ମିଠା କଥା କହି ନେଇଗଲେ କିଡିନ । - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ମିଠା କଥା କହି ନେଇଗଲେ କିଡିନ ।

Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ମିଠା କଥା କହି ନେଇଗଲେ କିଡିନ ।

ନୂଆଗାଁ : 15/07/2021(ରିପୋର୍ଟ : ନିରଞ୍ଜନ ସାହୁ ): ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ଠକିଦେଲେ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ | ରୋଗାକ୍ରାନ୍ତ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଏକ ଅସହାୟ ଗରିବ ବେକାରୀ ଯୁବକଙ୍କୁ 15 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଓ ସରକାରୀ ପିଅନ ଚାକିରି ଦେବାକୁ କହି କିଡିନ ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ କରିଦେଲେ । ଆଉ କାମ ସରିବା ପରେ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିକୁ ଭୁଲିଗଲେ । ଓଡ଼ଗାଁ ବ୍ଲକ ସାମ୍ବାଦିକ ସଂଘ ବୈଠକ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଖବର ପାଇ ଏକ ପରିବାର ଆସି ସାମ୍ବାଦିକ ମାନଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଦୁଖଭରା କାହାଣୀ କୋହଭରା କଣ୍ଠରେ କହିଥିଲେ |

ADVERTISEMENT

ଏହି ପରିବାର ହେଉଛନ୍ତି ନୟାଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ଓଡ଼ଗାଁ ବ୍ଲକ କୁରାଳ ଗ୍ରାମର ରଜତ ନାଏକ | 2010 ମସିହାରେ ତାଙ୍କର ବାହାଘର ହୋଇଥିଲା । ରୋଜଗାର ନଥିବାରୁ ନାହିଁ ଅସୁବିଧାରେ ଚଳୁଥିଲେ |

କିନ୍ତୁ ସେହି ଗ୍ରାମର ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ତ୍ରିନାଥ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଦେହ ଖରାପ ହେବାରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କର ଏକ କିଡନୀ ଦରକାର ପଡିଲା | ଫଳରେ ରଜତ ନାୟକ ଙ୍କୁ ମିଠା କଥା କହି ଏକ ସରକାରୀ ପିଅନ ଚାକିରି ସହ 15 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୋଭ ଦେଖାଇ ଥିଲେ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ବୋଲି ରଜତ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ରଜତଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ବାପଘରକୁ ଚାଲିଯିବା ପରେ 2011ମସିହାରେ ରଜତ ଲୋଭରେ ରାଜିହୋଇ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ କିଡିନ ଦେବାକୁ । କିନ୍ତୁ କାମ ସରିବାପରେ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଭୁଲିଗଲେ ରଜତକୁ | ଏବେ ରଜତ କାମଧନ୍ଦା କରିପାରୁ ନଥିବା ବେଳେ ପରିବାର ଚଳେଇବା କାଠିକର ପାଠ ହୋଇପଡିଛି | ତାଙ୍କର ପରିବାର କହିଲେ ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ଗୋଟିଏ ଝିଅ । ଏହି ବିଷୟରେ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଙ୍କୁ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲୁ | ସେ କହିଥିଲେ ସେ ତାଙ୍କ ଆଡୁ କିଡନୀ ଦେଇଥିଲେ ତାଙ୍କୁ ମୁଁ ଦୁଇଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେଇଛି । କିଛି ଖଳପ୍ରକୁତିର ଲୋକଙ୍କ ବୁଦ୍ଧିରେ ପଡ଼ି ସେ ଏହିଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି । ସେ ଯାହାହେଉ କିନ୍ତୁ ଏହି ବିଷୟ ସେଅଂଚଳରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ଅଛି |

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: