ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରୁ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଆସିଥିବା 10 ଜଣ ନାଗରିକ ଓମିକ୍ରନ୍ ବିପଦ ମଧ୍ୟରେ ନିଖୋଜ ! - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରୁ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଆସିଥିବା 10 ଜଣ ନାଗରିକ ଓମିକ୍ରନ୍ ବିପଦ ମଧ୍ୟରେ ନିଖୋଜ !

Ten people from Bangalore, South Africa Omicron missing in danger!
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରୁ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଆସିଥିବା 10 ଜଣ ନାଗରିକ ଓମିକ୍ରନ୍ ବିପଦ ମଧ୍ୟରେ ନିଖୋଜ !

ବାଙ୍ଗାଲୋର : 03/12/2021(ବ୍ୟୁରୋ ): ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକୀୟ ଦେଶରୁ ଫେରିଥିବା 10 ଜଣ ବିଦେଶୀ ଓମିକ୍ରନ୍ ବିପଦ ମଧ୍ୟରେ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି | ସେମାନଙ୍କ ଫୋନ୍ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ଅଛି |ବେଙ୍ଗାଲୁର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନର କମିଶନର ଗୌରବ ଗୁପ୍ତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମସ୍ତ ବିଦେଶୀ ନାଗରିକ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦେଶରୁ ଆସିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କର ଫୋନ୍ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଉଛି | ତେବେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ସେମାନଙ୍କୁ ଖୋଜୁଛି।

ADVERTISEMENT

ଓମିକ୍ରନ୍ ନକ୍ ପରେ ଆଫ୍ରିକାରୁ ବାଙ୍ଗାଲୋରକୁ ଆସିଥିଲେ 57 ନାଗରିକ | ସେଥିରୁ 10 ଜଣ ବିଦେଶୀ ନାଗରିକଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାରେ ଅସମର୍ଥ ଅଛନ୍ତି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ |
ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦେଶରୁ 10 ଜଣ ବିଦେଶୀ ନାଗରିକ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ବାଙ୍ଗାଲୋର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀ ତାଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାରେ ଅସମର୍ଥ। ବାସ୍ତବରେ, ଭାରତରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ର ପ୍ରଥମ ମାମଲା ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​| ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରୁ ମଧ୍ୟ ଫେରି ଆସିଥିଲେ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହି ବିଦେଶୀ ନାଗରିକଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ ଅଭାବରୁ ପ୍ରଶାସନ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି।

ଏହି ସମସ୍ତ ବିଦେଶୀ ନାଗରିକ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦେଶରୁ ଯାତ୍ରା ଇତିହାସ ପାଇଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସବୁଠାରୁ ଚିନ୍ତାଜନକ ବିଷୟ ହେଉଛି
ସେମାନଙ୍କ ଫୋନ୍ ଗୁଡିକ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଉଛି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ସେମାନଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇପାରି ନାହିଁ | ଏଥି ସହିତ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନର କମିଶନର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମସ୍ତ ବିଦେଶୀ ନାଗରିକ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦେଶରୁ ଆସିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କର ଫୋନ୍ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଉଛି | ତେବେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ସେମାନଙ୍କୁ ଖୋଜୁଛି।ଆଫ୍ରିକାରୁ 57 ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ | ଓମିକ୍ରୋନକୁ ଆସିବା ପରେ 57 ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରୁ ବାଙ୍ଗାଲୋରକୁ ଆସିଛନ୍ତି | ଏଥିମଧ୍ୟରୁ 10 ଟି ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବାରେ ପ୍ରଶାସନ ଅସମର୍ଥ। ସେମାନଙ୍କର ଫୋନ୍ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ଅଛି | ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଏହି ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରବେଶ କରାଯାଇଥିବା ଠିକଣାରେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କୁ ମିଳିନାହିଁ |

ଭାରତରେ ଦୁଇଟି ଓମିକ୍ରନ୍ ମାମଲା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​|
ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, 29 ଟି ଦେଶରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟରେ ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି ଏବଂ WHO ଏହାକୁ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଅଫ୍ କନ୍ସର୍ନ ଶ୍ରେଣୀରେ ସ୍ଥାନିତ କରିଛି | ଏହି ପ୍ରକାରରେ ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଥିଲା | ଏହି ପ୍ରକାର ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ନକ୍ସଲ ହୋଇଛି | ଗୁରୁବାର ଦିନ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଓମିକ୍ରୋନର ଦୁଇଟି ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା। ଉଭୟ ରୋଗୀଙ୍କର ବୟସ 66 ଏବଂ 46 ବର୍ଷ | ଉଭୟରେ ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଏହି ରୋଗୀମାନଙ୍କର ସମସ୍ତ ସମ୍ପର୍କକୁ ସମୟ ସମୟରେ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଛି |

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: