NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ଲାଇଭ୍ ଅପଡେଟ୍ସ |

Spread the love

ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ଲାଇଭ୍ ଅପଡେଟ୍ସ |

ADVERTISEMENT

ଟୋକିଓ : 26/07/2021, 8:23 AM

ଆଜି ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସର ଚତୁର୍ଥ ଦିନ | ଭାରତ ପାଇଁ ଦିନଟି ଭଲ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା | ଫେନସିଂରେ ଭାରତର ସିଏ ଭବାନୀ ଦେବୀ ଟ୍ୟୁନିସିଆର ନାଜିଆ ବେନ ଅଜିଜିଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ସେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ହାରି ଯାଇଥିଲେ। ଏଥି ସହିତ ତୀରନ୍ଦାଜ ଏବଂ ଟେବୁଲ ଟେନିସରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତ ଜିତିଛି। ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଭାରତୀୟ ଆଥଲେଟ୍ମାନେ ଆଜି ବକ୍ସିଂ, ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ୍ ଭଳି କ୍ରୀଡ଼ାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ |

ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ସହିତ ଜଡିତ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅଦ୍ୟତନ ପାଇଁ .. ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ ଲାଇଭ୍ ଅପଡେଟ୍ସ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ ଲାଇଭ୍…

9:19 AM
ଟେବୁଲ୍ ଟେନିସରେ ଭାରତ ହାରିଛି। ରାଉଣ୍ଡ- ଅଫ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସୂତାର ମୁଖାର୍ଜୀ ହାରିଯାଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ପର୍ତ୍ତୁଗାଲର ୟୁ ଫୁଙ୍କ ହାତରେ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ସୁଥିରା ମ୍ୟାଚକୁ 0-4ରେ ହରାଇଥିଲେ।

8:49 AM
ଭାରତୀୟ ସୁଟରଙ୍କ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜାରି ରହିଛି। ସ୍କିଟ୍ ଯୋଗ୍ୟତା ଅନୁଯାୟୀ ଅଙ୍ଗଦ ଭାଇ ସିଂ ବାଜୱା ଯୋଗ୍ୟତା ଦିବସ ଶେଷରେ 11 ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଚତୁର୍ଥ ସିରିଜରେ 23 ପଏଣ୍ଟ ସହ 19 ତମ ସ୍ଥାନକୁ ଖସି ଆସିଥିଲେ। ମେରଜ ଅହମ୍ମଦ ଖାନ 23 ପଏଣ୍ଟରୁ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | 30 ଟି ସୁଟର ମଧ୍ୟରୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ 6 ରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଆଜିର ଫାଇନାଲ୍ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିବେ | ଉଭୟ ଅଙ୍ଗଦ ଏବଂ ମେରାଜ ଏଥିରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ସାମାନ୍ୟ ଆଶା ଅଛି |

8:23 AM
ପୁରୁଷ ଡବଲ୍ସ ଗ୍ରୁପ୍ ଏ ବର୍ତ୍ତମାନଠାରୁ କିଛି ସମୟ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବ | ସକିକସାଇରାଜ ରାଙ୍କିରେଡି ଏବଂ ଚିରାଗ ଶେଟ୍ଟୀ ବନାମ ମାର୍କସ ଗିଡୋନ ଫର୍ଣ୍ଣାଲଡି ଏବଂ କେଭିନ ସଞ୍ଜୟ ସୁକାମୁଲଜୋ (ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ) ମ୍ୟାଚ ସକାଳ 9:10 ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

8:02 AM
ଖଣ୍ଡାଧାର ଭବାନୀ ଦେବୀ ତାଙ୍କର ପରବର୍ତ୍ତୀ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଛନ୍ତି | ଏହା ସହିତ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ତାଙ୍କର ଅଭିଯାନ ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହେଲା | ସେ ରାଉଣ୍ଡ 32 ରେ ବିଶ୍ୱ ନମ୍ବର ତିନି ମାନୋନ ବ୍ରୁନେଟଙ୍କୁ ହରାଇଥିଲେ | ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭବାନୀ ଦେବୀ 7-15 ରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ |

ଆଜି ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ – 2020 ର ଚତୁର୍ଥ ଦିନ |

ଭାରତ ପାଇଁ ଦିନ ପାଇଁ ଭଲ ଆରମ୍ଭ |

ସିଏ ଭବାନୀ ଦେବୀ ଫେନସିଂରେ ବିଜୟ ଲାଭ କରିଥିଲେ |

ଭାରତର ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଏକ ପଦକ ଆସିଛି |

ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସର ଚତୁର୍ଥ ଦିନରେ ଭାରତ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ଫେନସିଂ ଏବଂ ତୀରନ୍ଦାଜରେ ବିଜୟ ହୋଇଛି। ଫେନସିଂରେ ଭାରତର ଭବାନୀ ଦେବୀ ଟ୍ୟୁନିସିଆର ନାଜିଆ ବେନ ଅଜିଜିଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ସେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଅଭିଯାନ ଶେଷ ହୋଇଥିଲା। ଏଥି ସହିତ ତୀରନ୍ଦାଜରେ ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ଦଳ କାଜାଖସ୍ତାନକୁ 6-2ରେ ପରାସ୍ତ କରି କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି।

8:23 AM

କିଛି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ୍ ମ୍ୟାଚ୍ |

ପୁରୁଷ ଡବଲ୍ସ ଗ୍ରୁପ୍ ଏ ବର୍ତ୍ତମାନଠାରୁ କିଛି ସମୟ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବ | ସକିକସାଇରାଜ ରାଙ୍କିରେଡି ଏବଂ ଚିରାଗ ଶେଟ୍ଟୀ ବନାମ ମାର୍କସ ଗିଡୋନ ଫର୍ଣ୍ଣାଲଡି ଏବଂ କେଭିନ ସଞ୍ଜୟ ସୁକାମୁଲଜୋ (ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ) ମ୍ୟାଚ ସକାଳ 9:10 ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

8:02 AM

ଖଣ୍ଡାଧାରୀ ଭବାନୀ ଦେବୀଙ୍କ ଅଭିଯାନର ସମାପ୍ତି |

ଖଣ୍ଡାଧାର ସିଏ ଭବାନୀ ଦେବୀ ତାଙ୍କର ପରବର୍ତ୍ତୀ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଛନ୍ତି | ଏହା ସହିତ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ତାଙ୍କର ଅଭିଯାନ ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହେଲା | ସେ ରାଉଣ୍ଡ 32 ରେ ବିଶ୍ୱ ନମ୍ବର ତିନି ମାନୋନ ବ୍ରୁନେଟଙ୍କୁ ହରାଇଥିଲେ | ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭବାନୀ ଦେବୀ 7-15 ରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ |

7:44 AM

ଟେବୁଲ୍ ଟେନିସରେ ମଧ୍ୟ ଜିତିଥିଲେ |

ଟେବୁଲ୍ ଟେନିସରେ ଭାରତର ଶରତ କମଲ ପୁରୁଷ ସିଙ୍ଗଲ୍ସ ମ୍ୟାଚରେ ପର୍ତ୍ତୁଗାଲର ଟିଆଗୋ ଆପୋଲୋନିଆକୁ 4-2ରେ ପରାସ୍ତ କରି ତୃତୀୟ ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି।

7:42 AM

ତୀରନ୍ଦାଜ ଦଳ ପାଇଁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଆରମ୍ଭ |

ସୋମବାର ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚରେ କାଜାଖସ୍ତାନକୁ – 2-୨ ଗୋଲରେ ପରାସ୍ତ କରି ଅଟାନୁ ଦାସ, ପ୍ରବୀଣ ଯାଦବ ଏବଂ ତରୁଣଦୀପ ରାୟଙ୍କ ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ତୀରନ୍ଦାଜୀ ଦଳ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ଏକ ଚମତ୍କାର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଭାରତୀୟ ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ କାଜାଖସ୍ତାନର ଇଲଫାଟ ଅବଦୁଲିନ୍, ଡେନିସ୍ ଗଙ୍କିନ୍ ଏବଂ ସାଇନଜର ମୁସାୟେଭଙ୍କୁ 55-54, 52-51, 56-57, 55-54 ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଅତନୁ ଭାରତ ପାଇଁ ଭଲ ଖେଳି ପାଞ୍ଚ ଥର 10 ପଏଣ୍ଟ ହାସଲ କରିଥିଲେ।

7:39 AM

ଭାରତର ଭବାନୀ ଦେବୀ ଟ୍ୟୁନିସିଆର ନାଜିଆ ବେନ ଅଜିଜିଙ୍କୁ ଫେନସିଂରେ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି ଭବାନୀ ଦେବୀ ହେଉଛନ୍ତି ଭାରତର ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ଖଣ୍ଡାଧାରୀ ଯିଏ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। 27 ବର୍ଷର ଭବାନୀ ତିନି ମିନିଟର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଗୋଟିଏ ବି ପଏଣ୍ଟ ହରାଇ ନଥିଲେ ଏବଂ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ 8-0 ଅଗ୍ରଣୀ ନେଇଥିଲେ | ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ନାଡିଆ କିଛି ଉନ୍ନତି କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ତାଙ୍କ ଅଗ୍ରଣୀକୁ ଦୃଢ଼ କରି 6:14 ସେକେଣ୍ଡରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲେ |

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: