NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ପୁରୁଷ ହକି ଦଳର ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ଜିତିଥିବା 11 ଜଣ PSPB ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଶ୍ରୀ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ସିଂ ପୁରୀ ଉତ୍ସାହିତ କରିଛନ୍ତି |

Spread the love
ADVERTISEMENT

ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ପୁରୁଷ ହକି ଦଳର ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ଜିତିଥିବା 11 ଜଣ PSPB ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଶ୍ରୀ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ସିଂ ପୁରୀ ଉତ୍ସାହିତ କରିଛନ୍ତି |

13/08/2021: କେନ୍ଦ୍ର ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଏବଂ ପ୍ରାକୃତିକ ଗ୍ୟାସ ଏବଂ ଗୃହ ଓ ସହରାଞ୍ଚଳ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ସିଂ ପୁରୀ ଆଜି ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ଜିତିଥିବା ପୁରୁଷ ହକି ଦଳରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିବା 11 ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଏହି ଖେଳାଳିମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ପିଏସପିବି ହକି ଖେଳାଳି ଯେଉଁମାନେ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଏବଂ ପ୍ରାକୃତିକ ଗ୍ୟାସ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ କ୍ଷେତ୍ରର କର୍ମଚାରୀ ଅଟନ୍ତି | ଏହି ଅବସରରେ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଏବଂ ପ୍ରାକୃତିକ ଗ୍ୟାସ ଏବଂ ଶ୍ରମ ଏବଂ ରୋଜଗାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ରମେଶ୍ୱର ଟେଲି ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ଅପାର ସୁଖ ଏବଂ ଆନନ୍ଦ ପ୍ରକାଶ କରି ଶ୍ରୀ ପୁରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ଜିତି 41 ବର୍ଷର ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ହକି ତାରକାମାନେ ଭାରତ ପାଇଁ ଗୌରବ ଆଣିଛନ୍ତି। ସେ 18 ଜଣିଆ ଦଳର ଅଂଶବିଶେଷ ଥିବା 11 ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ 15 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ଟୋକିଓରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଏହି ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ନିଜ ନିଜ ସଂସ୍ଥା ଦ୍ୱାରା ଏକ ଆଉଟ-ଅଫ୍ ପଦୋନ୍ନତି ମଧ୍ୟ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

ଶ୍ରୀ ପୁରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ହକି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଇତିହାସର ପୁନଃ ସ୍କ୍ରିପ୍ଟିଂର ଏକ ଅଂଶ ହେଉଛି ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଏବଂ ପ୍ରାକୃତିକ ଗ୍ୟାସ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ସ୍ପୋର୍ଟସ ପ୍ରମୋସନ ବୋର୍ଡ (PSPB) 15 PSU ର ସହଯୋଗରେ କ୍ରୀଡା ତଥା କ୍ରୀଡ଼ାବିତ୍ ମାନଙ୍କୁ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ କ୍ରୀଡା କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ, ଶିବିର ଏବଂ ଛାତ୍ରବୃତ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରି ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ତଥା ଉତ୍ସାହିତ କରିବାରେ ଲାଗିଛି | ଏହି ନିରନ୍ତର ପ୍ରୟାସ ହେତୁ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ 6 ଟି ବିଭାଗରେ 22 ଖେଳାଳି ପେଟ୍ରୋଲିୟମ କ୍ଷେତ୍ରରୁ ଆସିଥିଲେ | ଶ୍ରୀ ପୁରୀ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିମାନେ ନିଜର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜାରି ରଖିବେ ଏବଂ ଆଗାମୀ ବର୍ଷରେ ଅଧିକ ପଦକ ଆଣିବେ। ମହିଳା ହକି ଦଳକୁ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ଉଦ୍ୟମରେ ସରକାରଙ୍କ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ତାରକାମାନେ ଆତ୍ମାକୁ ପୁନଃ ଜାଗ୍ରତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତୀୟ ହକି ପୁଣିଥରେ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅଛି।

ଶ୍ରୀ ଟେଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ ହକି ଦେଶର ଏକ ଲୋକପ୍ରିୟ ଖେଳ ଏବଂ ଏହା ଗ୍ରାମ ଏବଂ ସହରରେ ଖେଳାଯାଉଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତୀୟ ହକି ଦଳ ଉଭୟ ପୁରୁଷ ଓ ମହିଳା ଦେଶକୁ ଗୌରବ ଆଣିଛନ୍ତି। ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇ ସେ ଆଶା ପ୍ରକଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ସେମାନେ ନିଜ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦ୍ୱାରା ଦେଶକୁ ଗର୍ବିତ କରିବେ।

ଏହି ଅବସରରେ ସଚିବ, ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଏବଂ ପ୍ରାକୃତିକ ଗ୍ୟାସ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଶ୍ରୀ ତରୁଣ କପୁର, ସିଏମଡି ଭାରତୀୟ ତୈଳ ତଥା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି, ପିଏସପିବି ଶ୍ରୀ ଏସ ଏମ ବିଦୟା, ସିଏମଡି ଏଚପିସିଏଲ ଶ୍ରୀ ଏମ କେ ସୁରନା ଏବଂ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଅନ୍ୟ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ତଥା ତୈଳ ଏବଂ ଗ୍ୟାସ କମ୍ପାନୀମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: