NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ଲାଇଭଅପଡେଟ : ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କଲେ ସିନ୍ଧୁ , ଆଉ ଏକ ପଦବୀ ନିକଟରେ ଭାରତ , ହକି ମ୍ୟାଚ୍ ଜାରି |

Spread the love

ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ଲାଇଭଅପଡେଟ : ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କଲେ ସିନ୍ଧୁ , ଆଉ ଏକ ପଦବୀ ନିକଟରେ ଭାରତ , ହକି ମ୍ୟାଚ୍ ଜାରି |

ADVERTISEMENT

30 ଜୁଲାଇ 2021, 3:10 PM |

ଆଜି ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସର ଅଷ୍ଟମ ଦିନ | ମହିଳା ବକ୍ସର ଲୋଭଲିନା ବୋର୍ଗୋହେନ ଭାରତର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଆଉ ଏକ ପଦକ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି। ସେ 69 କିଲୋଗ୍ରାମ ବର୍ଗର କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ଚାଇନାର ତାଇପେଇର ନିନ୍ ଚିନ୍ ଚେନ୍ ଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରି ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି। ଶଟଲର ପିଭି ସିନ୍ଧୁ ମଧ୍ୟ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଜାପାନର ଆକାନେ ୟାମାଗୁଚିଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରି ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ। ପଦକ ଜିତିବା ଠାରୁ ସିନ୍ଧୁ ଗୋଟିଏ ପାଦ ଦୂରରେ। ଏଥି ସହିତ ତୀରନ୍ଦାଜ ଦୀପିକା କୁମାରୀ ମହିଳା ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଯିବା ପରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଛନ୍ତି।

ହାଇଲାଇଟ୍ସ |

ଆଜି ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସର ଅଷ୍ଟମ ଦିନ |

ପଦକଠାରୁ ଶଟଲର ସିନ୍ଧୁ ଗୋଟିଏ ବିଜୟ |

ଲୋଭଲିନା ବୋର୍ଗୋହେନ ଏହାକୁ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ

ପଦକ ଦୌଡ଼ରୁ ତୀରନ୍ଦାଜ ଦୀପିକା କୁମାରୀ |

ଆଜି ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସର ଅଷ୍ଟମ ଦିନ | ମହିଳା ବକ୍ସର ଲୋଭଲିନା ବୋର୍ଗୋହେନ ଭାରତର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଆଉ ଏକ ପଦକ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି। ସେ 69 କିଲୋଗ୍ରାମ ବର୍ଗର କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ଚାଇନାର ତାଇପେଇର ନିନ୍ ଚିନ୍ ଚେନ୍ଙ୍କୁ 4-1ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି | ଏହି ବିଜୟ ସହିତ ଲୋଭଲିନା ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି। ଶଟଲର ପିଭି ସିନ୍ଧୁ ମଧ୍ୟ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଜାପାନର ଆକାନେ ୟାମାଗୁଚିଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରି ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ। ପଦକ ଜିତିବା ଠାରୁ ସିନ୍ଧୁ ଗୋଟିଏ ପାଦ ଦୂରରେ। ଏଥି ସହିତ ଧନୁର୍ଦ୍ଧର ଦୀପିକା କୁମାରୀ ମହିଳା ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଯିବା ପରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଛନ୍ତି।

3:10 PM (6 ମିନିଟ୍ ପୂର୍ବରୁ)

ଭାରତ ପୁରୁଷ ହକି ଦଳ ମ୍ୟାଚ୍ |

ଭାରତ ପୁରୁଷ ହକି ଦଳ ଜାପାନ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳୁଛି। ଏହି ପୁଲ୍ ଏ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 8 ମିନିଟ୍ ଖେଳ ଖେଳାଯାଇଛି | ସ୍କୋର ହେଉଛି 0-0 | ଏହି ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଛି। ସେ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି।

2:53 ଅପରାହ୍ନ (23 ମିନିଟ୍ ପୂର୍ବରୁ)

ପିଭି ସିନ୍ଧୁଙ୍କ ଚମତ୍କାର ବିଜୟ |

ଏକ ଚମତ୍କାର ମ୍ୟାଚରେ ପିଭି ସିନ୍ଧୁ ଜାପାନର ଆକାନେ ୟାମାଗୁଚିଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି | ସିନ୍ଧୁ ସିଧା ଖେଳରେ ୟାମାଗୁଚି 21-13, 22-20 ରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ | କଣ୍ଟାର ଏହି ସଂଗ୍ରାମ 56 ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଥିଲା ​​| ସିନ୍ଧୁ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ। ସେ ପଦକଠାରୁ ଗୋଟିଏ ବିଜୟ ଦୂରରେ |

2:46 PM (30 ମିନିଟ୍ ପୂର୍ବରୁ)

ୟାମାଗୁଚି ଆଗୁଆ |

ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଖୋଜୁଥିବା ସମାନ ମ୍ୟାଚ୍ ଦେଖିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି | ସିନ୍ଧୁ ଏବଂ ୟାମାଗୁଚି ମଧ୍ୟରେ କେତେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଚାଲିଛି | ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଲମ୍ବା ରାଲି ଚାଲିଛି | ୟାମାଗୁଚି ସିନ୍ଧୁଙ୍କୁ କ୍ଳାନ୍ତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ତାରକା ପୂରା ସମୟ ନେଉଛନ୍ତି। ଦ୍ୱିତୀୟ ଗେମ୍ରେ ୟାମାଗୁଚି ଆଗରେ ଅଛି | ସେ 18-16 ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି |

2:32 ଅପରାହ୍ନ (43 ମିନିଟ୍ ପୂର୍ବରୁ)

ଦ୍ୱିତୀୟ ଖେଳରେ ମଧ୍ୟ ସିନ୍ଧୁ ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି |

ଦ୍ୱିତୀୟ ଖେଳରେ ମଧ୍ୟ ସିନ୍ଧୁ ଅଗ୍ରଣୀ ଅଛନ୍ତି। ବ୍ୟବଧାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ସେମାନେ 11-6 ର ଅଗ୍ରଣୀ ନେଇଛନ୍ତି | ସିନ୍ଧୁ ପ୍ରଥମ ଗେମ୍ ଜିତିଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଅକାନେ ୟାମାଗୁଚିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶଂସା କରିବାକୁ ପଡିବ, ସେ ସିନ୍ଧୁଙ୍କ ସହ ଜୋରଦାର ଲଢୁଛନ୍ତି। ସେ ଏତେ ସହଜରେ ଛାଡିବାକୁ ଯାଉନାହାଁନ୍ତି |

2:21 ଅପରାହ୍ନ (54 ମିନିଟ୍ ପୂର୍ବରୁ)

ସିନ୍ଧୁ ପ୍ରଥମ ଗେମ୍ ଜିତିଥିଲେ |

ପିଭି ସିନ୍ଧୁ ପ୍ରଥମ ଗେମ୍ ଜିତିଛନ୍ତି | ସେ ପ୍ରଥମ ଗେମ୍ 21-13 ରେ ଜିତିଥିଲେ | ଏହି ଖେଳ 23 ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଥିଲା ​​| ସିନ୍ଧୁ ୧-୧ରେ ଆଗୁଆ ରହିଛନ୍ତି। ସିନ୍ଧୁଙ୍କ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଏବଂ ଆକ୍ରମଣ ଏକ ମାଷ୍ଟର କ୍ଲାସ୍ ହୋଇଛି | ଦୁଇଟି ରାଲି ବ୍ୟତୀତ ୟାମାଗୁଚି ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିଛନ୍ତି | ସିନ୍ଧୁ ରାଲିରେ ସମୟ ନେଉଛନ୍ତି।

2:14 ଅପରାହ୍ନ (ଏକ ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ)

ସିନ୍ଧୁ ଏବଂ ୟାମାଗୁଚି ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ଯୁଦ୍ଧ |

ଜାପାନର ସିନ୍ଧୁ ଏବଂ ଆକାନେ ୟାମାଗୁଚି ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଘନିଷ୍ଠ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅଛି | ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିଶ୍ୱ ସ୍ତରୀୟ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ଦେଖାଯାଉଛି। ପ୍ରଥମ ଖେଳରେ ସିନ୍ଧୁ 18-11 ଅଗ୍ରଣୀ |

2:07 ଅପରାହ୍ନ (ଏକ ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ)

ପିଭି ସିନ୍ଧୁ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଅଗ୍ରଣୀ କରାଇଲେ |

ପିଭି ସିନ୍ଧୁ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ନେତୃତ୍ୱ ନିଅନ୍ତି | ସିନ୍ଧୁଙ୍କର ଏକ ଖରାପ ଆରମ୍ଭ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଖେଳ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବା ସହିତ ଗତି ବଢ଼ାଇଛି | ସେ ପ୍ରଥମ ଖେଳରେ 11-8 ଅଗ୍ରଣୀ କରୁଛନ୍ତି |

2:03 PM (ଏକ ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ)

ସିନ୍ଧୁ ଆଗୁଆ ଅଛନ୍ତି

ଜାପାନର ଆକାନେ ୟାମାଗୁଚି ପିଭି ସିନ୍ଧୁଙ୍କୁ କଠୋର ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଦେଉଛନ୍ତି | ପ୍ରଥମ ଖେଳରେ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିଯୋଗିତା ହୋଇଛି | ସିନ୍ଧୁ ବର୍ତ୍ତମାନ 8-6 ରେ ଆଗୁଆ ଅଛନ୍ତି।

1:56 PM (1 ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ)

ସିନ୍ଧୁଙ୍କ ମ୍ୟାଚ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା

ଜାପାନର ପିଭି ସିନ୍ଧୁ ଏବଂ ଆକାନେ ୟାମାଗୁଚିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: