The BJD is aiming for 600 district council seats in the panchayat elections

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ 600 ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ସିଟ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି ବିଜେଡି

The BJD is aiming for 600 district council seats in the panchayat elections
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ 600 ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ସିଟ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି ବିଜେଡି

ଭୁବନେଶ୍ୱର:14/01/2022(ବ୍ୟୁରୋ): ଶାସକ ବିଜେଡି ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ​​853 ଟି ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଆସନରୁ ଅତି କମରେ 600 ଟି ଜିତିବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି। ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ଆସନ ଜିତିବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଶାସକ ଦଳର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବିଷୟରେ କହୁଥିବାବେଳେ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଜେଡିକୁ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ କିଛି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇନାହାଁନ୍ତି।

ADVERTISEMENT

ରାଜନୈତିକ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ 2024 ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବିଜେପି ଅନ୍ତତଃ ପକ୍ଷେ ଅଧିକ ଆସନ ଜିତିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବାବେଳେ 62 ଟି ସିଟ୍ ଜିତିଥିବା ଶେଷ ସର୍ଭେରୁ ଏହାର ସ୍ଥିତିକୁ ସୁଦୃଢ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିବ।

ଶାସକ ଆଞ୍ଚଳିକ ପ୍ରସ୍ତୁତିକୁ ନେଇ ବିରୋଧୀ ଦଳଠାରୁ ଆଗରେ ରହିଛି। ବିଜୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା ସ୍ମାର୍ଟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ କରୁଥିବାବେଳେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ସମସ୍ତ 30 ଟି ଜିଲ୍ଲାକୁ ଆବୃତ୍ତି କରିସାରିଛନ୍ତି। ସେ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ନିର୍ବାଚନ ଉପରେ ନଜର ରଖି ଗୋଟିଏ ଯୋଜନା ଘୋଷଣା କରିବା ସହିତ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ବିଭାଗକୁ କଭର୍ କରିଛନ୍ତି।

ତେବେ ବିଜେଡି ପାଇଁ ସମସ୍ୟା କ୍ଷେତ୍ର ରହିଛି |ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ବିରୋଧୀଦଳ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଦିବ୍ୟା ଶଙ୍କର ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି କଳାହାଣ୍ଡିର ଚୟନକର୍ତ୍ତା କିପରି ବ୍ୟବହାର କରିବେ ତାହା ଦଳ ନିଶ୍ଚିତ ନୁହେଁ। 2017 ନିର୍ବାଚନରେ ​​ବିଜେଡି କଳାହାଣ୍ଡିରେ ଏକ ଖାଲି ଆଙ୍କିଥିଲା। ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ (SEC) ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଯୋଗୁଁ ଏହି ଅଭିଯାନ ପ୍ରାୟତଃ କରାଯିବ, ତେଣୁ ଏହି ଜିଲ୍ଲାର ଭୋଟରଙ୍କ ନିକଟକୁ ବିଜେଡି କିପରି ପହଞ୍ଚିବ ତାହା ଦେଖିବାକୁ ବାକି ରହିଲା।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ହେଉଛି ଅନ୍ୟ ଏକ ଜିଲ୍ଲା ଯେଉଁଠାରେ ଗତ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ବିଜେଡି ଆଶା କରିନଥିଲା। ଜିଲ୍ଲାର ଅଧିକାଂଶ ଆସନ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ବିଜେପିକୁ ଯାଇଥିଲା। ଗତ ବର୍ଷ ଜୁଲାଇରେ ବିଶ୍ୱୱେର୍ ଟୁଡୁଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର କ୍ୟାବିନେଟରେ ଆଦିବାସୀ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଜଳ ଶକ୍ତି ଭାବରେ ଯୋଗଦେବା ପରେ ବିଜେପିକୁ ଆହୁରି ମଜବୁତ କରାଯାଇଛି।

ବିଜେଡିର ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ସୁନ୍ଦରଗଡ ଏବଂ ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା ସମେତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଅବିଭକ୍ତ କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାରେ ଦଳ ଏହି ମତଦାନକୁ ହଟାଇବ। ଏହି ସମୟରେ ଶାସକ ଦଳ ପାର୍ଟି ବିଧାୟକମାନଙ୍କୁ ଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକାରେ ଦାଖଲ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି। ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ଅମର ପ୍ରସାଦ ସତ୍ୟପାଠୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଞ୍ଚଳିକ ଦଳ 600 ରୁ ଅଧିକ ସିଟ୍ ଜିତିବ। ଏଥର ବିଜେପିର ଆସନ ସଂଖ୍ୟା 100 ରୁ କମ୍ ହେବ ବୋଲି ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ବିଜେପି ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଗୋଲାକ ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦଳ ଏଥର ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ଉନ୍ନତି ଆଣି 400 ରୁ ଅଧିକ ସିଟ୍ ଜିତିବ। ସେହିଭଳି କଂଗ୍ରେସର ଗଣେଶ ବେହେରା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦଳ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ଛାଡିବ ନାହିଁ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଦଳ ମନିଫେଷ୍ଟୋ ଘୋଷଣା କରିବ।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: