କରୋନା ଉପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ବୈଠକ - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

କରୋନା ଉପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ବୈଠକ

Prime Minister Narendra Modi's meeting on Corona
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

କରୋନା ଉପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ବୈଠକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ :27/11/2021(ବ୍ୟୁରୋ): ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଆଜି ଏକ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ବୈ ଠକ ଡାକିଛନ୍ତି। ଦେଶରେ କରୋନା ଏବଂ ଟୀକାକରଣର ନୂତନ ପରିସ୍ଥିତି ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଏକ ବୈଠକ କରୁଛନ୍ତି। କରୋନାରେ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଏକ ବୈଠକ କରିବେ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଟୀକାକରଣ ବିଷୟରେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା କରିବେ |

ADVERTISEMENT

ଦେଶର ଅନେକ ଅଞ୍ଚଳରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ମାମଲା ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି | କରୋନା, ଓମିକ୍ରନ୍ ର ନୂତନ ପ୍ରକାର ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱର ଦେଶଗୁଡିକର ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଇ ଦେଇଛି | ଏହି ସବୁ ପରିସ୍ଥିତି ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଆଜି ଏକ ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ ଡାକିଛନ୍ତି। ଦେଶରେ କରୋନା ଏବଂ ଟୀକାକରଣ ବିଷୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଏକ ନୈଠକ କରିବେ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, କରୋନା ସଂପର୍କରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଡକାଯାଇଥିବା ଏହି ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ବୈଠକରେ କ୍ୟାବିନେଟ ସଚିବ ରାଜୀବ ଗୌବା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ପି.କେ ମିଶ୍ର, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବ ରାଜେଶ ଭୂଷଣ ଏବଂ ଏନଆଇଟିଆଇ ଆୟୋଗ ସଦସ୍ୟ ଡ. ଭି.କେ ପାଲ ମଧ୍ୟ ଯୋଗଦେବେ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ବୈଠକ ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନାର ନୂତନ ପ୍ରକାର ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ଦେଶକୁ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଉ। ବଡ ସମସ୍ୟାର ମୁକାବିଲା ବେଳେ ଆମ ଦେଶ କରୋନାକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି ବୋଲି କେଜ୍ରିୱାଲ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି। ନୂତନ ପ୍ରକାରଗୁଡିକ ଭାରତରେ ପ୍ରବେଶ ନକରିବା ପାଇଁ ଆମେ ସମସ୍ତ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ଉଚିତ୍ |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଦେଶର ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ କରୋନା ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଥିବା ବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଏହି ସଭାକୁ ଡାକିଛନ୍ତି। କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ତେଲେଙ୍ଗାନା, ରାଜସ୍ଥାନ, ଓଡିଶା ସମେତ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରୁ ଛାତ୍ର ଓ ଶିକ୍ଷକମାନେ କରୋନାଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଆସୁଥିବାର ଖବର ରହିଛି। କରୋନା ର ନୂତନ ପ୍ରକାର ବିଶ୍ୱର ଦେଶଗୁଡିକର ଚିନ୍ତାକୁ ମଧ୍ୟ ବଢ଼ାଇ ଦେଇଛି | ଆମେରିକା ସମେତ ଅନେକ ଦେଶ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ, ବିଶେଷ କରି ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ଉପରେ କଡା ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଘୋଷଣା କରିଥିବାବେଳେ ଭାରତ ଏହାକୁ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି। ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଡିସେମ୍ବର 15 ରୁ ପ୍ରାୟ ଏକ ବର୍ଷ ଧରି ଅଟକି ରହିଥିବା ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନ ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା। କରୋନାରୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ଟିକା ଉଭୟ ଡୋଜ ପାଇବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଲୋକମାନେ ସଂକ୍ରମଣରେ ଅସୁରକ୍ଷିତ ଅଟନ୍ତି | ଏହା ମଧ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଇ ଦେଇଛି |

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: