ନୟାଗଡ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପାଳନ କଲେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ସଚେତନତା ସପ୍ତାହ -2021 | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ନୟାଗଡ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପାଳନ କଲେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ସଚେତନତା ସପ୍ତାହ -2021 |

Nayagarh District Administration observes Vigilance Awareness Week-2021
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ନୟାଗଡ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପାଳନ କଲେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ସଚେତନତା ସପ୍ତାହ -2021 |

ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ଦୁର୍ନୀତି ଦୂର କରିବାର ବୈଷୟିକ ଉପାୟ ନୁହେଁ : ଜିଲ୍ଲାପାଳ ନୟାଗଡ

ADVERTISEMENT

ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣକୁ ପ୍ରାଥମିକତା ଆବଶ୍ୟକ |

ନୟାଗଡ :28/10/2021(ବ୍ୟୁରୋ): ଦୁର୍ନୀତି ଶବ୍ଦ ହେଉଛି ଯାହା ବ୍ୟକ୍ତିର ମନ, ଆତ୍ମା ​​ଏବଂ ଆତ୍ମ ଚେତନାକୁ ଭ୍ରଷ୍ଟ କରିଥାଏ | ଏହା କେବଳ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ଦୁର୍ନୀତି ଦୂର କରିବାର ବୈଷୟିକ ଉପାୟ ନୁହେଁ | ଏକ ଉନ୍ନତ ନୀତି ପ୍ରତି ଆତ୍ମ ଚେତନା ସୃଷ୍ଟି କରି ଉନ୍ନତ ଜୀବନଯାପନ କରିବା ବୋଲି ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରୀୟ ଭିଜିଲାନ୍ସ ସଚେତନତା ସପ୍ତାହ ପାଳନ ଅବସରରେ ନୟାଗଡ଼ର ଜିଲ୍ଲପାଳ ଡକ୍ଟର ପୋମା ଟୁଡୁ କହିଛନ୍ତି।

ଏକ ସମାଜ କିମ୍ବା ରାଜ୍ୟ ତଥା ଏକ ଜାତିର ପ୍ରଗତି ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ପାଇଁ ଡକ୍ଟର ଟୁଡୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏକ ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତ ମୁକ୍ତ ରାଷ୍ଟ୍ର ପ୍ରତି ଅବଦାନ ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକ ପ୍ରତିଜ୍ଞା କରିବା ଆବଶ୍ୟକ । ଦୁର୍ନୀତି ହେଉଛି ଆଣ୍ଟି-ଫ୍ୟାକ୍ଟର୍ ଯାହା ଏହା ପରିବାରକୁ କ୍ରମଶଃ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ | ଏହା ଦ୍ୱାରା ଏକ ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତ ମୁକ୍ତ ରାଜ୍ୟରେ ରହିବାକୁ ଏକମାତ୍ର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେବାପାଇଁ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ |

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଖଣ୍ଡତା ଏବଂ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳତା ହେଉଛି ଏକ ରାଜ୍ୟ, ସରକାରଙ୍କ ଅଭିବୃଦ୍ଧିର ସମସ୍ତ ବିକାଶର ପ୍ରମୁଖ କାରଣ ଏବଂ ଆଦର୍ଶ । ଏକ ଉତ୍ତମ କାର୍ଯ୍ୟ ସଂସ୍କୃତି ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟ ପରିବେଶ ପାଇଁ ଓଡିଶାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆଚରଣ ସଂହିତା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଥାଏ |

ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ, ପୋଲିସ ଅଧିକ୍ଷକ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ କାଟାରିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦୁର୍ନୀତି ଆମର ଅର୍ଥନୈତିକ, ସାମାଜିକ ତଥା ରାଜନୈତିକ ଜୀବନକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଦୁର୍ନୀତିକୁ ମୂଳୋତ୍ପାଟନ କରିବା ପାଇଁ ଆମେ ହାତ ମିଳାଇବା ଉଚିତ୍। ଆମର ସହକର୍ମୀମାନଙ୍କୁ ସଠିକ୍ ପଥରେ ଗଢିବା ନିୟମ ପ୍ରୟୋଗ କରି ଦୁର୍ନୀତିକୁ ରୋକିବା ଭଳି ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଅଟେ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସରକାରଙ୍କ 5T ଅଧୀନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ସଠିକ୍ ଆଭିମୁଖ୍ୟରେ ଦୁର୍ନୀତିମୁକ୍ତ ରାଷ୍ଟ୍ର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆତ୍ମ ନିର୍ଭରଶୀଳତା ଥିମ୍ ସହିତ 75 ତମ ଭାରତୀୟ ସ୍ୱାଧୀନତାକୁ ପାଳନ କରିବା। ବୈଷୟିକ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ସହିତ ଓଡିଶାର ଦୁର୍ନୀତି ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇ ଅଧିକ ସଚେତନତା ପାଇଁ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କରାଯାଇପାରିବ |

ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପିଡି, ଡିଆରଡିଏ ଶ୍ରୀ ସୁବାସ ଚନ୍ଦ୍ର ରାୟ ଏବଂ ନୟାଗଡ଼ର ସବକଲେକ୍ଟର ଲଗ୍ନଜିତ୍ ରାଉତ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ପୂର୍ବ ବର୍ଷ ପରି ସମଗ୍ର ଦେଶ ଭିଜିଲାନ୍ସ ସଚେତନତା ସପ୍ତାହକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଭାରତ @ 75: ଅଖଣ୍ଡତା ସହିତ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ ବିଷୟବସ୍ତୁ ପାଳନ କରୁଛି। ଶେଷରେ ଉଭୟ କଲେଜ ଏବଂ ସ୍କୁଲ ସ୍ତରର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରବନ୍ଧ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ପୁରସ୍କାର ପ୍ରାପ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା |

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: