The poster girl complained, 'I'm a girl, I can fight!

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ପୋଷ୍ଟର ଝିଅର ଅଭିଯୋଗ ‘ମୁଁ ଜଣେ ଝିଅ, ମୁଁ ଲଢ଼ି ପାରିବି !

The poster girl complained 'I'm a girl I can fight!
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ପୋଷ୍ଟର ଝିଅର ଅଭିଯୋଗ ‘ମୁଁ ଜଣେ ଝିଅ, ମୁଁ ଲଢ଼ି ପାରିବି !

ଡକ୍ଟର ପ୍ରିୟଙ୍କା ମୋୖର୍ଯ୍ୟ ଏକ ଟୁଇଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଜଣେ ଝିଅ, ଯୁଦ୍ଧ କରିପାରିବି, କିନ୍ତୁ ଟିକେଟ୍ ପାଇପାରିଲି ନାହିଁ କାରଣ ମୁଁ ଓବିସି ଥିଲି ଏବଂ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସଚିବ ସନ୍ଦୀପ ସିଂଙ୍କୁ ଲାଞ୍ଚ ଦେଇପାରିଲି ନାହିଁ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ମୋର ଏକ ଭିଡିଓ ପ୍ରମାଣ ଅଛି ଯାହା ଆସନ୍ତାକାଲି ଚ୍ୟାନେଲରେ ଦେଖାଯିବ |

ADVERTISEMENT

ଲକ୍ଷ୍ନଔ ର ସରୋଜିନିନଗର ଆସନରୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଥିବା ପ୍ରିୟଙ୍କା ମୋୖର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ରୁଦ୍ର ଦାମନ ସିଂ ଟିକେଟ ପାଇଛନ୍ତି।
କଂଗ୍ରେସର ‘ଗାର୍ଲ ହୁନ୍, ଫାଇଟ୍ ହୁନ୍’ ଅଭିଯାନର ପୋଷ୍ଟର ଝିଅ ପ୍ରିୟଙ୍କା ମୋୖର୍ଯ୍ୟ ଟିକେଟ୍ ପାଇଁ ଲାଞ୍ଚ ମାଗିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସରେ ରିଗିଂ ଚାଲିଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସେ ଏକ ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଜଣେ ଝିଅ , ଯୁଦ୍ଧ କରିପାରିବି, କିନ୍ତୁ ଟିକେଟ୍ ପାଇପାରିଲି ନାହିଁ କାରଣ ମୁଁ ଓବିସି ଥିଲି ଏବଂ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସଚିବ ସନ୍ଦୀପ ସିଂଙ୍କୁ ଲାଞ୍ଚ ଦେଇପାରିଲି ନାହିଁ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ମୋର ଏକ ଭିଡିଓ ପ୍ରମାଣ ଅଛି ଯାହା ଆସନ୍ତାକାଲି ଚ୍ୟାନେଲରେ ଦେଖାଯିବ | ପ୍ରିୟଙ୍କା ମୋୖର୍ଯ୍ୟ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସରେ ଜାତିଭେଦ ହେତୁ ବିଧାୟକ ନରେଶ ସାଇନିଙ୍କୁ ଦଳ ଛାଡିବାକୁ ପଡିବ। ପ୍ରିୟଙ୍କା କଂଗ୍ରେସ ଦଳକୁ କଳଙ୍କିତ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ବିରୋଧରେ କହିବାକୁ ସାହସ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ଲାଞ୍ଚ ନଦେବା ପାଇଁ ସେ ସରୋଜିନିନଗର ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ଟିକେଟ୍ ପାଇନାହାଁନ୍ତି ବୋଲି ପ୍ରିୟଙ୍କା ମୋୖର୍ଯ୍ୟ କହିଛନ୍ତି। ଏହି ଅଭିଯାନ କେବଳ ଏକ ଠକେଇ ବୋଲି ପ୍ରିୟଙ୍କା କହିଛନ୍ତି। ଲୋକମାନେ କହିବେ ଯେ ଯଦି ମୁଁ ଟିକେଟ୍ ନ ପାଇବାରୁ ଏହା କରୁଛି | ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଆମକୁ 2024 ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବାକୁ କୁହାଯାଉଛି |

ପ୍ରିୟଙ୍କା ମୋୖ ର୍ଯ୍ୟ କଂଗ୍ରେସର ଅଭିଯାନର ଲଡକି ହୁନ୍ ଲଡ ସକତି ହୁନ୍ ର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଚରିତ୍ର ଥିଲେ | ସେ ପୋଷ୍ଟର ଆଗରେ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପ୍ରିୟଙ୍କା କଂଗ୍ରେସ ଦ୍ୱାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ମହିଳା ମନିଫେଷ୍ଟୋରରେ ପୋଷ୍ଟର ଝିଅ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ। ଏହା ପରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ମୋୖର୍ଯ୍ୟ ଲକ୍ଷ୍ନଔ ର ସରୋଜିନିନଗର ଆସନରୁ ଟିକେଟ ପାଇଁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଉଥିଲା। ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ରୁଦ୍ର ଦାମନ ସିଂଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍ ମିଳିଛି।

ଗୁରୁବାର ଦିନ କଂଗ୍ରେସ 125 ଟି ଆସନ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପ୍ରଥମ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିଛି ଯେଉଁଥିରେ 40 ପ୍ରତିଶତ ମହିଳା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଅନୁଯାୟୀ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ଏହାର ପ୍ରକାଶ ହେବାର ମାତ୍ର କିଛି ଘଣ୍ଟା ପରେ ଡକ୍ଟର ପ୍ରିୟଙ୍କା ମୋୖର୍ଯ୍ୟ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଟିକେଟ୍ ବଣ୍ଟନ କରିବାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: