Schools and colleges closed in five districts, locks on theaters!

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ପାଞ୍ଚଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍କୁଲ ଏବଂ କଲେଜ ବନ୍ଦ, ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟରେ ପଡିଲା ତାଲା !

Schools and colleges closed in five districts, locks on theaters!
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ପାଞ୍ଚଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍କୁଲ ଏବଂ କଲେଜ ବନ୍ଦ, ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟରେ ପଡିଲା ତାଲା !

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: 02/01/2022(ବ୍ୟୁରୋ): କୋଭିଡ 19 ର ପ୍ରତିରୋଧକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଗୁରୁଗ୍ରାମ, ଫରିଦାବାଦ, ଅମ୍ବାଲା, ପଞ୍ଚକୁଲା ଏବଂ ସୋନେପାଟରେ ସିନେମା ହଲ, ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟ, ବିଦ୍ୟାଳୟ, କଲେଜ, ଜିମ ଇତ୍ୟାଦି ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ହରିୟାଣା ସରକାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ହରିୟାଣାର ପାଞ୍ଚଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିବା ସ୍କୁଲ-କଲେଜ ବିବାହ କେବଳ 100 ଅତିଥିଙ୍କୁ ଏହି ଟିକା ପାଇବାକୁ ଅନୁମତି ଦେବ, କେବଳ ସେତେବେଳେ ରେଳ-ବସ୍ ଷ୍ଟେସନରେ ପ୍ରବେଶ କରିବ | କୋଭିଡ 19 ର ପ୍ରତିରୋଧକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଗୁରୁଗ୍ରାମ, ଫରିଦାବାଦ, ଅମ୍ବାଲା, ପଞ୍ଚକୁଲା ଏବଂ ସୋନେପାଟରେ ସିନେମା ହଲ, ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟ, ବିଦ୍ୟାଳୟ, କଲେଜ, ଜିମ ଇତ୍ୟାଦି ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ହରିୟାଣା ସରକାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜ୍ୟରେ ଥିବା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟ 50% ଉପସ୍ଥାନ ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ | ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଇଁ, ମହାମାରୀ ଆଲର୍ଟ ଅବଧି ଜାନୁଆରୀ 12 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି |

ADVERTISEMENT

ବର୍ତ୍ତମାନ ଗୁରୁରିଆ, ଫରିଦାବାଦ, ହରିୟାଣାରେ କରୋନା ମାମଲା ଅତି ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବଢ଼ୁଛି। ଏହି କାରଣରୁ, ଏହି ଜିଲ୍ଲାଗୁଡ଼ିକରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ କଲେଜଗୁଡ଼ିକ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି, ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବଜାରଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟ ସନ୍ଧ୍ୟା 5 ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖୋଲା ରହିବ | ବାର୍ ଏବଂ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟଗୁଡିକ କେବଳ 50% ବସିବା କ୍ଷମତା ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ | ଗାଇଡଲାଇନ ଅନୁଯାୟୀ ସୁଇମିଂ ପୁଲ କେବଳ ସେହି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିବ ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ଟ୍ରେନିଂ ଦେବାକୁ ପଡିବ କିମ୍ବା ଯଦି ଜଣେ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ମଧ୍ୟ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବନ୍ଦ ରହିବ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଲୋକମାନେ ମନୋରଞ୍ଜନ ପାର୍କରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରବେଶ କରିବେ ନାହିଁ |

ଟୀକାକରଣ ନକରିଥିଲେ ପ୍ରବେଶ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ

ଏହା ମଧ୍ୟ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ହରିୟାଣାରେ ଟୀକାକରଣ ଉପରେ କଠୋରତା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। କୁହାଯାଇଛି ଯେ ପନିପରିବା ବଜାର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବସ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ-ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେବଳ ସେହି ଲୋକମାନେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଟୀକାକରଣର ଉଭୟ ମାତ୍ରା ରହିବ। କେବଳ ସେହି ଲୋକମାନେ, ଯେଉଁମାନେ ଟୀକା ପାଇଛନ୍ତି, ସେମାନେ ଅଟୋରେ ଯାତ୍ରା କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ | ବିବାହ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସରକାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ମଧ୍ୟ ଜାରି କରିଛନ୍ତି।

ଶବଦାହ ଏବଂ ବିବାହ ସମାରୋହରେ ଯଥାକ୍ରମେ 50 ଏବଂ 100 ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ ନାହିଁ, ସେମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଧୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଚରଣ ଏବଂ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନିୟମ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ | ‘ ମାସ୍କ ନାହିଁ ସେବାନାହିଁ ‘ ରାଜ୍ୟରେ କଡାକଡି ପାଳନ କରାଯିବ। କୋଭିଡ ବନ୍ଧୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଚରଣ ଉଲ୍ଲଂଘନକାରୀ ଏବଂ ମାସ୍କ ନ ପିନ୍ଧିବା ଏବଂ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଅନୁସରଣ ନକରିବା ଦ୍ୱାରା 500 ଟଙ୍କା ଜରିମାନା କରାଯିବ ଏବଂ ଯଦି ଅନୁଷ୍ଠାନ ଏହି ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରେ ତେବେ 5000 ଟଙ୍କା ଜରିମାନା କରାଯିବ।

ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ପରିସ୍ଥିତି |

ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ମଧ୍ୟ ପରିସ୍ଥିତି ଅଧିକ ଖରାପ ହେବାରେ ଲାଗିଛି | ମାମଲା ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି, ସଂକ୍ରମଣ ହାର ମଧ୍ୟ ଭୟଭୀତ ହେବାକୁ ଲାଗୁଛି | ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ 2716 ଟି ନୂଆ କରୋନା ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ସଂକ୍ରମଣ ହାର ମଧ୍ୟ 3.6 ପ୍ରତିଶତରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

ଆଜି ମୁମ୍ବାଇରେ 6347 ଟି ନୂଆ କରୋନା ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ମଧ୍ୟ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଇଁ, ମୁମ୍ବାଇରେ 10 ଟି କଣ୍ଟେଣ୍ଟମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ଅଛି ଏବଂ 157 ଟି କୋଠାକୁ ସିଲ୍ କରାଯାଇଛି | ଯେଉଁ ଗତି ସହିତ ମାମଲାଗୁଡ଼ିକ ବଢ଼ୁଛି ତାହା ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି କଣ୍ଟେଣ୍ଟମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଏବଂ ଆହୁରି ଅନେକ ଅଟ୍ଟାଳିକା ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ହୋଇପାରିବ |

ତାମିଲନାଡୁରେ ମଧ୍ୟ ଆଜି କରୋନାର 1470 ନୂତନ ରୋଗୀ ଦେଖାଦେଇଛନ୍ତି। କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ମଧ୍ୟ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପରେ ମାମଲା ପୁଣି ହଜାରେ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି। କେବଳ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ 810 ନୂତନ ରୋଗୀ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଗୋଆର ଅବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ଖରାପ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ସେଠାରେ ସଂକ୍ରମଣ ହାର 6.25% ରେ ପହଞ୍ଚିଛି | ମାମଲାଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ 310 ଟି ମାମଲା ଆସିଛି | କରୋନା ମଧ୍ୟ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ବୃହତ୍ତମ ରାଜ୍ୟକୁ ଫେରିଛି | ଆଜି ସେଠାରେ 383 ଟି ନୂଆ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: