ଭବାନୀପାଟଣାରେ ସ୍ମାର୍ଟ ହେଲଥ କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ କରିଛନ୍ତି ଓଡ଼ିଶା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଭବାନୀପାଟଣାରେ ସ୍ମାର୍ଟ ହେଲଥ କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ କରିଛନ୍ତି ଓଡ଼ିଶା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ |

Odisha Chief Minister Naveen Patnaik has distributed smart health cards in Bhawanipatna
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଭବାନୀପାଟଣାରେ ସ୍ମାର୍ଟ ହେଲଥ କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ କରିଛନ୍ତି ଓଡ଼ିଶା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ |

ଭବାନୀପାଟଣା : 08/11/2021(ବ୍ୟୁରୋ ): ଓଡ଼ିଶା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ସୋମବାର ଦିନ କାଲାହାଣ୍ଡିରେ ବିଜୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା (ବିଏସକେ) ସ୍ମାର୍ଟ ହେଲଥ କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ରାଜ୍ୟ ତଥା ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବିରୋଧୀ ଦଳର ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ହଟାଇବାକୁ ଦାବି କରାଯାଇଥିଲା।

ADVERTISEMENT

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ସହ ଡେଜି ବାଣ୍ଟିଥିଲେ। ତେବେ ରାଜ୍ୟର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା। ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟରୁ ବରଖାସ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି କରି ରାଜଧାନୀରେ ବିଜେପି କର୍ମୀମାନେ ଏକ ବିଶାଳ ସମାବେଶ ଆଣିଥିବାବେଳେ ସମ୍ବଲପୁରରେ ରାଜସ୍ୱ ବିଭାଗୀୟ କମିଶନର (ଆରଡିସି) ଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ବାହାରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ହୋଇଥିଲା।

କୃଷି ମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁଣ ସାହୁ ଏବଂ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ଏବଂ ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରେମାନନ୍ଦ ନାୟକ ସ୍ମାର୍ଟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ କରୁଥିବାବେଳେ କେସିଙ୍ଗା ଏବଂ କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ଠାରେ ବିରୋଧୀଦଳର ବିରୋଧର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ।

ଉତ୍ତେଜନା ଏବଂ ବିରୋଧର ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସକାଳ 11 ଟାରେ ଏଠାରେ OUAT କଲେଜ ପଡିଆରେ ପହଞ୍ଚି ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ କରିଥିଲେ । ସେ 179 କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର 201 ଟି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଡିଜିଟାଲ୍ ଉଦ୍ଘାଟନ କରିଥିଲେ ଏବଂ କାଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାର 680 କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର 48 ଟି ବିକାଶମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ଭିତ୍ତି ପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ।

ବୈଠକରେ ଉପସ୍ଥାପିତ ତାଙ୍କ ରେକର୍ଡ ବାର୍ତ୍ତାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭିତ୍ତିଭୂମି ବିକାଶ ପାଇଁ କାଳାହାଣ୍ଡିରେ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଛି। ସମସ୍ତ ଗ୍ରାମକୁ ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ 2500 କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ପ୍ରକଳ୍ପ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୃଷି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଜିଲ୍ଲାର 68 ପ୍ରତିଶତ ଜମି ଜଳସେଚିତ ହୋଇଛି।

ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଜିଲ୍ଲାକୁ ଜାତୀୟ ପୁରସ୍କାର ମିଳିଛି ଏବଂ ଏହା ସର୍ବାଧିକ କପା ଉତ୍ପାଦନକାରୀ ଜିଲ୍ଲା ଏବଂ ଚଳିତ ବର୍ଷ କପା ଚାଷୀଙ୍କୁ ଭଲ ମୂଲ୍ୟ ମିଳୁଛି ବୋଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କାଳାହାଣ୍ଡି ବର୍ତ୍ତମାନ କୃଷି, ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ କଲେଜ ଏବଂ ପଲିଟେକ୍ନିକ୍ସ ସହିତ ଏକ ଶିକ୍ଷା ହବରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି । ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ କାମ ଚାଲିଛି ଏବଂ ଏହା ଶୀଘ୍ର ଚାଲିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଏହି ବୈଠକରେ ଉଦବୋଧନ ଦେଇ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ମହିଳା ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ହତ୍ୟା ଉପରେ ନୀରବ ରହି ଜିଲ୍ଲାର ବିକାଶ ପାଇଁ ବିଜେଡି ସରକାର କରିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଥିଲେ।

ବିରୋଧୀ ଦଳଙ୍କ ବିରୋଧକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଘଟଣାକୁ ଏଡ଼ାଇବା ପାଇଁ ଭବାନୀପାଟଣା ସହରରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ଲାଟଫର୍ମର 25 ନିୟୁତ ପୋଲିସ ନିୟୋଜନ ସହିତ କଠୋର ପୋଲିସ ନିୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା। ପ୍ରତିଷେଧକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଭାବରେ ଅନେକ ବିରୋଧୀ ଦଳର କର୍ମୀଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖାଯାଇଛି।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: