ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ରେ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଯୁଦ୍ଧ ଅତ୍ୟନ୍ତ କୌତୁହଳପୂର୍ଣ୍ଣ: ଜାଣନ୍ତୁ ସମସ୍ତ 8 ଟି ଦଳ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କି ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି ! - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ରେ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଯୁଦ୍ଧ ଅତ୍ୟନ୍ତ କୌତୁହଳପୂର୍ଣ୍ଣ: ଜାଣନ୍ତୁ ସମସ୍ତ 8 ଟି ଦଳ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କି ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି !

Playoff battle in IPL 2021 was very interesting, all 8 teams still have a chance!
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ରେ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଯୁଦ୍ଧ ଅତ୍ୟନ୍ତ କୌତୁହଳପୂର୍ଣ୍ଣ: ଜାଣନ୍ତୁ ସମସ୍ତ 8 ଟି ଦଳ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କି ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି !

ଯେହେତୁ ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ଏହାର ଶେଷ ଆଡକୁ ଅଗ୍ରଗତି କରୁଛି, ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ପାଇଁ ଯୁଦ୍ଧ ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ମଜାଦାର ହୋଇଯାଉଛି | ଏହି ସିଜନରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 43 ଟି ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଇଛି ଏବଂ 13 ଟି ବାକି ଅଛି |

ADVERTISEMENT

କାହାଣୀ ହାଇଲାଇଟ୍ |

ଚଳିତ ସିଜନରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 43 ଟି ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଇଛି ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଏକ ନମ୍ବରରେ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି |
ଯେହେତୁ ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ଏହାର ଶେଷ ଆଡକୁ ଅଗ୍ରଗତି କରୁଛି, ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ପାଇଁ ଯୁଦ୍ଧ ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ମଜାଦାର ହୋଇଯାଉଛି | ଏହି ସିଜନରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 43 ଟି ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଇଛି ଏବଂ 13 ଟି ବାକି ଅଛି | ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ (ସିଏସକେ), ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ (ଡିସି), ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) ଦଳ ପ୍ଲେ ଅଫରେ ପହଞ୍ଚିବାର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିବାବେଳେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ (ଆରଆର), ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ (ପିବିକେଏସ୍) ଭଳି ଦଳର ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ରହିଛି।

ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ 8 ଟି ଦଳର ସ୍ଥିତି –

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ (CSK) :
ଏମଏସ ଧୋନି ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ୍ 2020 ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିରାଶାଜନକ ଥିଲା | ଯେଉଁଠାରେ ସେମାନେ ସପ୍ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଆଇପିଏଲର ଏହି ଋତୁରେ ଚେନ୍ନାଇର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭଲ ଏବଂ ଏହା ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଏକ ନମ୍ବରରେ ଅଛି | ଚେନ୍ନାଇ 10 ଟି ମ୍ୟାଚରୁ 8 ଟି ବିଜୟ ଏବଂ 2 ପରାଜୟ ସହିତ 16 ପଏଣ୍ଟ ପାଇଛି | ଏହା ସହିତ, ତାଙ୍କର ନିଟ୍ ରନ୍ ହାର ହେଉଛି +1.069 | ଚେନ୍ନାଇରେ 4 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ବାକି ଅଛି ଏବଂ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ରେ ପ୍ରାୟ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି | ଯଦି ଚେନ୍ନାଇର ଦଳ ଗୁରୁବାର ଦିନ ସନରାଇଜର୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ପ୍ରଥମ ଦଳ ହେବେ |

ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ (ଡିସି) :
ଗତ ସିଜିନର ଫାଇନାଲ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାତ୍ରା କରିଥିବା ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ଭଲ ଖେଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି | ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଥିବା ଏହି ଦଳ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 11 ଟି ମ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟରୁ 8 ଟି ଜିତିଛି। ଯେତେବେଳେ ସେ କେବଳ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଛନ୍ତି ଏବଂ 16 ପଏଣ୍ଟ ପାଇଛନ୍ତି | ଦିଲ୍ଲୀର ନଟ୍ ରେଟ ବର୍ତ୍ତମାନ +0.562 ଅଟେ | ଚେନ୍ନାଇ ପରି ଦିଲ୍ଲୀର ଦଳ ମଧ୍ୟ ପ୍ଲେ ଅଫରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ପରବର୍ତ୍ତୀ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ଜିତିବା ମାତ୍ରେ ସେମାନେ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବରେ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ କରିବେ |

ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) :
ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅଧିନାୟକ ଆରସିବି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଆଇପିଏଲ୍ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତି ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଚଳିତ ସିଜନରେ ଦଳର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭଲ ରହିଛି। ବୁଧବାର ମ୍ୟାଚରେ ଆରସିବି ରାଜସ୍ଥାନକୁ 7 ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି | ଯାହାକି ଚଳିତ ସିଜନରେ ଆରସିବିର ସପ୍ତମ ବିଜୟ ଥିଲା । ଯଦିଓ ଆରସିବି 11 ଟି ମ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟରୁ ଚାରିଟି ହାରିଛି ଏବଂ ମୋଟ 14 ପଏଣ୍ଟ ପାଇଛି | ଏହି ସମୟରେ, RCB ର ନିଟ୍ ରନ୍ ହାର ହେଉଛି -0.200 | ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଆରସିବିକୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ 3 ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ଜିତିବାକୁ ପଡିବ |

କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ (କେକେଆର୍) :
ଦୁଇଥର ଚାମ୍ପିଅନ୍ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ଚଳିତ ସିଜନରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 11 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି 5 ଟି ଜିତିଛି | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ କେକେଆର୍ 6 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ହାରି 10 ପଏଣ୍ଟ ପାଇଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ କେକେଆରକୁ ବାକି ତିନିଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାକୁ ପଡିବ | ଏହି ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ କୋଲକାତାକୁ ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗ୍ସ, ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଏବଂ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସକୁ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏହି ତିନୋଟି ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲର ଶେଷ ତିନୋଟି ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି, ଯାହା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ପାଇଁ ଆରାମଦାୟକ ବିଷୟ | KKR ର ନେଟ୍ ରନ୍ ହାର ବର୍ତ୍ତମାନ +0.363 ଅଟେ |

ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ (MI) :
ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅଧିନାୟକ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପାଞ୍ଚ ଥର ରେକର୍ଡ ପାଇଁ ଆଇପିଏଲରେ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ହୋଇଛି। କିନ୍ତୁ ଏହି ଋତୁରେ ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଦଳର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉତ୍କଣ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ବର୍ତ୍ତମାନ 11 ଟି ମ୍ୟାଚରୁ 5 ଟି ବିଜୟ ଏବଂ 6 ଟି ପରାଜୟ ସହିତ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି | ଏହି ସମୟରେ ତାଙ୍କର ନେଟ୍ ରନ୍ ହାର ହେଉଛି -0.453 | ଆଗାମୀ ତିନିଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ, ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଏବଂ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଏହି ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ସେ ଏହାକୁ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ କରିପାରିବେ |

ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ୍ (PBKS) :
ଆଇପିଏଲ ଇତିହାସରେ ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ୍ ସବୁଠାରୁ ଖରାପ ଦଳ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ | ଦଳରେ ବଡ ନାମ ଥିବା ସତ୍ତ୍ତେ ପଞ୍ଜାବ ଚଳିତ ସିଜନରେ ମଧ୍ୟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରୁ ବାଦ ପଡିବାକୁ ଯାଉଛି। କେ ଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଦଳ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 11 ଟି ମ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟରୁ 4 ଟି ଜିତିଛି ଏବଂ 8 ପଏଣ୍ଟ ପାଇଛି | ସାତୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ହାରି ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗ୍ସକୁ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଆଶା ବଢ଼ାଇବା ପାଇଁ ଆଗାମୀ ତିନିଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାକୁ ପଡ଼ିବ | ଏହି ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ, ଆରସିବି ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସକୁ ଭେଟିବେ। ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଯିବା ପରେ ସେ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଦୌଡ଼ରୁ ଦୂରେଇ ରହିବେ |

ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ (ଆରଆର) :
ଆଇପିଏଲର ପ୍ରଥମ ସିଜନରେ ଟାଇଟଲ ଜିତିବା ପରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଖରାପ ହୋଇଛି। ଗତ ଋତୁରେ ରାଜସ୍ଥାନର ଦଳ ଶେଷ ସ୍ଥିତିରେ ଥିଲା ଏବଂ ଏହି ଋତୁରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସମାନ କିମ୍ବା କମ ଥିଲା | ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଦଳ ଏହି ଋତୁରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସମୟରେ ଭୁଲ୍ କରିଛି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏହାକୁ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ | ବୁଧବାର ଦିନ ଆରସିବି ବିପକ୍ଷରେ ଦଳର ସ୍କୋର ଗୋଟିଏ ଥର 11 ଓଭରରେ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 100 ରନ୍ ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ସେ 150 ରନ୍ ମଧ୍ୟ ସ୍କୋର କରିପାରି ନଥିଲେ। ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 11 ଟି ମ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟରୁ 4 ଟି ଜିତିଛି ଏବଂ 8 ପଏଣ୍ଟ ପାଇଛି | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ରାଜସ୍ଥାନ ନିଜେ ପ୍ଲେ ଅଫରେ ପହଞ୍ଚିପାରିବ ନାହିଁ। ଯଦିଓ ସେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତନ୍ତି, ତଥାପି ତାଙ୍କୁ ଅନ୍ୟ ଦଳର ଫଳାଫଳ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବାକୁ ପଡିବ |

ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ (SRH) :
ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଏକ ଭଲ ଆଇପିଏଲ୍ ଇତିହାସ ରହିଛି ଏବଂ 2016 ରେ ମଧ୍ୟ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ହୋଇଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଏହି ଋତୁ ସନରାଇଜର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଦୁସ୍ୱପ୍ନଠାରୁ କମ୍ ନୁହେଁ ଏବଂ ସେମାନେ ପ୍ରାୟ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ବାହାରେ ଅଛନ୍ତି | ଏହି ଦଳ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 10 ଟି ମ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟରୁ 2 ଟି ଜିତିଛି ଏବଂ 4 ପଏଣ୍ଟ ପାଇଛି | ଅବଶିଷ୍ଟ ଚାରିଟି ମ୍ୟାଚରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ, କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ, ଆରସିବି ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ଭେଟିବ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସନରାଇଜର୍ସ ସମସ୍ତ ଚାରିଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାକୁ ଆଶା କରିବେ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ମ୍ୟାଚ୍ ର ଫଳାଫଳ ଅନୁକୂଳ ହେବ, କିନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ କିଛି ଚମତ୍କାର ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ | ଯଦି ସେ ଏହି ଚାରୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟରୁ କୌଣସି ଗୋଟିଏରେ ହାରିଯାଏ, ତେବେ ସେ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଦୌଡ଼ରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦୂରେଇ ରହିବେ |

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: