ଆସନ୍ତାକାଲି ମୁମ୍ବାଇରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସମ୍ମିଳନୀ | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଆସନ୍ତାକାଲି ମୁମ୍ବାଇରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସମ୍ମିଳନୀ |

The film tourism conference will be held in Mumbai tomorrow.
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଆସନ୍ତାକାଲି ମୁମ୍ବାଇରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସମ୍ମିଳନୀ |

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପର୍ଯ୍ୟଟନକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏବଂ ସୂଚନା ଓ ପ୍ରସାରଣ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏକତ୍ରିତ |

ମୁମ୍ବାଇ : 07/11/2021:(ବ୍ୟୁରୋ ): ସୂଚନା ଓ ପ୍ରସାରଣ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସହିତ ମିଳିତ ଭାବେ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଆସନ୍ତାକାଲି, 8 ନଭେମ୍ବର, 2021, 4.30 P.M. ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପର୍ଯ୍ୟଟନକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ଏବଂ ଘରୋଇ ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ଥଳକୁ ପସନ୍ଦଯୋଗ୍ୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ଥଳ ଭାବରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବା ସରକାରଙ୍କ ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ଆଗକୁ ବଢ଼ାଇବାକୁ ଏହି ସମ୍ମିଳନୀରେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି। ଏହା ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଆୟ ଉତ୍ପାଦନ, ପୁଞ୍ଜି ବିନିଯୋଗ ଏବଂ ନିଯୁକ୍ତି ସୃଷ୍ଟି ମାଧ୍ୟମରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ଥଳର ସାମଗ୍ରିକ ଅର୍ଥନୈତିକ ବିକାଶରେ ସହାୟକ ହେବ | ଏହି ସମ୍ମିଳନୀରେ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗର କେନ୍ଦ୍ର ସଚିବ ଏବଂ ସୂଚନା ଏବଂ ପ୍ରସାରଣ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି।

ADVERTISEMENT

ଦର୍ଶକଙ୍କ ଆଚରଣଗତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଉପରେ ସିନେମାର ପ୍ରଭାବକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହା ନିକଟ ଅତୀତରେ ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ଥଳର ବିକାଶ ଏବଂ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ପାଇଁ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଉପକରଣ ଭାବରେ ଉଭା ହୋଇଛି | ଅନେକ ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ଥଳ ଯେଉଁଠାରେ ଲୋକପ୍ରିୟ ଘରୋଇ ଏବଂ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସିନେମାଗୁଡ଼ିକର ସୁଟିଂ କରାଯାଇଛି ପର୍ଯ୍ୟଟନ ପ୍ରବାହ ଦୃଷ୍ଟିରୁ |

ପର୍ଯ୍ୟଟନକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବାରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଏହି ସମ୍ଭାବନାକୁ ଚିହ୍ନି ଏହି ସମ୍ମିଳନୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସୁଟିଂ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟଗୁଡିକରେ ଉପଲବ୍ଧ ସୁଯୋଗ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଶିଳ୍ପରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରେ | ଏହା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଭ୍ରାତୃତ୍ୱ ତଥା ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିର୍ମାତା, ବିଶେଷ କରି ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ନିର୍ମାତାମାନଙ୍କ ସୁବିଧା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟରେ ସୁଟିଂ ପାଇଁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଏବଂ ପ୍ରଣାଳୀ ଉପରେ ସମ୍ବେଦନଶୀଳତା ଏବଂ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ସହାୟକ ହେବ |

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ଗୁଜୁରାଟ, ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର, ରାଜସ୍ଥାନ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ଛତିଶଗଡ, କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଏବଂ ତାମିଲନାଡୁ ସମେତ ରାଜ୍ୟମାନେ ପ୍ରଦାନ କରୁଥିବା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସୁଯୋଗ ଉପରେ ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ଉପସ୍ଥାପନା କରିବେ। ନିର୍ମାତା ସଙ୍ଗଠନଗୁଡିକ ସେହି କାରଣଗୁଡିକ ଉପରେ ଇନପୁଟ୍ ପ୍ରଦାନ କରିବେ ଯାହା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାତାମାନଙ୍କୁ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସୁଟିଂ କରିବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବ | ଏହା ପରେ ରାଜ୍ୟ, ଶିଳ୍ପ ସଙ୍ଗଠନ ଏବଂ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସଂଘ ଏବଂ I&B ମଧ୍ୟରେ ଏକ ପାରସ୍ପରିକ ଅଧିବେଶନ ଅନୁକରଣ କରାଯିବ |

ଏହି ସମ୍ମିଳନୀରେ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଉତ୍ପାଦକ ବାଣିଜ୍ୟ ସଙ୍ଗଠନ ଏବଂ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଚାମ୍ବର ଅଫ୍ କମର୍ସ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ। ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀ ସଂଗଠନଗୁଡ଼ିକରେ ଫିଲ୍ମ ଫେଡେରେସନ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ଏଫ୍ଏଫ୍ଆଇ), ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଫିଲ୍ମ ଆଣ୍ଡ ଟିଭି ପ୍ରଡ୍ୟୁସର କାଉନସିଲ୍ (ଆଇଏଫଟିପିସି), ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ମୋସନ୍ ପିକ୍ଚର୍ ପ୍ରଡ୍ୟୁସରର୍ସ ଆସୋସିଏସନ୍ (IMPPA), ପ୍ରଡ୍ୟୁସର ଗିଲ୍ଡ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (PGI), ମୋସନ୍ ପିକ୍ଚର୍ସ ଆସୋସିଏସନ୍, ଭାରତ, ଫେଡେରେସନ୍ ଅଫ୍ ୱେଷ୍ଟର୍ଣ୍ଣ ଇଣ୍ଡିଆ ସିନେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କର୍ମଚାରୀ (FWICE), ଭାରତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଏବଂ ଟେଲିଭିଜନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସଂଘ (IFTDA), ଅଖିଲ ଭାରତୀ ମରାଠୀ ଚିତ୍ରାପାଟ ମହାମାଣ୍ଡଲ (ଏବିଏମସିଏମ), ପଶ୍ଚିମ ଭାରତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାତା ସଂଘ (WIFPA), ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାତା ମିଳିତ, ଏସିଆନ ସୋସାଇଟି ଅଫ ଫିଲ୍ମ ଆଣ୍ଡ ଟେଲିଭିଜନ (AAFT), MX ପ୍ଲେୟାର, ଆମାଜନ ପ୍ରାଇମ, ଭୋଟ, ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଚାମ୍ବର ଅଫ୍ କମର୍ସ, କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଫିଲ୍ମ ଚାମ୍ବର ଅଫ୍ କମର୍ସ, କେରଳ ଫିଲ୍ମ ଚାମ୍ବର ଅଫ୍ କମର୍ସ, ପ୍ରଡ୍ୟୁସର କାଉନସିଲ, ଆସାମ, ନାଗାଲାଣ୍ଡର ଫିଲ୍ମ ମେକର୍ସ ଆସୋସିଏସନ୍ (ଫ୍ୟାନ୍), ବଙ୍ଗଳା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଏବଂ ଟେଲିଭିଜନ ଚାମ୍ବର ଅଫ୍ କମର୍ସ (BFTCC) ), ସିକ୍କିମ୍ ଫିଲ୍ମ କୋଅପରେଟିଭ୍ ସୋସାଇଟି ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଏବଂ ଟେଲିଭିଜନ ପ୍ରଡ୍ୟୁସର ଗିଲ୍ଡ |

ସଚିବ, ପର୍ଯ୍ୟଟନ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଶ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ ସିଂ; ସଚିବ, ସୂଚନା ଓ ପ୍ରସାରଣ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ, ଶ୍ରୀ ଅପୂର୍ବ ଚନ୍ଦ୍ର; ପର୍ଯ୍ୟଟନ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଅତିରିକ୍ତ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଶ୍ରୀମତୀ ରୁପିନ୍ଦର ବ୍ରା; ଏବଂ ମୁଖ୍ୟ, ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସୁବିଧା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ, ଜାତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବିକାଶ ନିଗମ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (NFDC), ଶ୍ରୀ ବିକ୍ରମଜିତ୍ ରୟ ଏହି ସମାବେଶକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ |

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: