ସାରା ଦେଶରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବା ଏବଂ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଟୀକାକରଣ ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ସାରା ଦେଶରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବା ଏବଂ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଟୀକାକରଣ ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ |

Shri Dharmendra Pradhan reviews reopening of schools and vaccination status of teachers across the country
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ସାରା ଦେଶରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବା ଏବଂ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଟୀକାକରଣ ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ |

ସାରାଂଶ :
କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ COVID ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନଗୁଡ଼ିକରେ ସ୍ୱାଭାବିକତା ଏବଂ ସ୍ପନ୍ଦନକୁ ପୁନଃ ସ୍ଥାପିତ କରିବାକୁ ଆହ୍ୱାନ କରିଛନ୍ତି।

ଶ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ସାରା ଦେଶରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବା ଏବଂ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଟୀକାକରଣ ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି

ADVERTISEMENT

ଦେଶରେ 92% ରୁ ଅଧିକ ସ୍କୁଲ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଟୀକାକରଣ କରାଯାଇଛି

ଭୁବନେଶ୍ୱର : 02/11/2021(ବ୍ୟୁରୋ): କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଆଜି ସାରା ଦେଶରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଟୀକାକରଣ ସ୍ଥିତି ଏବଂ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବା ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ସେ ସ୍କିଲିଂ ଇକୋସିଷ୍ଟମରେ ଟୀକାକରଣ ସ୍ଥିତିର ସମୀକ୍ଷା ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ । ଏହି ବୈଠକରେ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ଏବଂ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ରାଜୀବ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ରାଜକୁମାର ରଂଜନ ସିଂ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ପୁନଃ ଖୋଲିବା ଦିଗରେ ପରିବେଶକୁ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା ପାଇଁ ଶ୍ରୀ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ଅଣ ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଟୀକାକରଣ ଉପରେ ନିୟମିତ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି । ଦେଶରେ ଘଟୁଥିବା ଦ୍ରୁତ ଟୀକାକରଣ ପରେ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନଗୁଡ଼ିକରେ ସ୍ୱାଭାବିକତା ଏବଂ ସ୍ପନ୍ଦନକୁ ପୁନଃ ସ୍ଥାପିତ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଉପରେ ସେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଥିଲେ।

ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ଅଧିକାଂଶ ରାଜ୍ୟ ସମସ୍ତ ଶ୍ରେଣୀ ପାଇଁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲି ସାରିଛନ୍ତି । 92% ରୁ ଅଧିକ ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଟିକା ଦିଆଯାଇଛି। କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଥିବା ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନଗୁଡିକରେ 96% ରୁ ଅଧିକ ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଟିକା ଦିଆଯାଇଛି।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: