ଜର୍ମାନୀ ଭାଷାରେ ଅନୁବାଦ ହେଲା ଡ଼. ଭବାନୀ ଶଙ୍କର ନିଆଲଙ୍କ କବିତା - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଜର୍ମାନୀ ଭାଷାରେ ଅନୁବାଦ ହେଲା ଡ଼. ଭବାନୀ ଶଙ୍କର ନିଆଲଙ୍କ କବିତା

Translated into German by Drs. Bhavani Shankar Niall's poem.
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଜର୍ମାନୀ ଭାଷାରେ ଅନୁବାଦ ହେଲା ଡ଼. ଭବାନୀ ଶଙ୍କର ନିଆଲଙ୍କ କବିତା

ଭବାନୀପାଟଣା : 03/11/2021(ରିପୋର୍ଟ : ସନାତନ ମହାକୁଡ଼): ବିଶିଷ୍ଟ ଜର୍ମାନୀ କବି ଆନଚିଆ ଷ୍ଟିନ କବି ଡ଼. ଭବାନୀ ଶଙ୍କର ନିଆଲଙ୍କ କବିତା କୁ ଜର୍ମାନୀ ଭାଷାରେ ଅନୁଦିତ କରିଛନ୍ତି l କବି ଆନଚିଆ ଷ୍ଟିନ

ADVERTISEMENT
ଜର୍ମାନୀର ଜଣେ ଖ୍ୟାତନାମା କବି, ଦୃଶ୍ୟ କଳାକାର ଏବଂ ଆର୍ଟ କ୍ୟୁରେଟର ଅଟନ୍ତି l ସେ 1980 ରୁ ତାଙ୍କ କଳା ସବୁ ଆନ୍ତଃରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି l ଏହା ସହ ସେ ଟମଟମ ବୁମବୁମର ସହ ସମ୍ପାଦିକା ଅଛନ୍ତି l

ତାଙ୍କ କବିତା ପୃଥିବୀର ଅନେକ ଭାଷାରେ ଅନୁଦିତ ହୋଇଛି l ସେ କବି ଡ଼. ଭବାନୀ ଶଙ୍କର ନିଆଲଙ୍କ କବିତା “Some Words“, Come ଏବଂ Ring Out କୁ ଅନୁଦିତ କରିଛନ୍ତି l ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟଯେ, Some Word ଏବଂ Come କବିତାକୁ ଇଂରାଜୀରେ ବଙ୍କିମ ମୁଣ୍ଡ ଏବଂ Ring Out କବିତା କୁ ଇଂରାଜୀ ରେ ଲିଙ୍ଗରାଜ ପାତ୍ର ଅନୁବାଦ କରିଛନ୍ତି l

କ୍ରମାଗତ ଭାବେ କବି ନିଆଲଙ୍କ କବିତା ଇଂରାଜୀ, ଇଟାଲୀ, ରୁଷ, ଫ୍ରାନ୍ସ, ଚୀନ, ଆର୍ବିକ, ପାର୍ସିଆ, ପୋଲିସ, ସ୍ପେନିସ, ଆଳବାନିୟନ, ଫିଲିପିନୋ, ଭିଏତନାମା ଭଳି ଆନ୍ତଃରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଭାଷାରେ ଅନୁଦିତ ହେବା ଏକ ଗୌରବର ବିଷୟ l

ଉକ୍ତ କବିତା ଗୁଡିକୁ ଇଂରାଜୀ ଭାଷାରେ ଅଧ୍ୟାପକ ବଙ୍କିମ ମୁଣ୍ଡ ଏବଂ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ, ଇଟାଲୀ ଭାଷାରେ କବି ଇମାନୁଏଲା ରିଜୋ, ସର୍ବିଆ ଭାଷାରେ କବି ଶୋଭା ସୋଭକା ଶୋଭିକ, ଚୀନ ଭାଷାରେ କବି ଲାଉ ଫୁ,ରୁଷ ଭାଷାରେ ଏଲିନା ଡାନିସିନା, ଫ୍ରାନ୍ସ ଭାଷାରେ ଏଲିଜା ବେଥ ପ୍ଲେନାଟୋ,ସ୍ପେନିସ ଭାଷାରେ ଆମେରିକୀୟ କବି ଏଞ୍ଜେଲ ଗୁସ୍ତାଭୋ ବେନାଭିଡିସ,ପୋଲିସ ଭାଷାରେ ପୋଲାଣ୍ଡ କବି ଜିଜନିଉ ମାଇରୋସ୍ଲୋୱସ୍କି,ଫିଲିପିନୋ ଭାଷାରେ ଡ଼. ଜେସୁକା ପି. ବେସିନ,ଆର୍ବିକ ଭାଷାରେ କବି ମହମ୍ମଦ ହେଲ୍ମୀ ଅଲ୍ ରିଶା,ଭିଏତନାମା ଭାଷାରେ କବି ମେ ହୋଆ ଡୁ ଏବଂ ଅଳବାନିୟନ ଭାଷାରେ କବି ମାରଜେତା ଶଟ୍ରୋ ରାରପାଜ୍ ଅନୁବାଦ କରିଛନ୍ତି l କବିଙ୍କ ଏହି ସଫଳତାରେ ରାଜ୍ୟର ଅନେକ ମହଳରୁ ଖୁସିର ସୁଅ ଛୁଟିଛି l

କବି ନିଆଲଙ୍କୁ ପୂର୍ବରୁ WLFPHR, ଭୁଟାନ ଦ୍ୱାରା ଶାନ୍ତି ପାଇଁ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା | ଇକ୍ରା ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଦ୍ୱାରା ବିଶ୍ୱ ଶାନ୍ତି ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ, ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ଫୁଟ୍ ପ୍ରିଣ୍ଟ୍ ବାଂଲାଦେଶ ଦ୍ୱାରା ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ଷ୍ଟାର୍ ପୁରସ୍କାର, ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ ଦ୍ୱାରା ପୋଲିସ୍ ସାମଗ୍ରୀ କଳା ପୁରସ୍କାର, ସ୍କୁଲ ଅଫ୍ ଆର୍ଟ ଆଣ୍ଡ କବିତା- ନାଇଜେରିଆ ଦ୍ୱାରା ସାହିତ୍ୟିକ ଆଲୋକୀକରଣ ପୁରସ୍କାର -21 ରେ ସେ ସମ୍ମାନିତ ହୋଇଛନ୍ତି |

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: