ଅକ୍ଟୋବରରେ ଶିଖର ଛୁଇଁବ କୋଭିଡ୍ ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗ : ଓଡ଼ିଶାରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ଉପରେ ପୂର୍ବାନୁମାନ କଲେ ବିଶେଷଜ୍ଞ ! - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଅକ୍ଟୋବରରେ ଶିଖର ଛୁଇଁବ କୋଭିଡ୍ ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗ : ଓଡ଼ିଶାରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ଉପରେ ପୂର୍ବାନୁମାନ କଲେ ବିଶେଷଜ୍ଞ !

Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଅକ୍ଟୋବରରେ ଶିଖର ଛୁଇଁବ କୋଭିଡ୍ ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗ : ଓଡ଼ିଶାରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ଉପରେ ପୂର୍ବାନୁମାନ କଲେ ବିଶେଷଜ୍ଞ !

ଭୁବନେଶ୍ୱର : 23/08/2021(ବ୍ୟୁରୋ): ବିଶେଷଜ୍ଞ ପ୍ୟାନେଲ କମିଟି ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ (ପିଏମଓ), ଓଡିଶାର ମେଡିକାଲ ଏଜୁକେସନ୍ ଆଣ୍ଡ ଟ୍ରେନିଂ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟର ମୁଖ୍ୟ ଡକ୍ଟର ସିବି କେ ମହାନ୍ତି ସୋମବାର ଦାଖଲ କରିଥିବା ରିପୋର୍ଟକୁ ଆଲୋକିତ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି। Covid-19 ମହାମାରୀରେ ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯେକୌଣସି ପ୍ରକାରର ଘଟଣାକୁ ପୂରଣ କରିବାକୁ ଓଡିଶା ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି |

ADVERTISEMENT

ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ୱାରା ଗଠିତ ନ୍ୟାସନାଲ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା (NIDM) ର ଏକ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଦଳ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ଏବଂ ଅକ୍ଟୋବରରେ କୋଭିଡ୍ -19 ମହାମାରୀର ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗ ବିଷୟରେ PMO କୁ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି। ରିପୋର୍ଟରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି ଯେ ମହାମାରୀ ବୋଧହୁଏ ଅକ୍ଟୋବରରେ ଏହାର ଶିଖରରେ ପହଞ୍ଚିବ ଏବଂ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ କରିବ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଡାକ୍ତର, କର୍ମଚାରୀ, ଭେଣ୍ଟିଲେଟର ଏବଂ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଭଳି ଡାକ୍ତରୀ ଉପକରଣ ଯଥେଷ୍ଟ ହେବ ନାହିଁ ଯଦି ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଶିଶୁ ସଂକ୍ରମିତ ହୁଅନ୍ତି।


ତେବେ ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି ଯେ କୌଣସି ଭୁତାଣୁ ବିସ୍ତାରର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ସମସ୍ତ ଭିତ୍ତିଭୂମି ତଥା ଲଜିଷ୍ଟିକ୍ସ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ସକ୍ରିୟ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛନ୍ତି। ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ କରନ୍ତୁ ବୋଲି ସେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ବିଶେଷଜ୍ଞ କମିଟି ଅନୁଯାୟୀ, ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗ ସମୟରେ ଦୈନିକ କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମଣ ଭାରତରେ 4 ଲକ୍ଷ ମାର୍କ ଛୁଇଁପାରେ। ଯଦି ଏହା ହୁଏ, ତେବେ ଓଡିଶାରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ 14,000 ସଂଖ୍ୟାରେ ପହଞ୍ଚିବ। ଲୋକମାନେ ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଯତ୍ନବାନ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ ଏବଂ ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିବା ପାଇଁ କୋଭିଡ ନିୟମକୁ ଯତ୍ନର ସହ ପାଳନ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: