ଓଡିଶାର ଏହିସବୁ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ରେଡ୍ ଚେତାବନୀ, 3 ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଓଡିଶାର ଏହିସବୁ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ରେଡ୍ ଚେତାବନୀ, 3 ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା |

MeT Issues Red Warning For Several Odisha Districts, Heavy Rainfall To Pound For 3 Days
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଓଡିଶାର ଏହିସବୁ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ରେଡ୍ ଚେତାବନୀ, 3 ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା |

ଭୁବନେଶ୍ୱର :12/09/2021(ବ୍ୟୁରୋ ): ଆସନ୍ତାକାଲି ପାଇଁ ଅନୁଗୁଳ, ଦେବଗଡ, କେନ୍ଦୁଝର , ଝାରସୁଗୁଡା, ସମ୍ବଲପୁର, ସୁନ୍ଦରଗଡ, ବରଗଡ, ବଲାଙ୍ଗୀର ଏବଂ ସୋନପୁର ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ମେଟ ସେଣ୍ଟର ରେଡ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି।

ADVERTISEMENT

ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଆଞ୍ଚଳିକ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ତଥା ବଙ୍ଗଳାର ପଶ୍ଚିମ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଉପକୂଳରେ ଚିହ୍ନିତ ନିମ୍ନ ଚାପ ଅଞ୍ଚଳର ପ୍ରଭାବରେ ଆସନ୍ତା ତିନି ଦିନ ପାଇଁ ବର୍ଷା ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କରିଛି।

ସୁଚିନ୍ତିତ ନିମ୍ନ ଚାପ ସମ୍ଭବତଃ ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ଦିଗକୁ ଗତି କରିବ ଏବଂ ଶୀଘ୍ର ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ବେନାଲ ଉପକୂଳରେ ଏକ ଅବସାଦରେ ପରିଣତ ଦେବ |

“ନିମ୍ନ ଚାପ କ୍ଷେତ୍ର ବର୍ତ୍ତମାନ ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ଏବଂ ପଶ୍ଚିମ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଅବସ୍ଥିତ ଏକ ଚିହ୍ନିତ ନିମ୍ନ ଚାପ କ୍ଷେତ୍ର ଭାବରେ ଅବସ୍ଥିତ | ଏହା ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ଦିଗକୁ ଗତି କରିବା ଏବଂ ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଏକ ଡିପ୍ରେସନରେ ଏକାଗ୍ର ହେବା ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ବୋଲି ରବିବାର ଦିନ ମେଟ ସେଣ୍ଟର ସୂଚନା ଦେଇଛି।

ଉଦାସୀନତାକୁ ଏକାଗ୍ର କରିବା ପାଇଁ ନିମ୍ନ ଚାପ; IMD ଓଡିଶା ପାଇଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରିଛି |

24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କମ୍ ଚାପ

ସୁଚିନ୍ତିତ ନିମ୍ନ ଚାପର ପ୍ରଭାବରେ ରାଜ୍ୟର ଆଠଟି ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ କଟକ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସମେତ ଦୁଇ ଦିନ ପାଇଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ପାଇଁ ନାଲି ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ଜିଲ୍ଲାଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି- ପୁରୀ, ଖୋର୍ଧା, କଟକ, ଜଗତ୍ସିଂହପୁର, କେନ୍ଦ୍ରାପଡା, ଢ଼େଙ୍କାନାଳ, ଭଦ୍ରକ ଏବଂ ଯାଜପୁର, ରାଜଧାନୀ ସହରର ଆଞ୍ଚଳିକ ଆଇଏମଡି କେନ୍ଦ୍ରର ବୈଜ୍ଞାନିକ ଉମାଶଙ୍କର ଦାସଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ସେହିଭଳି ଆସନ୍ତାକାଲି ପାଇଁ ଅନୁଗୁଳ , ଦେବଗଡ, କେନ୍ଦୁଝର , ଝାରସୁଗୁଡା, ସମ୍ବଲପୁର, ସୁନ୍ଦରଗଡ, ବରଗଡ, ବଲାଙ୍ଗୀର ଏବଂ ସୋନପୁର ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ମେଟ ସେଣ୍ଟର ଲାଲ ଚେତାବନୀ ଜାରି କରିଛି।

ବର୍ଷା ହେତୁ ନିମ୍ନମାନର ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଳ ଲଗାଇବା, ବେଳେବେଳେ ଦୃଶ୍ୟମାନତା ଏବଂ ସହରାଞ୍ଚଳରେ ଟ୍ରାଫିକ୍ ବ୍ୟାଘାତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ବୋଲି ଦାଶ କହିଛନ୍ତି।
ପାଣିପାଗ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଗତି ନକରିବାକୁ ଏବଂ ଅଧିକ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା ରଖିବାକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି।

ଏହି ସମୟରେ, ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନଙ୍କୁ ସେପ୍ଟେମ୍ବର 12 ରୁ 14 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ଉପକୂଳ, ଉତ୍ତର ଏବଂ ପଶ୍ଚିମ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସମୁଦ୍ରକୁ ନ ଯିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: