ଓଡିଶାର ଲୋକ ହେଉଛନ୍ତି ବିଜେଡିର ମେରୁଦଣ୍ଡ ! - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଓଡିଶାର ଲୋକ ହେଉଛନ୍ତି ବିଜେଡିର ମେରୁଦଣ୍ଡ !

The people of Odisha are the backbone of the BJD!
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଓଡିଶାର ଲୋକ ହେଉଛନ୍ତି ବିଜେଡିର ମେରୁଦଣ୍ଡ !

ଭୁବନେଶ୍ୱର:(ବ୍ୟୁରୋ) ଓଡିଶାର ଲୋକ ହେଉଛନ୍ତି ବିଜେଡିର ମେରୁଦଣ୍ଡ ଏବଂ ଏହା ସେମାନଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ହିଁ ସମସ୍ତ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛି ବୋଲି ଦଳର ସଭାପତି ତଥା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି।

ADVERTISEMENT

ଭର୍ଚୁଆଲ ମୋଡରେ ପାର୍ଟିର 25 ତମ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ଦିବସ ଅବସରରେ ପାର୍ଟି କର୍ମୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ନବୀନ କହିଛନ୍ତି, “ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଦର୍ଶନ ସହିତ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ବିଜେଡି ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ସାମାଜିକ ଆନ୍ଦୋଳନରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି। ପାର୍ଟି ହେଉଛି ଓଡିଶାର 4.5 କୋଟି ଲୋକଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ ଏବଂ ବିଶ୍ୱାସର ପ୍ରତୀକ। ”

“ଦେଶରେ ବିଜେଡି ହେଉଛି ଏକମାତ୍ର ଦଳ ଯାହାର ଲୋକପ୍ରିୟତା ଦିନକୁ ଦିନ ବଢ଼ୁଛି। ଏଥିପାଇଁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଦଳୀୟ କର୍ମୀଙ୍କ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ, ବଳିଦାନ ଏବଂ ଉତ୍ସର୍ଗକୁ ମୁଁ ନମସ୍କାର କରୁଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ନବୀନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ୍ୟରେ ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ହାର 63% ରୁ 29% କୁ ଖସି ଆସିଛି ଏବଂ 80 ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଦାରିଦ୍ର ସୀମାରେଖାକୁ ଅଣାଯାଇଛି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅନ୍ୟ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ହାରକୁ 10 ପ୍ରତିଶତକୁ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ସରକାର ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛନ୍ତି।

ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରୁ ଖାଦ୍ୟ ଆମଦାନୀ କରିବା ଠାରୁ ଦେଶକୁ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଇବାରେ ଓଡିଶା ବର୍ତ୍ତମାନ 3 ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ବୋଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି।

କ୍ରମାଗତ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟର ସରକାରଙ୍କ ପରିଚାଳନା ଉପରେ ଆଲୋକପାତ କରି ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନାରେ ଓଡିଶା ଦେଶକୁ ଆଗେଇ ନେଉଛି ଏବଂ ଏହାର ଆଦର୍ଶ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ମିଳିତ ଜାତିସଂଘ, ନୀତି ଆୟୋଗ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଶଂସା ପାଇଛି।

ମହିଳା, ଏସସି, ଏସଟି ଏବଂ ଓବିସିର ବିକାଶ ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରାଥମିକତା ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପଞ୍ଚାୟତ ତଥା ନାଗରିକ ସଂଗଠନ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ମହିଳାଙ୍କୁ 50% ସଂରକ୍ଷଣ ପ୍ରଦାନରେ ଓଡିଶା ଆଗରେ ରହିଛି।

ଅର୍ଥନୈତିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ନବୀନ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ସଙ୍କଟ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଓଡିଶା 4 ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ପୁଞ୍ଜି ବିନିଯୋଗ କରିଛି ଯାହା ଦେଶରେ ସର୍ବାଧିକ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଯୁବକଙ୍କ ପାଇଁ ନୂତନ ନିଯୁକ୍ତି ସୁଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି।

ତାଙ୍କ ସରକାରଙ୍କ 5Tର (ସ୍ୱଚ୍ଛତା, ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା, ଟିମ୍ ୱାର୍କ, ଟାଇମ୍ ଏବଂ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମେସନ୍) ର ଭୂମିକା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରି ନବୀନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ସୂତ୍ର ଶିକ୍ଷା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଚାଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନୂତନ କ୍ଷେତ୍ରକୁ ନେଇଛି।

ସମସ୍ତ ସଫଳତା ପଛରେ ଏକ ସମୃଦ୍ଧ ତଥା ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଓଡିଶା ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ ବୋଲି ସେ କହିଥଲେ, “ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆମର କୌଣସି ମାଲିକ ନାହାଁନ୍ତି। ଓଡିଶାର ଲୋକମାନେ ଆମର ମାଲିକ। ଆମର କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆମେ କେବଳ ଓଡିଶାର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଉତ୍ତରଦାୟୀ। ”

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: