ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ 5 ଲକ୍ଷରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ ଅଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରି ଚିହ୍ନଟ କଲା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ! - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ 5 ଲକ୍ଷରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ ଅଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରି ଚିହ୍ନଟ କଲା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ !

The Ministry of Rural Development has identified more than 5 lakh ineligible beneficiaries in the Prime Minister's Housing Scheme!
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ 5 ଲକ୍ଷରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ ଅଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରି ଚିହ୍ନଟ କଲା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ !

ଭୁବନେଶ୍ୱର:22/12/2021(ବ୍ୟୁରୋ): ରାଜ୍ୟ ସରକାର କେନ୍ଦ୍ରରେ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା (PMAY) ଅଧୀନରେ ସହାୟତା ପାଇଁ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିବା ପାଞ୍ଚ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ପରିବାର ଏହି ଯୋଜନା ପାଇଁ ଅଯୋଗ୍ୟ ଅଟନ୍ତି। ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଏକ ଟିମର ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ଏହାର ଅନୁପାଳନ ରିପୋର୍ଟରେ ହିତାଧିକାରୀ ଚୟନରେ ଅର୍ଥର ଅନିୟମିତତା, ଫ୍ଲାଗସିପ୍ ଗ୍ରାମୀଣ ଗୃହ ଯୋଜନାରେ ଅର୍ଥ ଅଭାବରୁ ବିଜେପିର ଅଭିଯୋଗର ଶାରୀରିକ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ସରକାର କହିଛନ୍ତି। ଆୱାସରେ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହିତାଧିକାରୀମାନେ କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ଯାଞ୍ଚ କରିବେ |

ADVERTISEMENT

କେନ୍ଦ୍ର ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ମନ୍ତ୍ରୀ ସାଧଭି ନିରଂଜନ ଜ୍ୟୋତି ମଙ୍ଗଳବାର, ଡିସେମ୍ବର 21, 2021 ରେ ଲୋକସଭାକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଆୱାସ୍ ସର୍ଭେରେ ଓଡିଶା 13,20,945 ପରିବାର ପଞ୍ଜୀକୃତ କରିଛି ଯେଉଁଥିରେ ରାଜ୍ୟ ପ୍ରାୟ 7,46,422 ପରିବାର ଯୋଗ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ ପରେ ଯୋଗ୍ୟ ଅଟନ୍ତି।


କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଦଳ ଚିହ୍ନଟ କରିଛି ଯେ ଆୱାସ୍ ତାଲିକାରେ ଅଧିକାଂଶ ଅଯୋଗ୍ୟ ପରିବାରରେ ପକ୍କା ଘର ଅଛି | ଏହାପୂର୍ବରୁ ରାଜ୍ୟ ପଞ୍ଚାୟତରାଜ ସଚିବ ଡି.କେ ସିଂ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଏକ ଅନୁପାଳନ ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରି ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ“ ଆୱାସ୍ ରୁ 5.05 ଲକ୍ଷ ଅଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀ ଚିହ୍ନଟ କରିଛନ୍ତି। ”

ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ କରାଯିବ ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ସରକାର କହିଛନ୍ତି। କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଦଳ ତତ୍କାଳୀନ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ତୋମାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଫେବୃଆରୀ 9 ରୁ 11 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତିନି ଦିନ ରାଜ୍ୟ ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଅଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିବା ଅର୍ଥର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଏବଂ ଜାଲିଆତି ତଥା ସରକାରୀ ପାଣ୍ଠି ଠକେଇ ପାଇଁ ଦାୟୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅପରାଧିକ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ସଚିବ ନାଗେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ସିହ୍ନା ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଏସସି ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖି ଏହି ଠକେଇର ଅପରାଧୀ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: