କାର୍ଗିଲ ବିଜୟ ଦିବସରେ ମା ଖୋଜୁଛି ସହିଦ ବୀର ପୁଅକୁ - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

କାର୍ଗିଲ ବିଜୟ ଦିବସରେ ମା ଖୋଜୁଛି ସହିଦ ବୀର ପୁଅକୁ

Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

କାର୍ଗିଲ ବିଜୟ ଦିବସରେ ମା ଖୋଜୁଛି ସହିଦ ବୀର ପୁଅକୁ

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : 26/07/2021(ରିପୋର୍ଟ : ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ସିଂହ): ଆଜକୁ ବାଇଶି ବର୍ଷ ତଳେ 26/7/1999 ରେ ସବୁଜ ସୁନ୍ଦର ଭାରତ ମାଆ କାର୍ଗିଲ ଯୁଦ୍ଧରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା କେବଳ ନିଜ ବୀର ସନ୍ତାନଙ୍କ ବଳିଦାନ ଓ ସତସାହସ ଭରା ଲଢେଇ ପାଇଁ l ମା’ ମାତୃକା ସେବାରେ ସହିଦ ହେବାକୁ ପଛlଇ ନଥିବା ସେହି ଅମର, ବୀର ମହାତ୍ମାଙ୍କୁ ଆଜି ବି ମନେ ରଖିଛି ଏ ଭାରତବର୍ଷ l କାର୍ଗିଲ ଯୁଦ୍ଧରେ ଦେଶ ପାଇଁ ବଳିଦାନ ଦେଇଥିବା ବୀର ସନ୍ତାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ନିଶ୍ଚିନ୍ତ କୋଇଲି ବ୍ଲକ ଜନାର୍ଦନ ପୁରର ଗୋପୀନାଥ ମହାରଣା ଅନ୍ୟତମ l

ADVERTISEMENT


ଆଜି କାର୍ଗିଲ ଯୁଦ୍ଧ ରେ ଏହି ଯୋଗଜନ୍ମାଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇ ତାଙ୍କ ମା, ଭାଇ ଓ ବଡ ମା’ ଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ନେବାବେଳେ ପୁଅ ସ୍ମୁତି କୁ ମନେ ପକେଇ ଭାବ ବିହ୍ଵଳ ହେଇଥିଲେ ତାଙ୍କ ପରିବାର l
କାନ୍ଦି ପକାଇ ଥିଲେ ତାଙ୍କ ମା, ଆମ ସାମ୍ନାରେ ତାଙ୍କ ଭାବ ବିହ୍ଵଳ କଥା ଯେମିତି କହିଯାଉଥିଲା ମା’ ହୃଦୟର ବେଦନାର ଦୁଖଃଭାରl କଥା l ଅନ୍ୟପଟରେ ସହିଦ ଗୋପୀନାଥ ମହାରଣାଙ୍କ ବଡ ମା’ ତାଙ୍କୁ ପିଲାଟି ବେଳରୁ ପାଳି ଆସିଥିଲେ l ସେ ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟବସ୍ଥା ଯୋଗୁଁ ଚାଲି ବୁଲି ପରୁନଥିବା ବେଳେ ସେମିତି ବସିରହି ଆମ ସାମ୍ନାରେ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କରି କୋଳରେ ଗୋପୀନାଥଙ୍କ ବାଲ୍ୟବସ୍ଥା ବିତିଥିଲା |

ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭାବ ବିହ୍ଵଳ ହୋଇପଡିଥିଲେ ସେ l ବୀର ଗୋପୀନାଥ ଙ୍କୁ ହରେଇବାର ଯନ୍ତ୍ରଣା ରେ ସେ ଭାଂଗିପଡ଼ିଥିଲେ l ଆଜକୁ ବାଇଶି ବର୍ଷ ହେବ ସେ ନିଜ ପୁଅ ବାଟ କୁ ଆପେକ୍ଷl କରିଛନ୍ତି l

ତାଙ୍କୁ ଦେଖିଲେ ଯେମିତି ଲାଗୁଥିଲା ମା ମନ ଆଜି ବି ବୁଝୁନି ଯେ ଅଫେରା ରାଇଜକୁ ତା ବୀର ସନ୍ତାନ ଚାଲିଯାଇଥିଲା ବୋଲି l

ଏବେବି ଅପେକ୍ଷା କରିଛି ମା, ସତରେ ଫେରିବକି ତା ବୀର ସନ୍ତାନ!

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: