ସ୍କିଲ୍ ଇଣ୍ଡିଆ 2021 ଆଞ୍ଚଳିକ ପ୍ରତିଯୋଗିତା-ପୂର୍ବରେ ଓଡିଶା ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛି | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ସ୍କିଲ୍ ଇଣ୍ଡିଆ 2021 ଆଞ୍ଚଳିକ ପ୍ରତିଯୋଗିତା-ପୂର୍ବରେ ଓଡିଶା ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛି |

Skill India 2021 Regional Competition - Odisha ranks first in the East
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ସ୍କିଲ୍ ଇଣ୍ଡିଆ 2021 ଆଞ୍ଚଳିକ ପ୍ରତିଯୋଗିତା-ପୂର୍ବରେ ଓଡିଶା ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛି |

ଭୁବନେଶ୍ୱର : 23/10/2021(ବ୍ୟୁରୋ): ବିହାର ରାଜ୍ୟପାଳ ଫାଗୁ ଚୌହାନ ଶନିବାର ଏଠାରେ ବାପୁ ସଭାଗରରେ ଇଣ୍ଡିଆ ସ୍କିଲ୍ସ 2021 ଆଞ୍ଚଳିକ ପ୍ରତିଯୋଗିତା-ପୂର୍ବ ବିଜେତାମାନଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଆଞ୍ଚଳିକ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଉଭୟ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ସିଲଭର ପଦକ ତାଲିକାରେ ଓଡିଶା ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିଲା ​​|

ADVERTISEMENT

ପ୍ରଥମ ପଦବୀଧାରୀଙ୍କୁ 21,000 ଟଙ୍କା ନଗଦ ପୁରସ୍କାର ଏବଂ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ପ୍ରଥମ ରନର୍ସଅପଙ୍କୁ 11,000 ଟଙ୍କା ଏବଂ ରୌପ୍ୟ ପଦକ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। 8 ଟି ରାଜ୍ୟ ଏବଂ ୟୁନିଅନ୍ ଟେରିଟୋରୀରୁ 98 ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ବିଜେତା ଘୋଷିତ ହୋଇଥିଲେ।

ପୂର୍ବ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଓଡିଶା, ଆଣ୍ଡାମାନ ଏବଂ ନିକୋବର ଦ୍ୱୀପପୁଞ୍ଜ, ଆସାମ, ବିହାର, ଝାଡଖଣ୍ଡ, ମିଜୋରାମ, ତ୍ରିପୁରା ଏବଂ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

ଅକ୍ଟୋବର 20 ରୁ ରୋଷେଇ, ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ସେବା, କନଫେରେନାରୀ / ପେଷ୍ଟ୍ରି କୁକ୍, ବିୟୁଟି ଥେରାପି, ହେୟାର ଡ୍ରେସିଂ, ମେକାନିକାଲ୍ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଡିଜାଇନ୍ (CAD), ୱେବ୍ ଡିଜାଇନ୍, ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ସ, ଆଇଟି ସଫ୍ଟୱେୟାର ସମାଧାନ, ଗ୍ରାଫିକ୍ ଡିଜାଇନ୍ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଏବଂ ମୋବାଇଲ୍ ରୋବୋଟିକ୍ସ ସହିତ 240 ରୁ ଅଧିକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପ୍ରତିଯୋଗୀତା କରିଥିଲେ।

ଆଞ୍ଚଳିକ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ବିଜେତାମାନେ ଡିସେମ୍ବର ମାସରେ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିବା ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବେ ଏବଂ ଏହାର ବିଜେତାମାନେ ଅକ୍ଟୋବର 2022 ରେ ଚାଇନାର ସାଂଘାଇରେ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ୱାର୍ଲ୍ଡ ସ୍କିଲ୍ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ |

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: