ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଆୟୋଜିତ ହେବ ଶାରୀରିକ ଜାତୀୟ ଯୋଗାସନ ଚମ୍ପିୟାନସିପ | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଆୟୋଜିତ ହେବ ଶାରୀରିକ ଜାତୀୟ ଯୋଗାସନ ଚମ୍ପିୟାନସିପ |

The Physical National Yogasan Championship will be held in Bhubaneswar.
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଆୟୋଜିତ ହେବ ଶାରୀରିକ ଜାତୀୟ ଯୋଗାସନ ଚମ୍ପିୟାନସିପ |

ଭୁବନେଶ୍ୱର : 08/11/2021(ବ୍ୟୁରୋ): ନଭେମ୍ବର 11 ରୁ 13 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ପ୍ରଥମ ଶାରୀରିକ ଜାତୀୟ ଯୋଗସାନା ଚାମ୍ପିଅନସିପରେ 500 ରୁ ଅଧିକ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ | ଓଡ଼ିଶା ସରକାରଙ୍କ ସହଯୋଗରେ ଜାତୀୟ ଯୋଗସାନା କ୍ରୀଡ଼ା ଫେଡେରେସନ୍ (NYSF) ଦ୍ୱାରା ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜିତ ହେବ |

ADVERTISEMENT

ଯୋଗ ନିକଟ ଅତୀତରେ ଅଧିକ ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇପାରିଛି ଏବଂ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ତଥା ଟ୍ରେଣ୍ଡିଂ ବ୍ୟାୟାମ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ | ଭାରତ ପାଇଁ ଯୋଗସାନାକୁ ବିଶ୍ୱ କ୍ରୀଡ଼ା ମଞ୍ଚରେ ଏକ ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ଖେଳ ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରିବାର ଏହା ହେଉଛି ସମୟ |

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ NYSF ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ଭାରତର ପ୍ରଥମ ଶାରୀରିକ ଜାତୀୟ ଯୋଗସାନା ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଆଗାମୀ ପିଢ଼ି ବିଶ୍ୱ ସ୍ତରୀୟ ଯୋଗ ଆଥଲେଟ୍ ଏବଂ ପ୍ରତିଭା ଉତ୍ପାଦନରେ ଏକ ପଦକ୍ଷେପ ହେବ ବୋଲି ଓଡିଶା କ୍ରୀଡା ମନ୍ତ୍ରୀ ତୁଷାରକାନ୍ତି ବେହେରା ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି।

ଉଭୟ ପୁରୁଷ ଏବଂ ମହିଳା ବର୍ଗ ପାଇଁ ଯୋଗସାନା ଖେଳକୁ ଖେଲୋ ଇଣ୍ଡିଆ ୟୁଥ୍ ଗେମ୍ସ 2021 ରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି | NYSF ସଭାପତି ଉଦିତ ଶେଠ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ପ୍ରଥମ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ସହିତ ଆମେ ଭାରତ ତଥା ବିଶ୍ୱ ସ୍ତରରେ ଆମର ଖେଳକୁ ଲାଭ କରିବା ପାଇଁ କୋଚ୍, ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ଏବଂ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ ସ୍କୋରିଂ ସିଷ୍ଟମ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ।

“ଏହି ପ୍ରଥମ ଚାମ୍ପିଅନସିପରେ ଆମେ ଆମର ଆଥଲେଟ୍ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ସହିତ ଏକ ପଏଣ୍ଟ ଏବଂ ରାଙ୍କୀଙ୍ଗ ସିଷ୍ଟମ୍ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଆଶା କରୁଛୁ। ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର କ୍ରୀଡା ପାଇଁ ଅଧିକ ରୋମାଞ୍ଚକର ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଫର୍ମାଟ୍ ଘୋଷଣା କରାଯିବ।”

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: