ‘ଜନ ଆଶୀର୍ବାଦ ଯାତ୍ରା’ରେ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରି ରାଜ୍ୟକୁ ତାଙ୍କର “କର୍ମ ଭୁମି” ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି। ସେ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ବିଜେପି କର୍ମକର୍ତ୍ତା ତାଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିଲେ । କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ବୈଷ୍ଣବ ଚାରି ଦିନିଆ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆରମ୍ଭ କରି ବିଭିନ୍ନ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଯୋଜନାର ଲାଭ ବିଷୟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଇଥିଲେ। 1994-ବ୍ୟାଚ୍ ର ପୂର୍ବତନ ଆଇଏଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ବୈଷ୍ଣବ କହିଛନ୍ତି ଯେ “ଓଡିଶା ସର୍ବଦା ମୋର କର୍ମ ଭୁମି “।

1990 ଦଶକରେ ସେ ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ତଥା କଟକ ଏବଂ ବାଲେଶ୍ୱରରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଚିବ ହୋଇଥିଲେ । କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ପରେ ଏହା ହେଉଛି ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଓଡିଶା ଗସ୍ତ | ପ୍ରଧାନ ଏବଂ ବୈଷ୍ଣବ ପୁରୀର ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଉଥିବା ସମୟରେ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିଲେ। ଟୁଇଟରକୁ ନେଇ ରେଳ ମନ୍ତ୍ରୀ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ଏକ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯାହା ତାଙ୍କୁ ପୁରୀ ଅଭିମୁଖେ ଅଭିବାଦନ ଜଣାଇଛି। ସେ ତାଙ୍କ ଗାଡିକୁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଅଟକାଇ ରାସ୍ତାର ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଥିଲେ।

ରାଜସ୍ଥାନରୁ ଆସିଥିବା ବୈଷ୍ଣବ 2019 ରେ ଓଡିଶାରେ ଶାସକ ବିଜେଡିର ସମର୍ଥନରେ ରାଜ୍ୟସଭାକୁ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଗତ ମାସରେ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ତାଙ୍କ ଅଫିସିଆଲ୍ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ରାଜ୍ୟ ଗସ୍ତ ବିଷୟରେ ଅଦ୍ୟତନ ଜାରି ରଖିବା ସହ ଓଡିଆର ମାଇକ୍ରୋବ୍ଲଗିଂ ସାଇଟରେ ସମସ୍ତ ବାର୍ତ୍ତା ଲେଖିଛନ୍ତି। ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ସେ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏକ ଟ୍ରେନରେ ରାୟଗଡା ଯାତ୍ରା କରିବେ ଏବଂ ପରଦିନ ଦଳର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ କୋରାପୁଟ ପରିଦର୍ଶନ କରିବେ। ସେ ଶନିବାର ନବରଙ୍ଗପୁର ଏବଂ ଅଗଷ୍ଟ 22 ରେ କଳାହାଣ୍ଡି ଏବଂ ବଲାଙ୍ଗୀର ଯିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି।

ପ୍ରଧାନ ଅଗଷ୍ଟ 19 ରୁ 22 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭୁବନେଶ୍ୱର, କଟକ ଏବଂ ଖୋର୍ଦ୍ଧାଠାରେ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ ବୋଲି ଦଳୀୟ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ । ଏହା ସହିତ ଦୁଇ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଚାରି ଦିନରେ 419 କିଲୋମିଟର ଯାତ୍ରା କରିବେ ଏବଂ ସାତୋଟି ଜିଲ୍ଲା ଉପରେ ବ୍ୟାପିଥିବା 6ଟି ସଂସଦୀୟ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ 115 ଟି ସ୍ଥାନରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରିବେ।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: