ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଟ୍ରାନ୍ସଜେଣ୍ଡରମାନଙ୍କର ସାଇକେଲ ରାଲି | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଟ୍ରାନ୍ସଜେଣ୍ଡରମାନଙ୍କର ସାଇକେଲ ରାଲି |

Transgender bicycle rally in Bhubaneswar
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଟ୍ରାନ୍ସଜେଣ୍ଡରମାନଙ୍କର ସାଇକେଲ ରାଲି |

ଭୁବନେଶ୍ୱର: 31/10/2021(ବ୍ୟୁରୋ ): ଏକାମ୍ର କ୍ଷେତ୍ ପ୍ଲାଜା ଏବଂ ରାମ ମନ୍ଦିର ଛକ ନିକଟରେ ଟ୍ରାନ୍ସଜେଣ୍ଡରମାନଙ୍କର ଏକ ସାଇକେଲ ରାଲି ଆୟୋଜିତ ହୋଇଛି | ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଟ୍ରାନ୍ସଜେଣ୍ଡର ସମ୍ପ୍ରଦାୟର 50 ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ | ଓଡିଆ ଟିଭି ଅଭିନେତା ତଥା ସାମାଜିକ କର୍ମୀ ରୁଷୀ ପଟ୍ଟନାୟକ ମଧ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଥିଲେ।

ADVERTISEMENT

“ଆମେ ସର୍ବଦା ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତିକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରୁ। ଟ୍ରାନ୍ସଜେଣ୍ଡର ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ସ୍ୱୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ (SHGs) କୁ ପାର୍କିଂ ସ୍ଥାନ ପରିଚାଳନା କରିବାର ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଥିବାବେଳେ ଆଜି ଏହି ରାଲିରେ ସେମାନଙ୍କର ଅଂଶଗ୍ରହଣ ପୁଣିଥରେ ପ୍ରମାଣିତ କରିଛି ଯେ ଆମେ ଆମର ନାଗରିକ-କେନ୍ଦ୍ରିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଏବଂ ଯୋଜନାରେ ସମସ୍ତ ସାମାଜିକ ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ଗୋଷ୍ଠୀକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଯାଉଛୁ ବୋଲି ଭୁବନେଶ୍ୱର ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି ଲିମିଟେଡ୍ର ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ତଥା ସିଇଓ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସିଂ କହିଛନ୍ତି।

KIIMS ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍ ଦ୍ୱାରା ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପ୍ରାୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା | ଟ୍ରାନ୍ସଜେଣ୍ଡରମାନଙ୍କର ଏକ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ଭିତ୍ତିକ ସଂଗଠନ ଶାଖାର ସଦସ୍ୟମାନେ ମୀରା ପରିଡାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବହୁ ଉତ୍ସାହର ସହିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସକ୍ରିୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ | ଜଣାଶୁଣା ଓଡିଆ ଟିଭି ଅଭିନେତା ତଥା ସାମାଜିକ କର୍ମୀ ରୁଷୀ ପଟ୍ଟନାୟକ ମଧ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଥିଲେ।

ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ଆଧାରିତ ଏହାର ନାଗରିକ-କେନ୍ଦ୍ରିକ ଯୋଜନାର ଏକ ଅଂଶ ଭାବରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି ଲିମିଟେଡ୍ (ବିଏସସିଏଲ) ଓଡିଶା ରାଜଧାନୀରେ ଚକ୍ର ଏବଂ ପଥଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ସୁବିଧା ବିକଶିତ କରିଛି। ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ: ସର୍ବନିମ୍ନ ପ୍ରଦୂଷକ ଏବଂ କଣିକା ପଦାର୍ଥ ସହିତ ନାଗରିକମାନଙ୍କୁ ନିର୍ମଳ ବାୟୁରେ ନିଶ୍ୱାସ ନେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ | ଏହାକୁ ଅଧିକ ନାଗରିକ-ଅନୁକୂଳ କରିବା ପାଇଁ ସହର ଏହାର NMT ଯୋଜନା ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିଛି |

ଅତୀତରେ NMT ଦର୍ଶନକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରି ପଠା ଉତ୍କଳ ସମେତ ପାନ-ସିଟି ଇଭେଣ୍ଟରେ ଆମେ ସବୁବେଳେ ଭାଗ ନେଇଛୁ। ’’ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ତଥା ସହ-ସଂଗଠକ ମୀରା ପରିଡା କହିଛନ୍ତି।

ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜୁଲାଇରେ, ସିଟି ଅଫ୍ ଟେମ୍ପଲ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆ ସାଇକେଲ 4 ଚେଞ୍ଜ୍ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଷ୍ଟେଜ୍ -1 ପୁରସ୍କାରର 11 ଟି ସହର ମଧ୍ୟରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିଲା |

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: