ନଭେମ୍ବର 24ରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରର କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଓଡିଶା FIH ଜୁନିୟର ପୁରୁଷ ହକି ଜୁନିୟର ବିଶ୍ୱକପ୍ | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ନଭେମ୍ବର 24ରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରର କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଓଡିଶା FIH ଜୁନିୟର ପୁରୁଷ ହକି ଜୁନିୟର ବିଶ୍ୱକପ୍ |

Odisha will host the FIH Junior Men’s Hockey Junior World Cup at the iconic Kalinga Stadium in Bhubaneswar.
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ନଭେମ୍ବର 24ରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରର କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଓଡିଶା FIH ଜୁନିୟର ପୁରୁଷ ହକି ଜୁନିୟର ବିଶ୍ୱକପ୍ |

ଭୁବନେଶ୍ୱର : 23/09/2021(ବ୍ୟୁରୋ ): ଜୁନିୟର ପୁରୁଷ ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଟ୍ରଫି ଏବଂ ଲୋଗୋ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଲୋକା ସେବା ଭବନରେ ଉନ୍ମୋଚିତ ହୋଇଥିଲା। ଘୋଷଣା ଅନୁଯାୟୀ, ନଭେମ୍ବର 24 ରୁ ଡିସେମ୍ବର 5, 2021 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ FIH ଜୁନିଅର ପୁରୁଷ ହକି ଜୁନିୟର ବିଶ୍ୱକପ ଖେଳାଯିବ। ଦୁଇ ମାସର ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ |

ADVERTISEMENT

ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, “ଭାରତୀୟ ଜୁନିଅର ଦଳ କପ୍ ଜିତିଥିଲା ​​ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନର ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଭାବରେ ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଆମ ଦଳ ଘରୋଇ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡର ଫାଇଦା ଉଠାଇ ପୁନର୍ବାର ବିଜୟୀ ହେବ।”

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଓଡିଶାରେ କ୍ରୀଡା ମଧ୍ୟରେ ହକି ବିଶେଷ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛି। ରାଜ୍ୟର ଖେଳାଳିମାନେ ଅନେକ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଦେଶକୁ ଆଗେଇ ନେଇଛନ୍ତି | ଗତ ଦଶନ୍ଧି ମଧ୍ୟରେ ହକିର ବିକାଶ ପାଇଁ ଓଡିଶା ହକି ଇଣ୍ଡିଆ ସହିତ ଅଛି। 2018 ଠାରୁ ରାଜ୍ୟ ଜାତୀୟ ହକି ଦଳକୁ ପ୍ରାୟୋଜିତ କରିଆସୁଛି ଏବଂ ହକି ବିଶ୍ୱକପ ସମେତ ପ୍ରମୁଖ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଆୟୋଜନ କରିଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

“ଏହି ସମସ୍ତ ପ୍ରୟାସ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ପୁରୁଷ ଏବଂ ମହିଳା ହକି ଦଳର ଐତିହାସିକ ସଫଳତା ଆଣିଦେଇଛି। ଏହି ସଫଳତା ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଆନନ୍ଦ ଆଣିଦେଇଛି | ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ ଭାରତୀୟ ହକିର ଗୌରବ ଫେରି ଆସିଛି। ଜାନୁଆରୀ 2023 ରେ ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣା ହେବ ଏବଂ ଦେଶରେ ହକିର ବିକାଶ ପାଇଁ ଅଧିକ ଗତି ଯୋଗାଇବ | ଭାରତୀୟ ହକି ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଓଡିଶା ଜାରି ରହିବ। ଆମେ ଆଉ 10 ବର୍ଷ ପାଇଁ ଦଳକୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିସାରିଛୁ ବୋଲି ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି।

shop now

shop now

ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ହକି ଫେଡେରେଶନ (ଏଫଆଇଏଚ୍) ର ସଭାପତି ନରିନ୍ଦ୍ର ବତ୍ରା କହିଛନ୍ତି, “ଓଡ଼ିଶା ବିଶ୍ୱ ମାନ୍ୟତା ଲାଭ କରିଛି ଏବଂ ଫେଡେରେସନ୍ ପାଇଁ ପସନ୍ଦଯୋଗ୍ୟ ଅଂଶୀଦାର ହେବା ପାଇଁ କ୍ରୀଡ଼ା ହବ୍ ଭାବେ ଉଠିଛି | ହକି ଫେଡେରେସନ୍ ପାଇଁ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏକ ମହତ୍ତ୍ବ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣା ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

“ଓଡିଶା ସରକାର 2018 ପୁରୁଷ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଆୟୋଜନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ବିଶ୍ଵର ଅବଶିଷ୍ଟ ମାନଦଣ୍ଡ ସ୍ଥିର କରିଛନ୍ତି । ମେଗା ଇଭେଣ୍ଟ ଆୟୋଜନ କରିବା ପାଇଁ ଏହା ଓଡିଶା ଏବଂ ଭାରତର ବିପୁଳ ସାମର୍ଥ୍ୟକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି। କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ବିଶ୍ୱ ହକି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ସ୍ଥାନ ଭାବରେ ଉଭା ହୋଇଛି। ମୁଁ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସୀ ନିର୍ମାଣାଧୀନ ନୂତନ ରାଉରକେଲା ଷ୍ଟାଡିୟମ ସହିତ ହକିକୁ ନୂତନ ଉଚ୍ଚତାକୁ ନେଇଯିବ ବୋଲି ବତ୍ରା କହିଛନ୍ତି।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: