ଉତ୍ତର ଭାରତ ପାଣିପାଗ: ଉତ୍ତର ଭାରତର ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ଷା | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଉତ୍ତର ଭାରତ ପାଣିପାଗ: ଉତ୍ତର ଭାରତର ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ଷା |

North India Weather: Rains in many states of North India
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଉତ୍ତର ଭାରତ ପାଣିପାଗ: ଉତ୍ତର ଭାରତର ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ଷା |

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ :18/10/2021(ବ୍ୟୁରୋ): ଅକ୍ଟୋବରରେ ଖରାପ ପାଗ, କେରଳରୁ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ବିନାଶ |

ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ ସାରା ଦେଶରେ ପାଗ ଖରାପ ହେବାରେ ଲାଗିଛି | ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଏବଂ ଭୂସ୍ଖଳନ ଉତ୍ତରରୁ ଦକ୍ଷିଣ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟରେ ଅଘଟଣ ଘଟାଇଛି। କେରଳରେ ବର୍ଷା ହେତୁ ଜୀବନ ବ୍ୟାହତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ (ଆଇଏମଡି) ରେଡ ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରିଛି।

ADVERTISEMENT
ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆସନ୍ତା ଦୁଇ ଦିନ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ-ଏନସିଆର, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ହରିୟାଣା, ରାଜସ୍ଥାନରେ ହାଲୁକା ରୁ ମଧ୍ୟମ ବର୍ଷା ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ପୂର୍ବାନୁମାନ କରାଯାଇଛି।

ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା-ଭୂସ୍ଖଳନ ବିନାଶ

ଶନିବାର ଠାରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେତୁ କେରଳରେ ଭୂସ୍ଖଳନ ହେତୁ 26 ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଦୁଇଟି ପାହାଡ ଜିଲ୍ଲା କୋଟାୟାମ ଏବଂ ଇଡୁକି ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି। ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା ଚେତାବନୀକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆଜି (ସୋମବାର) ଅର୍ଥାତ୍ 18 ଅକ୍ଟୋବରରେ ସମସ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟ ବନ୍ଦ ରହିଛି।

କେରଳର ପାହାଡ଼ିଆ ଜିଲ୍ଲାରେ ଭୂସ୍ଖଳନ ଯୋଗୁଁ ଲୋକମାନେ ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁ ତଳେ କବର ପାଇଲେ ଏବଂ ବିନାଶ ଏତେ ଥିଲା ଯେ ଏହାର ଅନୁମାନ କରିବା କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ | ବର୍ତ୍ତମାନ ବନ୍ୟାରେ ଜୀବନ ରକ୍ଷା ପାଇଁ ସଂଗ୍ରାମ ଚାଲିଛି। କେରଳରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 26 ଜଣ ଲୋକ ଏହି ବର୍ଷା ବିପର୍ଯ୍ୟୟର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି।

ବର୍ଷା ସତର୍କତା: ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ବର୍ଷା ପୂର୍ବାନୁମାନ |

ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ (ଆଇଏମଡି) ଅନୁଯାୟୀ ଦିଲ୍ଲୀ, ନୋଏଡା, ଗାଜିଆବାଦ, ଗ୍ରେଟର ନୋଏଡା। ଆଗାମୀ କିଛି ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଗ୍ରା, ଆଲିଗଡ, ଆଗ୍ରା, ମଥୁରା, ଦେଓବାଣ୍ଡ, ଫରିଦାବାଦ, ବଲାଭଗଡ, ସୋନିପାଟ ଏବଂ ଏହାର ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

ଉତ୍ତର ଭାରତ ପାଣିପାଗ: ଉତ୍ତର ଭାରତର ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ଷା |

ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ (ଆଇଏମଡି) ଅନୁଯାୟୀ ଆସନ୍ତା ଦୁଇ ଦିନ ଧରି ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ରାଜସ୍ଥାନ ଏବଂ ହରିୟାଣାରେ ହାଲୁକା ରୁ ମଧ୍ୟମ ବର୍ଷା ଜାରି ରହିବ।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: