ଓଡିଶା ସାଧାରଣ PG ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା -2021: ଆବେଦନ ବିବରଣୀ ଏବଂ ତାରିଖ ଜାଣନ୍ତୁ | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଓଡିଶା ସାଧାରଣ PG ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା -2021: ଆବେଦନ ବିବରଣୀ ଏବଂ ତାରିଖ ଜାଣନ୍ତୁ |

Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଓଡିଶା ସାଧାରଣ PG ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା -2021: ଆବେଦନ ବିବରଣୀ ଏବଂ ତାରିଖ ଜାଣନ୍ତୁ |

ଭୁବନେଶ୍ୱର : 29/07/2021(ବ୍ୟୁରୋ): ଓଡିଶା ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଗୁରୁବାର ଦିନ ରାଜ୍ୟରେ ସାଧାରଣ ପିଜି ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା -2021 (CPET-2021) ର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଡାଟା ଲାଇନ୍ ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ଏକାଡେମିକ୍ ଅଧିବେଶନ 2021-22 ପାଇଁ ପିଜି ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ପ୍ରଦାନ କରୁଥିବା ରାଜ୍ୟ ପବ୍ଲିକ୍ ୟୁନିଭରସିଟି ଏବଂ କଲେଜରେ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷା ଅଗଷ୍ଟ 23 ରୁ ସେପ୍ଟେମ୍ବର 3 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ADVERTISEMENT

ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ଜାରି ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ, ଯେଉଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଅନ୍ତିମ U.G. ଫଳାଫଳଗୁଡିକ ଅପେକ୍ଷା କରାଯାଇଛି CPET-2021 ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଆବେଦନ କରିପାରିବ | ତଥାପି, ଡାଟା ଲାଇନ୍ ମଧ୍ୟରେ ବିଷୟ-ଜ୍ଞାନୀ ଏବଂ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ପ୍ରୋଭିଜନାଲ ରାଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପୂର୍ବରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ମାର୍କ ଅପଲୋଡ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ, ଯାହା ବିଫଳ ହେବ ଯାହା ସେମାନଙ୍କର ଆବେଦନକୁ ବିଚାର କରାଯିବ ନାହିଁ |

ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅନଲାଇନ୍ ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଅଗଷ୍ଟ 2 ରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ | ଅନଲାଇନ୍ ସାଧାରଣ ଆବେଦନ ଫର୍ମ (CAF) ୱେବସାଇଟ୍ www.samsodisha.gov.in ରେ ଅଗଷ୍ଟ 2 ତାରିଖ ସକାଳ 11 ଟାରୁ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ଆବେଦନପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବାର ଶେଷ ତାରିଖ ହେଉଛି ଅଗଷ୍ଟ 14 | ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଅଗଷ୍ଟ 20 ରୁ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ହଲ୍ ଟିକେଟ୍ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିପାରିବେ | ଅଗଷ୍ଟ 27 ଏବଂ 29 ବ୍ୟତୀତ ଅଗଷ୍ଟ 23 ରୁ ସେପ୍ଟେମ୍ବର 3 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା କରାଯିବ | ଅକ୍ଟୋବର 12 ରୁ 17 ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ବିଷୟ-ଜ୍ଞାନ ଏବଂ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ମେରିଟ୍ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଯେତେବେଳେ ଯୋଗ୍ୟ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କ ପସନ୍ଦ ପୂରଣ ଅକ୍ଟୋବର 12 ରୁ 17 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହେବ। ପ୍ରଥମ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ରାଉଣ୍ଡ ଚୟନ ପାଇଁ ଆସନଗୁଡିକର ସାମୟିକ ଆବଣ୍ଟନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତଥ୍ୟ ଯଥାକ୍ରମେ ଅକ୍ଟୋବର 22 ଏବଂ ନଭେମ୍ବର 4 ରେ ପ୍ରକାଶିତ ହେବ ଏବଂ ଖାଲିଥିବା ଆସନଗୁଡିକର ଅସ୍ଥାୟୀ ତାଲିକା ନଭେମ୍ବର 12 ରେ SAMS ୱେବସାଇଟରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: