Polling officials in Odisha to get booster dose

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ବୁଷ୍ଟର ଡୋଜ ପାଇବେ ଓଡିଶାର ମତଦାନ ଅଧିକାରୀ |

Representive image

Polling officials in Odisha to get booster dose
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ବୁଷ୍ଟର ଡୋଜ ପାଇବେ ଓଡିଶାର ମତଦାନ ଅଧିକାରୀ |

ଭୁବନେଶ୍ୱର: 01/01/2022(ବ୍ୟୁରୋ): ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିବା ତ୍ରୀ- ସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ଏବଂ ନାଗରିକ ସଂଗଠନ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ନିର୍ବାଚନ ଡ୍ୟୁଟିରେ ନିୟୋଜିତ ହେବା ପାଇଁ ମତଦାନ ଅଧିକାରୀ ତଥା ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବୁଷ୍ଟର ଡୋଜ ଦେବା ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।

ADVERTISEMENT

କିଶୋରମାନଙ୍କ ଟୀକାକରଣ ବ୍ୟତୀତ, କେନ୍ଦ୍ର ଫ୍ରଣ୍ଟଲାଇନ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ 60 ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ବୁଷ୍ଟର ଡୋଜକୁ ମଧ୍ୟ ଅନୁମତି ଦେଇଛି |

ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ତଥା କୋଭିଡ ଟୀକାକରଣର ନୋଡାଲ ଅଧିକାରୀ ଡ.ବିଜୟ ପାଣିଗ୍ରାହି କହିଛନ୍ତି ଯେ ମତଦାନ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ଯେଉଁମାନେ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ନିୟୋଜିତ ହେବେ ସେମାନେ ଫ୍ରଣ୍ଟଲାଇନ କର୍ମଚାରୀ ଭାବରେ ବିବେଚିତ ହେଉଥିବାରୁ ସତର୍କତାମୂଳକ ଡୋଜ ପାଇବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ ଅଟନ୍ତି।

“ବୃଦ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତି ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଫ୍ରଣ୍ଟଲାଇନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହିତ ସେମାନଙ୍କୁ ବୁଷ୍ଟର ଡୋଜ ଦିଆଯିବ | ଦ୍ୱିତୀୟ ଏବଂ ତୃତୀୟ ଡୋଜ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟବଧାନ ନଅ ମାସ (39 ସପ୍ତାହ) ହେବ | ତଥାପି, ଆମେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଗାଇଡ୍ ନୋଟ୍ ଏବଂ ଏକ ଟୀକାକରଣ ପାଇଁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଟୀକାକରଣ ପାଇଁ ସୁପାରିଶକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛୁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଭୁବନେଶ୍ୱର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ (ବିଏମସି) ସହରରେ ଏକ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଯୋଗ୍ୟ କିଶୋରଙ୍କୁ ଇନକ୍ୟୁଲେସନ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଛି। ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗରୁ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ତାଲିକା ପାଇବା ପରେ ପ୍ରଶାସନ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ କ୍ୟାମ୍ପ ଖୋଲିପାରେ |

ବିଏମସି କମିଶନର ସଞ୍ଜୟ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ କିଶୋରମାନଙ୍କ ଟୀକାକରଣ ଏବଂ ବୁଷ୍ଟର ଡୋଜ ଦେବା ପାଇଁ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି। “ବର୍ତ୍ତମାନ ସହରରେ 35 ଟି ଅଧିବେଶନ ସ୍ଥାନ ଅଛି ଏବଂ ଆବଶ୍ୟକ ହେଲେ ଟୀକାକରଣ କେନ୍ଦ୍ର ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ବୁଷ୍ଟର ଡୋଜ ଖୋଜୁଥିବା ଯୋଗ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଡୋଜ୍ ଟୀକାକରଣ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଏବଂ ଆଧାର କାର୍ଡ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ 228 ଟି ନୂତନ କୋଭିଡ୍ ମାମଲା ସହିତ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ଦିନ ପାଇଁ 200 ରୁ ଅଧିକ ନୂତନ ମାମଲା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି। ଗୁରୁବାର ଦିନ 225 ଟି ମାମଲା ଏବଂ ବୁଧବାର ଦିନ 221 ଟି ମାମଲା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି।
ଖୋର୍ଧାରେ ଦୈନିକ କ୍ୟାସେଲୋଡ୍ ମଧ୍ୟ 40 ଦିନ ପରେ 100 ମାର୍କ ଅତିକ୍ରମ କରିଥିଲା ​​କାରଣ ଜିଲ୍ଲାରୁ 105 ଟି ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣ (ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ) ହୋଇଥିଲା।

ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡ.ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର ସୁପର ମ୍ୟୁଟାଣ୍ଟ ଓମିକ୍ରନର ସ୍ଥାନୀୟ ଟ୍ରାନ୍ସମିସନ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ କୋଭିଡ ସୁରକ୍ଷା ନିୟମକୁ କଡାକଡି ଭାବରେ ପାଳନ କରିବାକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଓଡିଶାରେ ନୂତନ ପ୍ରକାରର ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ବିସ୍ତାର ହେବାର କୌଣସି ଚିହ୍ନ ନାହିଁ।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: