ନୂଆଖାଇ ପାଇଁ "କାଳିଆ' ଯୋଜନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କୃଷକମାନଙ୍କୁ 742 କୋଟି ଟଙ୍କା ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ଓଡିଶା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ | - NK NEWS ODISHA Odisha CM Releases Rs 742 Crore Assistance To Farmers Under KALIA Scheme

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ନୂଆଖାଇ ପାଇଁ “କାଳିଆ’ ଯୋଜନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କୃଷକମାନଙ୍କୁ 742 କୋଟି ଟଙ୍କା ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ଓଡିଶା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ |

Odisha CM Releases Rs 742 Crore Assistance To Farmers Under KALIA Scheme On Nuakhai
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ନୂଆଖାଇ ପାଇଁ “କାଳିଆ’ ଯୋଜନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କୃଷକମାନଙ୍କୁ 742 କୋଟି ଟଙ୍କା ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ଓଡିଶା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ |

ଭୁବନେଶ୍ୱର : 11/09/2021(ବ୍ୟୁରୋ): ରବି ଫସଲ ପାଇଁ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ 37.12 ଲକ୍ଷ କ୍ଷୁଦ୍ର କୃଷକଙ୍କୁ ଏହି ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟରେ ହିତାଧିକାରୀ କୃଷକଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ 2,000 ଟଙ୍କା ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ADVERTISEMENT

ସମ୍ବାଦ ସାରାଂଶ

ରବି ଫସଲ ପାଇଁ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ 37.12 ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ କ୍ଷୁଦ୍ର କୃଷକଙ୍କୁ ଏହି ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି

ଶନିବାର ଦିନ ଓଡିଶା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଶୁଭ ‘ନୁଆଖାଇ’ ଅବସରରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କାଳିଆ ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ 742.58 କୋଟି ଟଙ୍କା ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ରବି ଫସଲ ପାଇଁ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ 37.12 ଲକ୍ଷ କ୍ଷୁଦ୍ର କୃଷକଙ୍କୁ ଏହି ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ରାଜ୍ୟରେ ହିତାଧିକାରୀ କୃଷକଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ 2,000 ଟଙ୍କା ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଗଷ୍ଟ ମାସରେ ରାଜ୍ୟରେ ଅଭାବନୀୟ ବର୍ଷା ହୋଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜ୍ୟର ଅନେକ ଭାଗରେ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥିବାରୁ ରାଜ୍ୟରେ ମରୁଡ଼ି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସାମଗ୍ରିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇପାରେ।

“ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପରିସ୍ଥିତି ଉପରେ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ କ୍ଷେତ୍ର ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ଏବଂ ଚାଷୀଙ୍କ ସହ ଘନିଷ୍ଠ ସମନ୍ୱୟ ସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। କୃଷକ ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ କୃଷକମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି।

ପଟ୍ଟନାୟକ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ କୋଭିଡ -19 ମହାମାରୀ ଆରମ୍ଭରୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୃଷକମାନଙ୍କୁ 3200 କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ସାର ଯୋଗାଣରେ ଥିବା ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ସରକାର କେନ୍ଦ୍ର ସହ ସମନ୍ୱୟ ରକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି। “ଚାଷୀଙ୍କ ସମସ୍ୟାକୁ ଅଣଦେଖା କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ। ସାର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସେମାନେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ମୁଁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବରେ କେନ୍ଦ୍ର ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛି | ଆମେ କେନ୍ଦ୍ର ସହିତ ଏମଏସପି ଏବଂ ଫସଲ ବୀମା ପ୍ରସଙ୍ଗ ମଧ୍ୟ ନେଇଛୁ ବୋଲି ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି।”

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: