ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ 15ଟି ସ୍ଥାନରେ ଏକକାଳୀନ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢ଼ାଉ | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ 15ଟି ସ୍ଥାନରେ ଏକକାଳୀନ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢ଼ାଉ |

Simultaneous vigilance raids in 15 places of Pradeep Panigrahi
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ 15ଟି ସ୍ଥାନରେ ଏକକାଳୀନ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢ଼ାଉ |

ଭୁବନେଶ୍ୱର: 17/10/2021(ବ୍ୟୁରୋ): ରବିବାର ଦିନ ଓଡିଶା ଭିଜିଲାନ୍ସ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାନିଗ୍ରାହି ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ସହ ଜଡିତ 15 ଟି ସ୍ଥାନରେ ଏକକାଳୀନ ଖୋଜା ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

ADVERTISEMENT

ଏକ ମାମଲା ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବା ଏବଂ ଚଢ଼ାଉ କରିବା ପାଇଁ ଓଡିଶା ଲୋକାୟୁକ୍ତଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ଅନୁସରଣ କରିଥିଲା। ବିଧାୟକ ଅନୁପଯୁକ୍ତ ସମ୍ପତ୍ତି 5 କୋଟି ଟଙ୍କା ଜମା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

“ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ବେଆଇନ ସମ୍ପତ୍ତି ଅଧିକାର ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ଓଡିଶା ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ୱାରା ଏକ ଗୁପ୍ତ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା। ଗୁପ୍ତ ଯାଞ୍ଚ ସମାପ୍ତ ହେବାପରେ, ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅସଙ୍ଗତ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ହେତୁ ସାମଗ୍ରୀ ମିଳିଲା |9.12.2020 ରେ ଲୋକାୟୁକ୍ତ, ଓଡିଶା, ଭୁବନେଶ୍ୱର ନିକଟରେ ଏକ ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ କରାଯାଇଥିଲା। ଉକ୍ତ ଅଭିଯୋଗରେ ସାମଗ୍ରୀ ଖୋଜିବା ଯେ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତ ପ୍ରଥା ବ୍ୟବହାର କରି ଜଣାଶୁଣା ଆୟର ଉତ୍ସ ସହିତ ଅନୁପଯୁକ୍ତ ସମ୍ପତ୍ତି ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି | ଲୋକାୟୁକ୍ତ, ଓଡିଶା, ଭୁବନେଶ୍ୱର ଭିଡିଓ ଆଦେଶ 11.12.2020 ଅଧୀନରେ ଓଡ଼ିଶା ଭିଜିଲାନ୍ସକୁ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଦଖଲ କରିବାବେଳେ ପାଣିଗ୍ରାହୀ 5 ମଇ 2009 ରୁ 11 ନଭେମ୍ବର 2020 ମଧ୍ୟରେ 5,05,04,656 ଟଙ୍କା ଅଧିକ ହୋଇପାରିଥିଲା।

“ପାଣିଗ୍ରାହିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ରିପୋର୍ଟ ଏବଂ ଉତ୍ତରକୁ ଅତି କମରେ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପରେ ଲୋକାୟୁକ୍ତ ତାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏକ ପ୍ରାଇମ-ଫେସ୍ ମାମଲା ଖୋଜିଥିଲେ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତିରୋଧ ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ଅଧିନିୟମର 13 (1) (b) ସହିତ ପଢାଯାଇଥିଲା। ଦୁର୍ନୀତି (ସଂଶୋଧନ) ଅଧିନିୟମ 2018 ର ପ୍ରକାଶନରେ କୁହାଯାଇଛି।

ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଓଡିଶା ଭିଜିଲାନ୍ସକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛି ଏବଂ ଏହି ଘଟଣାରେ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବାକୁ ତଦନ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛି।

ତଦନୁସାରେ, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଅକ୍ଟୋବର 4, 2021 ରେ ବିସ୍ତୃତ ଅନୁସନ୍ଧାନ ପାଇଁ ଏକ ମାମଲା ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ 15 ଟି ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଏକକାଳୀନ ଖୋଜା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: