ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନା (SFSS) ଅଧୀନରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଜୀବିକା ନିର୍ବାହ ପାଇଁ ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା .. - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନା (SFSS) ଅଧୀନରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଜୀବିକା ନିର୍ବାହ ପାଇଁ ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ..

Support of the Government of Odisha for the livelihood of the people under the Food Security Scheme (SFSS).
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନା (SFSS) ଅଧୀନରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଜୀବିକା ନିର୍ବାହ ପାଇଁ ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ..

ଭୁବନେଶ୍ୱର: 22/12/2021(ବ୍ୟୁରୋ): ରାଜ୍ୟ ତଥା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଯୋଜନାର ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ 1,444 କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗୃହ ମରାମତି ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିବା ପରେ ଜାତୀୟ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଆଇନ (NFSA) ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନା (SFSS) ଅଧୀନରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଜୀବିକା ନିର୍ବାହ ପାଇଁ ଓଡିଶା ସରକାର 960 କୋଟି ଟଙ୍କା ଛାଡିଛନ୍ତି। ବିଦ୍ୟମାନ Covid-19 ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି |

ADVERTISEMENT

ଏହି ଯୋଜନାଗୁଡିକର ହିତାଧିକାରୀମାନେ 1,000 ହଜାର ଟଙ୍କା ସହାୟତା ପାଇବେ ଏବଂ ସାତ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବଣ୍ଟନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସମାପ୍ତ ହେବା ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ମୁଖ୍ୟ ସିଭିଲ୍ ଯୋଗାଣ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ସିଭିଲ୍ ଯୋଗାଣ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ସହିତ ଏହି ରାଶି ସେମାନଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ କ୍ରେଡିଟ୍ ହେବ |

ଚଳିତ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସବସିଡିଯୁକ୍ତ ଚାଉଳ ପ୍ରତି କିଲୋଗ୍ରାମ ଚାଉଳ ଯୋଗାଣ ପାଇଁ ଅଗ୍ରୀମ ଖାଦ୍ୟ ସବସିଡି ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ସୋମବାର ଦିନ ଓସିଏସସିକୁ ଏହି ଅର୍ଥ ମଞ୍ଜୁର କରି ସରକାର ଏହି ନିଗମକୁ ତୁରନ୍ତ ଜିଲ୍ଲାକୁ 350 କୋଟି ଟଙ୍କା ଛାଡ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି। । ଏହା ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଜାଲରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ପ୍ରାୟ 96 ଲକ୍ଷ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଉପକୃତ କରିବ |

କୌତୂହଳର ବିଷୟ ହେଉଛି, ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟର ସଭାପତିଙ୍କର ଏଭଳି ଏଜେଣ୍ଡା ନଥିଲା। ପ୍ରାଥମିକ ଆଇଡି ପ୍ରୁଫ୍ ଭାବରେ ବିଜୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା (BSKY) କାର୍ଡ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବ ବୋଲି ବିଭାଗ କହିଛି। ପାଣ୍ଠିର ଆବଶ୍ୟକତା ଜାଣିବା ପାଇଁ OSCSC ର ଜିଲ୍ଲା ପରିଚାଳକମାନଙ୍କୁ ଜାନୁଆରୀ 2022 ରେସନ ବଣ୍ଟନ ପାଇଁ ବ୍ଲକ / ULB- NFSA ଏବଂ SFSS କାର୍ଡ ତାଲିକା ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି |

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: