ଓଡ଼ିଶାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଥଣ୍ଡା ପାଗ : 6 ଟି ସହରରେ 15 ଡିଗ୍ରୀ ତଳେ ପାରଦ ! - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଓଡ଼ିଶାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଥଣ୍ଡା ପାଗ : 6 ଟି ସହରରେ 15 ଡିଗ୍ରୀ ତଳେ ପାରଦ !

Mercury drops below 15 degrees in 6 cities in odisha.
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଓଡ଼ିଶାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଥଣ୍ଡା ପାଗ : 6 ଟି ସହରରେ 15 ଡିଗ୍ରୀ ତଳେ ପାରଦ !

ହାଇଲାଇଟ :

6 ଟି ସ୍ଥାନରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା 15 ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ ତଳକୁ ଖସିଯିବାରୁ ଓଡିଶାର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକମାନେ ଥଣ୍ଡା ଅନୁଭବ ।

ADVERTISEMENT

ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଆଞ୍ଚଳିକ କେନ୍ଦ୍ର ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ (ଆଇଏମଡି) ଅନୁଯାୟୀ ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ସର୍ବନିମ୍ନ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା 9.5 ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ ରେକର୍ଡ କରିଛି।

କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାର ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ବ୍ୟତୀତ କୋରାପୁଟ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା 12.2 ରେକର୍ଡ କରିଛି |

ଫୁଲବାଣୀ (12.6), କେନ୍ଦୁଝର (14.2), ଟିଟିଲାଗଡ (14.3) ଏବଂ ଝାରସୁଗୁଡା ସର୍ବନିମ୍ନ ରାତିର ତାପମାତ୍ରା 14.6 ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ ରେକର୍ଡ କରିଛି ।

କଟକ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଟ୍ୱିନ୍ ସିଟି ଯଥାକ୍ରମେ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା 18 ଏବଂ 17 ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ୍ ରେକର୍ଡ କରିଛି |

ଭୁବନେଶ୍ୱର : 07/11/2021(ବ୍ୟୁରୋ ): ରବିବାର ଦିନ 6 ଟି ସ୍ଥାନରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା 15 ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ ତଳକୁ ଖସିଯିବାରୁ ଓଡିଶାର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକମାନେ ଥଣ୍ଡା ଅନୁଭବ କଲେ ।

ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଆଞ୍ଚଳିକ କେନ୍ଦ୍ର ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ (ଆଇଏମଡି) ଅନୁଯାୟୀ ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ସର୍ବନିମ୍ନ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା 9.5 ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ ରେକର୍ଡ କରିଛି।

କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାର ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ବ୍ୟତୀତ କୋରାପୁଟ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା 12.2 ରେକର୍ଡ କରିଛି | ତା’ପରେ ଫୁଲବାଣୀ (12.6), କେନ୍ଦୁଝର (14.2), ଟିଟିଲାଗଡ (14.3) ଏବଂ ଝାରସୁଗୁଡା ସର୍ବନିମ୍ନ ରାତିର ତାପମାତ୍ରା 14.6 ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ ରେକର୍ଡ କରିଛି । କଟକ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଟ୍ୱିନ୍ ସିଟି ଯଥାକ୍ରମେ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା 18 ଏବଂ 17 ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ୍ ରେକର୍ଡ କରିଛି |

ଶନିବାର ଦିନ, ଆଇଏମଡି ଆସନ୍ତା 2 ରୁ 3 ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଓଡିଶାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା (ରାତିର ତାପମାତ୍ରା) 2 ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ ହ୍ରାସ ହେବାର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛି। ତଥାପି, ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ ନାହିଁ | ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ସ୍ଥାନରେ ଘନ କୁହୁଡ଼ି ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।

ନଭେମ୍ବର 10 ରୁ 11 ମଧ୍ୟରେ ମାଲକାନଗିରି, କୋରାପୁଟ, ରାୟାଗଡା, ନବରଙ୍ଗପୁର ଏବଂ ଗଜପତି ସମେତ ଓଡିଶାର ଅନେକ ଜିଲ୍ଲା ହାଲୁକା ରୁ ମଧ୍ୟମ ବର୍ଷା କିମ୍ବା ବଜ୍ରପାତର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଅନୁଭବ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ପଢନ୍ତୁ : ଶୀତଦିନେ ଫିଟ ରହିବାପାଇଁ ଅନୁକରଣ କରନ୍ତୁ ଏହି 5ଟି କାର୍ଯ୍ୟ |

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: