Odisha has suspended the opening of primary schools for 1 to 5

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଓଡିଶା ପ୍ରଥମରୁ ପଞ୍ଚମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବା ସ୍ଥଗିତ ରହିଲା |

Representive image

Odisha has suspended the opening of primary schools for 1 to 5
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଓଡିଶା ପ୍ରଥମରୁ ପଞ୍ଚମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବା ସ୍ଥଗିତ ରହିଲା |

ଭୁବନେଶ୍ୱର: 02/01/2021(ବ୍ୁରୋ): ଓଡିଶା ସରକାର ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବାକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ 1 ରୁ 5 ଜଣ ଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ଶିକ୍ଷାଦାନର ଶାରୀରିକ ଧାରା ପୂର୍ବରୁ ଜାନୁୟାରୀ 3, 2022 (ଆସନ୍ତାକାଲି) ରୁ ପୁନଃ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ଯୋଜନା ଥିଲା |

ADVERTISEMENT

ରାଜ୍ୟ I & PR ବିଭାଗ ରବିବାର ଦିନ କହିଛି ଯେ ଗତ ଦୁଇ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ କୋଭିଡ -19 ମାମଲାରେ ବଢ଼ିବା କାରଣରୁ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ସୁଚନା ଅନୁସାରେ ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଓଡିଶା 424 ଟି ନୂଆ କୋଭିଡ -19 ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରିଛି।

“ଆମର ପୂର୍ବ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ, ନୋଡାଲ ଅଧିକାରୀମାନେ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଦର୍ଶନ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଯେହେତୁ ବହୁ ଅଭିଭାବକ ଏବଂ ଅଭିଭାବକ ସେମାନଙ୍କ ସଂରକ୍ଷଣ ପ୍ରକଟ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କୋଭିଡ -19 ମାମଲାରେ ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ରାଜ୍ୟ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବାକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସମୀର ରଂଜନ ଦାଶ କହିଛନ୍ତି।

ସମସ୍ତ ହିତାଧିକାରୀ ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ନଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ ପରେ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକର ପୁଣି ଖୋଲିବା ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ବୋଲି ଦାଶ କହିଛନ୍ତି। ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାବେଳେ ପିତାମାତା ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମତାମତକୁ ମଧ୍ୟ ବିଚାରକୁ ନିଆଯାଇଛି |

ତଥାପି, 6 ରୁ 10 ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶିକ୍ଷାଦାନର ଶାରୀରିକ ଧାରା ପୂର୍ବ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଅନୁଯାୟୀ ଜାରି ରହିବ | ସେହିଭଳି, ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସମନ୍ୱୟ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ପରୀକ୍ଷା ଜାନୁୟାରୀ 5, 2022 ରୁ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ବୋର୍ଡ (BSE) ଦ୍ୱାରା କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଅନୁଯାୟୀ କରାଯିବ |

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: