ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ଜାୱାଦ୍ ପାଇଁ ପୁରୀ ସମୁଦ୍ର ବେଳାଭୂମିରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି : ଦକ୍ଷିଣ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରାୟ 36 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଅବତରଣ କରିବ ! - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ଜାୱାଦ୍ ପାଇଁ ପୁରୀ ସମୁଦ୍ର ବେଳାଭୂମିରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି : ଦକ୍ଷିଣ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରାୟ 36 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଅବତରଣ କରିବ !

Preparations for Hurricane Jawad: Land in Puri the South in about 36 hours!
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ଜାୱାଦ୍ ପାଇଁ ପୁରୀ ସମୁଦ୍ର ବେଳାଭୂମିରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି : ଦକ୍ଷିଣ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରାୟ 36 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଅବତରଣ କରିବ !

ଭୁବନେଶ୍ୱର : 03/12/2021(ବ୍ୟୁରୋ ): ସଦ୍ୟତମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ଜାୱାଦ୍ ପୁରୀର ଦକ୍ଷିଣ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରାୟ 36 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଅବତରଣ କରିବ। ଭାରତ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ (ଆଇଏମଡି) ର ସର୍ବଶେଷ ପୂର୍ବାନୁମାନ ଅନୁଯାୟୀ, ସାଇକ୍ଲୋନିକ୍ ଝଡ଼ ‘ଜବାଦ୍’ ପୁନର୍ବାର ବକ୍ର ହୋଇପାରେ (ସମୁଦ୍ରରେ ଥିବାବେଳେ) ଏବଂ ପଥ ଅନୁସାରେ, ପୁରୀ ନିକଟରେ ଓଡ଼ିଶାର ଉପକୂଳକୁ ମାଡ଼ କରିପାରେ |
ପାଣିପାଗ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ଇନପୁଟ୍ ବିଚାରକୁ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାର କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ଏହି ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟରୁ ଘଟୁଥିବା ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଘଟଣା ପାଇଁ ନିଜକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛି। ଆଜି ରାତି 12 ଟାରୁ ଚିଲିକା ହ୍ରଦର ସମସ୍ତ ଘାଟ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ବ୍ଲକ ଅଧିକାରୀମାନେ ସଜାଗ ରହିଛନ୍ତି। ସମସ୍ତ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ଏବଂ ଜାହାଜକୁ ଡିସେମ୍ବର 6 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମୁଦ୍ରକୁ ନ ଯିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି | କୃଷକମାନଙ୍କୁ ଫସଲ ଅମଳ ଏବଂ ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନରେ ରଖିବା ପାଇଁ ସଚେତନ କରିବା ପାଇଁ ବ୍ଲକ ଅଧିକାରୀମାନେ ସର୍ବସାଧାରଣ ଠିକଣା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଘୋଷଣା କରୁଛନ୍ତି|

ADVERTISEMENT

ଏହି ସମୟରେ ଜାତୀୟ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ମୁକାବିଲା ଫୋର୍ସ (ଏନଡିଆରଏଫ) ର ଦୁଇଟି ଦଳ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ସହାୟତା କରିବା ପାଇଁ ଖୋର୍ଧା ଜିଲ୍ଲାକୁ ପଠାଯାଇଛି। ଟାଙ୍ଗି, ଚିଲିକା ଏବଂ ବାଣପୁର ବ୍ଲକଗୁଡିକ ଜିଲ୍ଲାର ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଗୋଟିଏ ଦଳ ଟାଙ୍ଗି ବ୍ଲକକୁ ପଠାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟଟି ଚିଲିକା ବ୍ଲକକୁ ପଠାଯାଇଛି ଯାହା ଏହି ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦଳ NDRF ର 20 ରୁ 22 ଜଣ ଯବାନଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠିତ, ଯେଉଁମାନେ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ସମୟରେ ଏବଂ ପରେ ଯେକୌଣସି ପ୍ରକାରର ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସୁସଜ୍ଜିତ ଏବଂ ତାଲିମପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି | ଏହି ସମୟରେ, ସଦ୍ୟତମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ଜାୱାଦ ପୁରୀର ଦକ୍ଷିଣରେ ପ୍ରାୟ 36 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଅବତରଣ କରିବ।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: