ସମସ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ପରୀକ୍ଷା ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ସରକାରଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କଲା ଓଡିଶା ଶିଶୁ ଅଧିକାର ସଂସ୍ଥା | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ସମସ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ପରୀକ୍ଷା ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ସରକାରଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କଲା ଓଡିଶା ଶିଶୁ ଅଧିକାର ସଂସ୍ଥା |

The Odisha Child Rights Organization has urged the government to ensure co-ordination examinations for all school and college students.
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ସମସ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ପରୀକ୍ଷା ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ସରକାରଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କଲା ଓଡିଶା ଶିଶୁ ଅଧିକାର ସଂସ୍ଥା |

ଭୁବନେଶ୍ୱର: 10/12/2021(ବ୍ୟୁରୋ): ସମସ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟ / କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ପରୀକ୍ଷା ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଓଡିଶା ଶିଶୁ ଅଧିକାର ସଂସ୍ଥା ସରକାରଙ୍କୁ ପଚାରିଛି ଯେ ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲ ଏବଂ କଲେଜ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ -19 ଟେଷ୍ଟିଂ କିଟ୍ ସୁବିଧା ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା ପାଇଁ ପାଣ୍ଡେମିକ୍ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରୋଟୋକଲ୍ ମଧ୍ୟ ରଖିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ଶିଶୁ ଅଧିକାର ସଂସ୍ଥା ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛି। ସମସ୍ତ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନର କ୍ୟାମ୍ପସ୍ |

ADVERTISEMENT

ସମସ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ କୋଭିଡ୍ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଓଡିଶା ଶିଶୁ ଅଧିକାର ସଂସ୍ଥା ସରକାରଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି | ଓଡିଶାର ସ୍କୁଲ ତଥା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନରେ କୋଭିଡ ମାମଲାଗୁଡ଼ିକର ରିପୋର୍ଟ ମଧ୍ୟରେ ଶିଶୁ ଅଧିକାର ରାଜ୍ୟ ଆୟୋଗ (ଓସିଏସପିସିଆର) ଗୁରୁବାର ଦିନ ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଭାଇରାଲ ରୋଗକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ସତର୍କତାମୂଳକ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ କହିଛନ୍ତି।

ସମସ୍ତ ଶିଶୁ ଓ କଲେଜ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ -19 ପରୀକ୍ଷା କିଟ୍ ସୁବିଧା ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ଶିଶୁ ଅଧିକାର ସଂସ୍ଥା ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି | ସମସ୍ତ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନଗୁଡ଼ିକର କ୍ୟାମ୍ପସରେ ମହାମାରୀ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରୋଟୋକଲ୍ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି |

ସମ୍ପ୍ରତି Covid-19 ବିସ୍ତାର ଉପରେ ବିଶେଷ ଭାବରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ସଂକ୍ରମଣର ରିପୋର୍ଟ, ଓସିପିସିଆର ବିଦ୍ୟାଳୟ ତଥା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନଗୁଡ଼ିକର ଧୀରେ ଧୀରେ ଖୋଲିବା ଦ୍ୱାରା ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅଧିକ ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବା ନେଇ OSCPCR ଗୁରୁତର ଚିନ୍ତା ପ୍ରକଟ କରିଛି। ଏହି ସମୟରେ ରାଜ୍ୟ ଜନସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ନିରଂଜନ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଓଡିଶାରେ ଓମିକ୍ରନ୍‌ର କୌଣସି ମାମଲା ହୋଇନାହିଁ।

ନୂତନ କୋଭିଡ ପ୍ରକାରର ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବିସ୍ଫୋରଣରୁ ଉତ୍ପନ୍ନ ଯେକୌଣସି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟତା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସ୍ତୁତ | ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଓଡିଶାକୁ ସମୁଦାୟ 1286 ଜଣ ବିଦେଶୀ ରିଟର୍ନ ଏୟାର ସୁବିଧା ପୋର୍ଟାଲରେ ସେମାନଙ୍କ ନାମ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛନ୍ତି, ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଗଞ୍ଜାମ, କଟକ, ଅନୁଗୁଳ ଏବଂ ଖୋର୍ଧା ଜିଲ୍ଲାର ବୋଲି ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି। ବରିଷ୍ଠ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 4 ଜଣ ବିଦେଶୀ ଫେରନ୍ତା ଅଛନ୍ତି। Covid-19 ପାଇଁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷିତ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଜେନୋମ କ୍ରମିକ ରିପୋର୍ଟଗୁଡିକ ଅପେକ୍ଷା କରାଯାଇଛି |

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: