ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ କୌଣସି ଶୁଳ୍କ ନନେଇ ପରାମର୍ଶଦାତା ଭୂମିକା ତୁଲାଇବେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ! - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ କୌଣସି ଶୁଳ୍କ ନନେଇ ପରାମର୍ଶଦାତା ଭୂମିକା ତୁଲାଇବେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି !

Mahendra Singh Dhoni will play the role of a mentor at no cost in the T20 World Cup
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ କୌଣସି ଶୁଳ୍କ ନନେଇ ପରାମର୍ଶଦାତା ଭୂମିକା ତୁଲାଇବେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି !

ଦିଲ୍ଲୀ : 12/10/2021(ବ୍ୟୁରୋ ): ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଏଥର ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ମେଣ୍ଟର ଭାବରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳରେ ଯୋଗଦେବେ। ଏହି ଭୂମିକା ପାଇଁ ଏମଏସ ଧୋନି କୌଣସି ଶୁଳ୍କ ନେବେ ନାହିଁ। ଏମଏସ ଧୋନି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଦଳର ପରାମର୍ଶଦାତା ହେବେ | ଅକ୍ଟୋବର 24 ରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବ |

ADVERTISEMENT

ଟି -20 ଡବ୍ଲୁସି ଏମଏସ ଧୋନି: ଆଇପିଏଲ ଶେଷ ହେବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ମିଶନରୁ ଆରମ୍ଭ କରିବ। ଏଥର ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ମଧ୍ୟ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସହିତ ଜଣେ ମେଣ୍ଟର ଭାବରେ ରହିବେ। ଧୋନି ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏହି ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିବେ। ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଏଥିପାଇଁ ବିସିସିଆଇରୁ କୌଣସି ଶୁଳ୍କ ନେବେ ନାହିଁ।

ବିସିସିଆଇ ସଚିବ ଜୟ ଶାହା ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ANI କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଜଣେ ମେଣ୍ଟର ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ଏମଏସ ଧୋନି କୌଣସି ଶୁଳ୍କ ନେବେ ନାହିଁ। ବିସିସିଆଇ ତରଫରୁ ଜୟ ଶାହା ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ଏଥର ୟୁଏଇ ଏବଂ ଓମାନରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି, ଏହାର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ 17 ଅକ୍ଟୋବରରେ ଖେଳାଯିବ | କିନ୍ତୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ 24 ଅକ୍ଟୋବରରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ହେବ।

ଯେତେବେଳେ ବିସିସିଆଇ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ 15 ଜଣିଆ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା, ସେତେବେଳେ ହିଁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା ଯେ ଏମଏସ ଧୋନି ଏଥର ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ସହିତ ମେଣ୍ଟର ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କୋଚ୍ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ, ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି, ଉପ-ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ପରାମର୍ଶରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି।

ଏହି ବିଶ୍ୱକପ୍ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ସେ ଟି -20 ଫର୍ମାଟରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବେ ବୋଲି ବିରାଟ କୋହଲି ପୂର୍ବରୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏହାର ଅଧିନାୟକଙ୍କୁ ବହୁତ ବିଦାୟ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ଯାହା ହେଉ, 2007 ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ କୌଣସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଜିତି ନାହିଁ।

ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ:

ବିରାଟ କୋହଲି, ରୋହିତ ଶର୍ମା, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ଋଷଭ ପନ୍ତ, ଇଶାନ କିଶାନ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ରାହୁଲ ଚହର, ରବି ଅଶ୍ୱିନ, ଆକ୍ସାର ପଟେଲ, ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାମ୍, ଶାମି

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: