ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ପାଇଁ ସରକାରି ଜାଗାରୁ ଘର ଉଛେଦ କଲା ପ୍ରଶାସନ ! - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ପାଇଁ ସରକାରି ଜାଗାରୁ ଘର ଉଛେଦ କଲା ପ୍ରଶାସନ !

The administration has removed the house from the government site for the bus stand!
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ପାଇଁ ସରକାରି ଜାଗାରୁ ଘର ଉଛେଦ କଲା ପ୍ରଶାସନ !

ଗଣିଆ : 21/10/2021(ରିପୋର୍ଟ :ମାନସ ରଞ୍ଜନ ଦାସ): ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ପାଇଁ ସରକାରି ଜାଗାରୁ ଘର ଉଛେଦ କଲା ପ୍ରଶାସନ |
ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ନୟାଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ଗଣିଆ ତହସିଲ ନିକଟସ୍ଥ ଚୌବଙ୍ଗଛକ ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ଥିବା ସରକାରୀ ଓ ଜଙ୍ଗଲଜମି ଦୀର୍ଘ 20 ବର୍ଷ ଧରି ଜବରଦଖଲରେ ଥିଲା | ନରୋତ୍ତମ ନାୟକ ପିତା ନବଘନ ନାୟକ ଦୁଇ ବଖରା ଘରତିଆରି କରି ବହୁ ଦୁଃଖକଷ୍ଟରେ ନିଜର ଚାରିପ୍ରାଣୀ କୁଟୁମ୍ବକୁ ନେଇ ବସବାସ କରିଆସୁଥିଲେ ।

ଗତ କିଛି ଦିନ ହେଲା ଗଣିଆରେ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ପାଇଁ ଏହିଯାଗକୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ସେହି ଜାଗାରେ ଜବରଦଖଲରେ ଥିବା ନରୋତ୍ତମ ନାୟକଙ୍କୁ ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ବାରମ୍ବାର ନୋଟିସ କରାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ନରୋତ୍ତମ ପ୍ରଶାସନର ନୋଟିସକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରି ଉଚ୍ଚନ୍ୟାୟାଳୟର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେବାପରେ ଉଛେଦ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସ୍ଥଗିତ ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଜବର ଦଖଲକାରିଙ୍କୁ 20 ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଜାଗା ଖାଲି କରିବା ପାଇଁ ନୋଟିସ କରାଯାଇଥଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ଜାଗା ଛାଡି ନ ଥିଲେ ।

ଯାହାର ପରିଣାମ ଆଜି ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ଦୁଇ ପ୍ଲାଟୁନ ପୋଲିସଙ୍କ ସମେତ ଗଣିଆ ତହସିଲଦାର କିଶୋର କୁମାର ପଣ୍ଡା , ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ବନମାଳୀ ପରିଡା ,ଖଣ୍ଡପଡା SDPO ପ୍ରଭାତ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ ,ଖଣ୍ଡପଡା ଥାନା ଅଧିକାରୀ ବିଶ୍ୱଜିତ ରାଉତରାୟ ,S I ଶ୍ରଦ୍ଧା ନାୟକ ,ଗଣିଆ ଥାନା ASI ପ୍ରମୋଦ କୁମାର ନନ୍ଦଙ୍କ ସମେତ ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର କର୍ମଚାରୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ଜବର ଦଖଲକାରୀ ନରୋତ୍ତମ ନାୟକ ଘର ନ ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ନିକଟରେ ବହୁ କାକୁତି ମିନତୀ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶାସନ କଡା ଆଭିମୁଖ୍ୟ ସବୁକିଛି ଯେପରି ଫିକା ପଡିଯାଇଥିଲା । ଫଳରେ ଘର ଭିତରେ ଥିବା ଜିନିଷ ପତ୍ରକୁ ବୋହିଆଣି ରାସ୍ତାକଡ଼ରେ ଗଦେଇଥିବାର ହୃଦୟ ବିଦାରକଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।

ପରେ ଦୁଇଟା ଜେସିବି ସାହାଯ୍ୟରେ ଦୁଇ ବଖରା ଘର ନିମିଷକେ ମାଟିରେ ମିଶିଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଦୁଃଖ ଓ ପରତାପର ବିଷୟ ଜବର ଦଖଲ କାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ କୌଣସି ସାହାଯ୍ୟ ଓ ସହଯୋଗ କରାଯାଇନଥିବାରୁ ସେ କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ତେବେ ଅଭିଯୋଗକାରୀଙ୍କୁ ସରକାରୀ ସାହଯ୍ୟ ଓ ସହଯୋଗ ଦେବା ପାଇଁ ଜନସାଧାରଣ ରେ ଦାବି ହେଉଛି ।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: