ପ୍ରଥମ ଠାରୁ ସପ୍ତମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କ୍ରମେ ଖୋଲିବ ବିଦ୍ୟାଳୟ | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ପ୍ରଥମ ଠାରୁ ସପ୍ତମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କ୍ରମେ ଖୋଲିବ ବିଦ୍ୟାଳୟ |

Schools will be opened in phases for first to seventh grade students
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ପ୍ରଥମ ଠାରୁ ସପ୍ତମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କ୍ରମେ ଖୋଲିବ ବିଦ୍ୟାଳୟ |

ଭୁବନେଶ୍ୱର : 08/11/2021(ବ୍ୟୁରୋ): ରବିବାର ଓଡ଼ିଶାର ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସମୀର ଦାଶ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, କୋଭିଡ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦେଖି ପ୍ରଥମ ରୁ ସପ୍ତମ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ପର୍ଯ୍ୟାୟକ୍ରମେ ଖୋଲାଯିବ |

ADVERTISEMENT

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଠାରେ ବିଶିଷ୍ଟ ଶିକ୍ଷାବିତ୍ ଅବାନୀ କୁମାର ବରାଳଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ବାର୍ଷିକୀ ତଥା ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଉନ୍ମୋଚନ ସମାରୋହରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଦାଶ କହିଛନ୍ତି, “ପ୍ରାଥମିକ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶାରୀରିକ ଶ୍ରେଣୀର ପୁନଃ ଆରମ୍ଭ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଛି। ପର୍ଯ୍ୟାୟକ୍ରମେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବା ଏକ ନ୍ୟାୟପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଏବଂ ଏ ବାବଦରେ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି।

ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ପଢନ୍ତୁ : ଦୀପାବଳୀ ପରେ ଖୋଲିବ ପ୍ରଥମ ରୁ ସପ୍ତମ ଶ୍ରେଣୀ ପାଇଁ ବିଦ୍ୟାଳୟ

ଓଡ଼ିଶା ମାଧ୍ୟମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ (OSSTA) ର ଖୋର୍ଧା ଶାଖା ଦ୍ୱାରା ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା | ରବିବାର ଦିନ ଏହି ବିଶେଷ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ମାନ୍ୟଗଣ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିଧାୟକ ଜିତୁ ମିତ୍ର ଏବଂ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଞ୍ଚାନନ କାନୁନଗୋ ଥିଲେ। ଦାଶ ଏହା ପୂର୍ବରୁ କହିଥିଲେ ଯେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ସପ୍ତମ ଶ୍ରେଣୀ ପାଇଁ କ୍ଲାସ ଖୋଲାଯିବ | ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀରୁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ।

“ଆମେ ଆଶା କରୁଛୁ ନୂତନ ବର୍ଷ ଠାରୁ ସମସ୍ତ ଶ୍ରେଣୀ ଆରମ୍ଭ ହେବ ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ ଏହା ପୂର୍ବରୁ କହିଛନ୍ତି। ଏହା ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଏଥି ପାଇଁ ଶାରୀରିକ ମୋଡରେ କ୍ଲାସ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଓଡିଶା ସରକାର ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି।

ଅକ୍ଟୋବର 21 ଏବଂ ଅକ୍ଟୋବର 25, 2021 ରୁ ଏକାଦଶୀ ଏବଂ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ ଏବଂ ଜୁଲାଇ 26, 2021 ରୁ ଓଡିଶାରେ ଦଶମ ଏବଂ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ଖୋଲାଯାଇଥିଲା।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: