ଟି 20 ବିଶ୍ୱକପ 2021: 10ଟି ଉଇକେଟରେ ଜିତିଲା ପାକିସ୍ଥାନ ! - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଟି 20 ବିଶ୍ୱକପ 2021: 10ଟି ଉଇକେଟରେ ଜିତିଲା ପାକିସ୍ଥାନ !

T20 World Cup 2021: Pakistan wins by 10 wickets!
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଟି 20 ବିଶ୍ୱକପ 2021: 10ଟି ଉଇକେଟରେ ଜିତିଲା ପାକିସ୍ଥାନ !

ପାକିସ୍ତାନଶେଷରେ ଏକ ବିଶ୍ୱକପ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଭାରତକୁ ପରାସ୍ତ କରି ସମସ୍ତ ଫର୍ମାଟରେ 12 ଟି ବିଫଳ ପ୍ରୟାସ କରିଥିଲା। ରବିବାର ରାତିରେ ସେମାନେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ମୁକାବିଲାରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଭାରତକୁ 10 ୱିକେଟ୍ ପଛରେ ପକାଇ ବହୁତ ଭଲ ଶୈଳୀରେ ବିଜୟ କରିଥିଲେ। 7 ଟି ପାଇଁ ଭାରତକୁ ମୋଟ 151 ରେ ସୀମିତ ରଖିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ 13 ଟି ବଲ ସହ ବିଜୟ ସହ ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ହୋଇଥିଲା।

ADVERTISEMENT

ଅଧିନାୟକ ବାବର ଆଜାମ ଏବଂ ସହ-ଓପନର୍ ମହମ୍ମଦ ରିଜୱାନ୍ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଦ୍ୱାରା କଦାପି ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିନଥିଲେ କାରଣ ସେମାନେ ଉପଯୁକ୍ତ ରନ୍ ପଛରେ ଗୋଡ଼ାଇଥିଲେ। ବାବର 68 (52 ବଲ, 6 × 4, 2 × 6) ରେ ଅପରାଜିତ ରହିଥିବାବେଳେ ରିଜୱାନ 55 ବଲରୁ (6 × 4, 3 × 6) ଆଉଟ୍ ହୋଇନଥିଲେ।

ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ପୂର୍ବ 5 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ମ୍ୟାଚରେ ପାକିସ୍ତାନ ହାରି ଯାଇଥିଲା। ଏକଦିବସୀୟ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତ ସମସ୍ତ 7 ଟି ମୁକାବିଲାରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି।

ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ପଢନ୍ତୁ : ଭାରତ ବନାମ ପାକିସ୍ଥାନ ଟି 20 ବିଶ୍ୱକପ୍ 2021: ପାକିସ୍ଥାନ ଆଗରେ 152 ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଲା ଭାରତ !

ଦୁବାଇ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନର ଦଳ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ସୁପର -12 ରାଉଣ୍ଡରେ ଏହା ଉଭୟ ଦଳର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍, ତେଣୁ ସମସ୍ତେ ଭଲ ଆରମ୍ଭ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ପାକିସ୍ତାନ କଦାପି ଭାରତକୁ ପରାସ୍ତ କରିପାରି ନାହିଁ, ତେଣୁ ଆଜି ବିରାଟ ବାହିନୀ ଏଠାରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରାସ୍ତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି।

ବ୍ୟାଟିଂରେ ରୋହିତଙ୍କ ଉପରେ ବିଶେଷ ନଜର ରହିଥିଲା |
ପାକିସ୍ଥାନ ଟସ୍ ଜିତି ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତି ନେଇଥିଲା |
ଦୁବାଇ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ଥାନ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଉଛି | ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପରେ ଉଭୟ ଦଳ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ |

ଯଦି ଆମେ ପାକିସ୍ତାନ ବିଷୟରେ କଥା ହେବା, ଦୁଇଟି ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ସେମାନେ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ଅନ୍ୟ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଥିଲେ | ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦଳ ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଯେଉଁଠାରେ ପାକିସ୍ତାନ ଏକ ମ୍ୟାଚରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବାବର ଆଜାମଙ୍କ ଦଳ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ପରାସ୍ତ କରିବା ଆଦୌ ସହଜ ହେବ ନାହିଁ।

ବାମହାତୀ ପେସର ଶାହିନ୍ ଶାହା ଆଫ୍ରିଦି ଦୁଇଟି ଓଭରରେ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଏକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଓପନିଂ ଗ୍ରୀନ୍ ବ୍ରିଗେଡ୍ ପାଇଁ ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ | ଓପନର୍ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ପଠାଇଥିଲେ। ଆଫ୍ରିଦି ଚାରି ଓଭରରୁ 3/31 ସହ ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ |

ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ଟି -20 ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଛାଡିଥିବା ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି 49 ବଲରୁ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ 57 ରନ ଏବଂ ରିଷଭ ପନ୍ତ 30 ବଲରୁ 39 ରନ୍ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ନିମ୍ନ ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡର ଯାଇପାରିଲା ନାହିଁ ଏବଂ ଭାରତକୁ ମଧ୍ୟମ ସମୁଦାୟରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବାକୁ ପଡିଲା |

ସ୍କୋର: 20 ଓଭରରେ ଭାରତ 151/7 | 17.5 ଓଭରରେ ପାକିସ୍ତାନ 152/0

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: