NK NEWS ODISHA

News agency Odisha

ସମସ୍ତ ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିଲା ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସିଂହଦ୍ୱାର, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ହେଉଛି ଯାଞ୍ଚ ପ୍ରକ୍ରିୟା….

Spread the love

ସମସ୍ତ ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିଲା ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସିଂହଦ୍ୱାର, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ହେଉଛି ଯାଞ୍ଚ ପ୍ରକ୍ରିୟା….

ପୁରୀ : 23/08/2021(ବ୍ୟୁରୋ ): ଭୁତାଣୁ ସଂଖ୍ୟା ହ୍ରାସ ହେବା ଏବଂ ଲକଡାଉନ୍ ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ହ୍ରାସ କରିବା ପରେ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ (SJTA) ଦ୍ୱାଦଶ ଶତାବ୍ଦୀର ମନ୍ଦିରକୁ ପର୍ଯ୍ୟାୟକ୍ରମେ ପୁନଃ ଖୋଲିଛନ୍ତି । ମନ୍ଦିର ପରିଚାଳନା ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁଯାୟୀ ଭକ୍ତମାନେ ଶନିବାର ଏବଂ ରବିବାର ବ୍ୟତୀତ ସମସ୍ତ ସପ୍ତାହରେ ସକାଳ 7 ଟା ରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା 7 ଟା ମଧ୍ୟରେ ତିନି ଠାକୁରଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପାଇପାରିବେ | ଏହି ସମୟରେ, ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ଭିଡ଼ ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ତଥା ଦର୍ଶନ ସମୟରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ କୋଭିଡ ଉପଯୁକ୍ତ ଆଚରଣ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ବିଶେଷ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି ।

ସମସ୍ତ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ସିଂହଦ୍ୱାର ଦେଇ ମନ୍ଦିରର ପ୍ରବେଶ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି। ଭକ୍ତମାନେ ଶାରୀରିକ ଦୂରତା ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ବ୍ୟାରିକେଡ୍ ସ୍ଥାପନ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ସଠିକ୍ ପରିମଳ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ସୁଗମ କରିବା ପାଇଁ ଆଠଟି କିଓସ୍କ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି। ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ତଥା ବୃଦ୍ଧ ଭକ୍ତଙ୍କ ପ୍ରବେଶକୁ ଅନୁମତି ଦେବା ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି।

ମନ୍ଦିର ପରିଦର୍ଶନ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ପଚରାଯାଏ Covid-19 ଟୀକାକରଣ (ଦୁଇଟି ଡୋଜ ନେଇଥିବା) କିମ୍ବା COVID-19 ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରମାଣପତ୍ର (RTPCR) ପାଇଁ ମନ୍ଦିର ପରିଦର୍ଶନ ପୂର୍ବରୁ 96 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କରାଯାଇଥିବା ପରୀକ୍ଷଣର ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ |

ପରିଦର୍ଶକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଫଟୋ ଆଇଡି କାର୍ଡ ଯଥା ଆଧାର / ଭୋଟର ଆଇଡି ଆଣିବାକୁ ମଧ୍ୟ ବାଧ୍ୟ ହେବେ । ମନ୍ଦିରର ନୂତନ ବିକାଶ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇ ପୁରୀ ଏସପି କନୱର ବିଶାଲ ସିଂ କହିଛନ୍ତି, “ଆମେ 40 ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ମତାମତ ନେଇଛୁ ଏବଂ ବ୍ୟବସ୍ଥା ହେଉଛି ପ୍ରଶଂସନୀୟ ମନ୍ଦିର ତଥା ବାହାରେ ପ୍ରାୟ 12 ପ୍ଲାଟୁନ୍ ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି। ପାର୍କିଂ ସ୍ଥାନ ତଥା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ସ୍ଥାପିତ ଏକ ଫର୍ମ ଦାଖଲ କିମ୍ବା ଅନଲାଇନ୍ QR କୋଡ୍ ସ୍କାନିଂ ସିଷ୍ଟମ ମାଧ୍ୟମରେ ଭକ୍ତମାନଙ୍କୁ ମନ୍ଦିରରେ ପୋଲିସ୍ ସେବା ଉପରେ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଛି।

%d