NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ସାହାରା ଇଣ୍ଡିଆ ଓଡଗାଁ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ : ଥରେ ଟଙ୍କା ଜମାକଲେ ଆଉ ମିଳୁନି !

Spread the love
ADVERTISEMENT

ସାହାରା ଇଣ୍ଡିଆ ଓଡଗାଁ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ : ଥରେ ଟଙ୍କା ଜମାକଲେ ଆଉ ମିଳୁନି !

ନୟାଗଡ : 04/08/2021(ରିପୋର୍ଟ : ରବିନ୍ଦ୍ର କୁମାର ସାହୁ ): ବହୁତ ଆଶା ନେଇ ନିଜର କଷ୍ଟ ଅର୍ଜିତ ଟଙ୍କା ଜମା କରିଥିଲେ ଓଡଗାଁ ସାହାରା ଇଣ୍ଡିଆ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ | 5/10ବର୍ଷର ଅବଧି ପୂରଣ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ବି ମିଳିଲାନି ଜମା ଟଙ୍କା | କିଏ ଝିଅ ବାହାଘର ପାଇଁ ରଖିଥିଲା ତ ଆଉ କିଏ ଘର ତିଆରି ପାଇଁ ନିଜ ରୋଜଗାରରୁ କିଛି କିଛି ଜମା କରିଥିଲା | ହେଲେ ସବୁ ସ୍ବପ୍ନ ସ୍ବପ୍ନରେ ରହିଗଲା | ଟଙ୍କା ଆଣିବାକୁ ଯାଇ ଟଙ୍କା ତ ପାଇନଥିଲେ, ପାଇଥିଲେ କେବଳ ଖଣ୍ଡିଏ କାଗଜ | ଫୁସୁଲା ଫୁସୁଲି କରି ଉକ୍ତ ଟଙ୍କାକୁ ଅନ୍ୟ ଏକ ଯୋଜନାରେ ଜମା କରିଦେଇ କାଗଜ ଖଣ୍ଡିଏ ଧରାଇ ଦେଉଛନ୍ତି ଜମାକାରୀଙ୍କୁ | ବିଚରା ଜମାକାରୀ ଅନ୍ୟ ଉପାୟ ନପାଇ ସେହି କାଗଜ ଖଣ୍ଡିକ ଧରି ଫେରି ଆସୁଛି ଘରକୁ | କେବଳ ଆଗାମୀ ମ୍ୟାଚୁରିଟ ତାରିଖ ପାଇଁ ହିସାବ କରୁଛି ସେ କେତେ ଟଙ୍କା ପାଇବ | ହେଲେ ସେହି ଦିନ ବି ସେହି ସମାନ ଘଟଣା | ଜମାକାରୀଙ୍କ ଉଠାଣ ଟଙ୍କା ପୁଣି ଆଉ ଏକ ଯୋଜନାରେ ଜମା ହେଉଛି |


ଏହା ଗପ ନୁହେଁ ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ | ଏହା ଏକ ରିଅଲ ଘଟଣା | ଅନେକ ଜମାକାରୀଙ୍କ ଟଙ୍କା ଆଉ ଘରକୁ ଫେରୁନି | ଲୋକପ୍ରଚାରକୁ ଦୁଷ୍ଟିରେ ରଖି ହାତ ଗଣତି କେତେକ କ୍ଷୁଦ୍ର ଜମା ଲୋକଙ୍କ ଦିଆଯାଉଛି | ହେଲେ ସିଂହ ଭାଗ କେବଳ କାଗଜ ପାଉଛନ୍ତି | ଯେଉଁ କାଗଜର କିଛି ମୂଲ୍ୟ ନାହିଁ | ଯଦି କାହାର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଜରୁରୀ ଟଙ୍କା ଦରକାର ପଡେ, ସିଏ କଣ ଏ କାଗଜରେ କେଉଁଠୁ ଋଣ ଆଣିପାରିବ? ତେବେ କେଉଁ ସ୍ୱାର୍ଥରେ ସେ ନିଜ ଅର୍ଜିତ ଟଙ୍କା ଜମା କରୁଛି ? ଆଜିବି ସାହାରା ଇଣ୍ଡିଆ ତରଫରୁ ଜମାକାରୀଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଦେଉଥିବା ଦାବି କରୁଛି |

ଏମିତି ଆଜି ଏକ ଘଟଣା ଓଡଗାଁ ସାହାରା ଇଣ୍ଡିଆ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ଗୁମର ଆଜି ପଦାରେ ପଡିଛି। ଗରିବ ଲୋକମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଚିକ୍କଣ କଥା କହି ସଞ୍ଚୟ କରାଉଥିବା ପ୍ରତିନିଧି କଥା କହିଲେନସରେ,କିନ୍ତୁ ଶାଖା ପରିଚାଳକ ଜମାକାରୀଙ୍କ ଟଙ୍କା ଜମା ରଖି ମ୍ୟାଚୁରିଟ ହେଲା ପରେ ମଧ୍ୟ ଫେରାଉ ନାହାନ୍ତି | ଜମାକାରୀଶଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ଆଳ ଦେଖାଇ ଘରକୁ ପଠାଇଦେଉଥିବା ଏବଂ ଜମାକାରୀଙ୍କ ଟଙ୍କା ଫେରାଉ ନଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ଏପରି ଘଟଣା ଘଟିଛି ଜଣେ ଜମାକାରୀ ମଳୟ ରଞ୍ଜନ ସାହୁଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ | ଏପରିସ୍ଥଳେ ଶାଖାପରିଚାଳକ 2020ରେ ମ୍ୟାଚୁରିଟ ପାଇଥିବା ଟଙ୍କାକୁ 2021ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ ଦେବାକୁ କହିଛନ୍ତି।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: