NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

କୋଟିରୁ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟର ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ କଲା ଏସଟିଏଫ

STF confiscates more than crores of brown sugar.
Spread the love
ADVERTISEMENT

କୋଟିରୁ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟର ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ କଲା ଏସଟିଏଫ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: 10/02/2022(ବ୍ୟୁରୋ ): ଗୁରୁବାର ଦିନ ଓଡିଶାର ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲାରେ ଏକ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟର ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଜଣେ ଡ୍ରଗ୍ସ ବ୍ୟବସାୟୀ ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି। ଏକ ଗୁପ୍ତଚର ଇନପୁଟରେ କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚର ସ୍ପେଶାଲ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ (ଏସଟିଏଫ) ର ଏକ ଟିମ୍ ବାଲେଶ୍ୱରର ସୋର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଅଧୀନରେ NH-16 ଉପରେ ଚଢାଉ କରି ଡ୍ରଗ୍ସ ବିକ୍ରେତାଙ୍କଠାରୁ 1 କିଲୋଗ୍ରାମ 100 ଗ୍ରାମ ଓଜନର ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ କରିଛି।

ଡ୍ରଗ୍ସ ବ୍ୟବସାୟୀ ବାବୁ ଓକେ କାଲିମଙ୍କୁ ଏସଟିଏଫ ଗିରଫ କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କୋର୍ଟକୁ ପଠାଯିବ ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି। ଏହି ସଂପର୍କରେ, STF ନାର୍କୋଟିକ୍ ଡ୍ରଗ୍ସ ଏବଂ ସାଇକୋଟ୍ରୋପିକ୍ ପଦାର୍ଥ (NDPS) ଅଧିନିୟମ, 1985 ଅଧୀନରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି ଏବଂ ଅଧିକ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଚାଲିଛି।

2020 ପରଠାରୁ, STF, ନିଶା ଔଷଧ ବିରୁଦ୍ଧରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଡ୍ରାଇଭରେ 48 କିଲୋଗ୍ରାମରୁ ଅଧିକ ବ୍ରାଉନ୍ ସୁଗାର ଏବଂ 89 କ୍ୱିଣ୍ଟାଲରୁ ଅଧିକ 81 କିଲୋଗ୍ରାମ ଗଞ୍ଜା ଜବତ କରିଛି ଏବଂ 122 ଡ୍ରଗ୍ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି |

ଏହି ସମୟରେ, STF ର ଅନ୍ୟ ଏକ ୟୁନିଟ୍ ଗୁରୁବାର ଦିନ ବହୁ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟକର ଅପରାଧୀ କିଶୋର କୁମାର ମହାରଣା ଛଦ୍ମନାମ ମୁନୁ ଛଦ୍ମନାମ ଚାନ୍ଦୁଆଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି | ଏସଟିଏଫ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ କିଶୋର ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ସହ 2014 ମସିହାରେ ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ବଜାରରେ ଦୀପକ ନାୟକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ନିକଟରୁ ପୋଲିସ ଏକ 9 ମିଲିମିଟର ପିସ୍ତଲ, ପାଞ୍ଚ ରାଉଣ୍ଡ 9 ମିଲିମିଟର ଜୀବନ୍ତ ଗୁଳି ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅପରାଧ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆର୍ମସ୍ ଆକ୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଏକ ମାମଲା ମଧ୍ୟ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି ବୋଲି ଏସଟିଏଫ୍ କହିଛି।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: