ଟି 20 ବିଶ୍ୱକପ୍ 2021: ଗିରିରାଜଙ୍କ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିହାରର ଡେପୁଟି ସିଏମ୍ କହିଛନ୍ତି - ପାକିସ୍ତାନକୁ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବାର୍ତ୍ତା ଦେବା ପାଇଁ ମ୍ୟାଚ୍ ବାତିଲ ହେବା ଉଚିତ | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଟି 20 ବିଶ୍ୱକପ୍ 2021: ଗିରିରାଜଙ୍କ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିହାରର ଡେପୁଟି ସିଏମ୍ କହିଛନ୍ତି – ପାକିସ୍ତାନକୁ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବାର୍ତ୍ତା ଦେବା ପାଇଁ ମ୍ୟାଚ୍ ବାତିଲ ହେବା ଉଚିତ |

T20 World Cup 2021: After Giriraj, now Bihar Deputy CM says - match canceled to send a strong message to Pakistan
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଟି 20 ବିଶ୍ୱକପ୍ 2021: ଗିରିରାଜଙ୍କ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିହାରର ଡେପୁଟି ସିଏମ୍ କହିଛନ୍ତି – ପାକିସ୍ତାନକୁ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବାର୍ତ୍ତା ଦେବା ପାଇଁ ମ୍ୟାଚ୍ ବାତିଲ ହେବା ଉଚିତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : 18/10/2021(ବ୍ୟୁରୋ): ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚ୍ ବାତିଲ କରିବାର ଚାହିଦା ବଢୁଛି। ବିହାର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତାରକିଶୋର ପ୍ରସାଦ ମଧ୍ୟ ଏହି ଦାବିକୁ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି।

ADVERTISEMENT

ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚ୍ ବାତିଲ କରିବାକୁ ଦାବି, ବିହାରର ଡେପୁଟି ସିଏମ୍ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି

ଭାରତ ବନାମ ପାକିସ୍ଥାନ : ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚକୁ ବାତିଲ କରିବାର ଚାହିଦା ବଢୁଛି। ଏହାକୁ ବିଚାର କରିବାକୁ ପ୍ରଥମ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଗିରିରାଜ ସିଂ କହିଛନ୍ତି, ବର୍ତ୍ତମାନ ବିହାର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତାରକିଶୋର ପ୍ରସାଦ ମଧ୍ୟ ଏହା କହିଛନ୍ତି।

ତାର କିଶୋର ପ୍ରସାଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟର ଲୋକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଉଛି | ଏହା ଦୁଃଖଦାୟକ । ଭାରତରେ ଆତଙ୍କ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଯେଉଁ କାମ କରୁଛି, ସେପରି ଜିନିଷ (ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚ୍) ବନ୍ଦ ହେବା ଉଚିତ୍।

ପାକିସ୍ତାନକୁ ବାର୍ତ୍ତା ପଠାଇବା ପାଇଁ ଭାରତ ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ଉଚିତ ବୋଲି ବିହାର ଡେପୁଟି ସିଏମ କହିଛନ୍ତି।

ଆସନ୍ତା ଅକ୍ଟୋବର 24 ରେ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଖେଳିବେ | ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପରେ ଉଭୟ ଦଳ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେଉଛନ୍ତି।

ଏହି ସମଗ୍ର ବିତର୍କ ଉପରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ତଥା ବିସିସିଆଇ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ରାଜୀବ ଶୁକ୍ଲା ମଧ୍ୟ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। ରାଜୀବ ଶୁକ୍ଲା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଯାହା କିଛି ଘଟିଛି, ତାହା ନିନ୍ଦନୀୟ। କିନ୍ତୁ ମ୍ୟାଚ୍ ଏହିପରି ବାତିଲ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ, ଏହା ଆଇସିସିର ଏକ ପ୍ରତିବଦ୍ଧତା | ଏହି ଧାରଣା ହେବା ଉଚିତ ବୋଲି ଗିରିରାଜ ସିଂ କହିଥିଲେ

ତେବେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ କିଛି ଘଟଣା ଘଟିଛି ଯେଉଁଠାରେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି। ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବିହାରର କିଛି ନାଗରିକ ମଧ୍ୟ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଗତ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସହ ହୋଇଥିବା ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ପ୍ରାୟ 9 ସୈନିକ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ।

ଏହି କାରଣରୁ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚ୍ ବାତିଲ କରିବାକୁ ଦାବି ହୋଇଥିଲା। କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଗିରିରାଜ ସିଂ ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବ ଦିନ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସମ୍ପର୍କ ଭଲ ନଥାଏ ତେବେ ଏହାକୁ ବିଚାର କରାଯିବା ଉଚିତ। ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିହତ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପିତା ଗିରିରାଜ ସିଂଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚକୁ ବାତିଲ କରିବାକୁ ସରକାଙ୍କୁ ଦାବି କରିଥିଲେ।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: