NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଅସଲି ଡାକ୍ତରଙ୍କର ନକଲି ଲୀଳା, କିଡ଼ନୀ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରେ !

Spread the love
ADVERTISEMENT

ଅସଲି ଡାକ୍ତରଙ୍କର ନକଲି ଲୀଳା, କିଡ଼ନୀ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରେ !

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : 30/07/2021(ରିପୋର୍ଟ : ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ସିଂହ ): ଡାକ୍ତର ଙ୍କୁ କୁହାଯାଏ ଦ୍ୱତୀୟ ଭଗବାନ l ହେଲେ କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତ କୋଇଲି ବ୍ଲକର କେନ୍ଦୁପାଟଣାରେ ଜଣେ ଡାକ୍ତର ଟଙ୍କା ଲୋଭରେ ବିଚିତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି l ଲୋଭ ଓ ସ୍ୱାର୍ଥର ବଶବର୍ତ୍ତୀ ହୋଇ ଜଣେ ଗରିବ ପରିବାରକୁ ସର୍ବସ୍ୱାନ୍ତ କରିଦେବାପରେ ରୋଗୀକୁ ଠେଲି ଦେଇଛନ୍ତି ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖକୁ l ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ କିମ୍ସ ହସ୍ପିଟାଲର ଜଣେ ମେଡ଼ିସିନ ବିଭାଗର ଡାକ୍ତର ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି କେନ୍ଦୁପlଟଣା ନିକଟରେ ଏକ ପ୍ରାଇଭେଟ କ୍ଲିନିକ ଖୋଲି ଗରିବ ଲୋକ ମାନଙ୍କୁ ନିରୋଗ କରିବା ନାଁ’ରେ ଠକି ଚାଲିଛନ୍ତି l ଖଟିଖିଆ ଶ୍ରେଣୀର ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଶୋଷଣର ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି l

ଏହାର ଜ୍ୱଳନ୍ତ ନିଦର୍ଶନ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି କୁଳିଆ ଗାଁ’ର ଦିନମଜୁରିଆ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସାମଲଙ୍କ ପଚିଶି ବର୍ଷୀୟ ଯୁବକ ଦେବବ୍ରତ ସାମାଲ ଙ୍କ ପାଖରେ l ଏକ ବର୍ଷ ତଳେ ତାଙ୍କ ନାକରୁ ରକ୍ତ ପଡିବାରୁ ସେ ଶୈଳେନ୍ଦ୍ର ନାୟକଙ୍କ କ୍ଲିନିକକୁ ଯାଇ ତାଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନେଇଥିଲେ l ଶୈଳେନ୍ଦ୍ର ମେଡ଼ିସିନ ବିଶେଷଜ୍ଞ ହୋଇ ମଧ୍ୟ ଟଙ୍କା ଲୋଭରେ କିଡ଼ନୀ ରୋଗ ଚିକିତ୍ସାର ବାହାନା କରି ଦେବବ୍ରତଙ୍କ ବାପାଙ୍କଠୁ ଅଶିରୁ ନବେ ହଜାର ଟଙ୍କା ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ନେଇଥିଲେ l ସେ ଯେଉଁ ଔଷଧ ଦେଉଥିଲେ ସେଥିରେ ରୋଗୀ ଭଲ ହେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଅଧିକ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡୁଥିଲା l ସାତ ମାସ ପରେ ରୋଗୀ ଅତ୍ୟଧିକ ଶାରୀରିକ ପୀଡା ଭୋଗିବାରୁ ସେ ଡାକ୍ତର କହିଲେ ଦେବବ୍ରତକୁ କିମ୍ସ ମେଡିକାଲ ନେଇଯାଅ l ପରେ ରୋଗୀ ଙ୍କ ପରିବାର ତାଙ୍କୁ କିମ୍ସ ନେଲା ପରେ ଜଣା ପଡିଲା ଯେ ସାତ ମାସ ତଳୁ ସେ ତାଙ୍କ ଦୁଇଟି କିଡ଼ନୀ ହରେଇ ସାରିଲେଣି l

ସେଠୁ ରୋଗୀଙ୍କ ବାପା ଜାଣିପାରିଲେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କ ନିକଟରୁ କେବଳ ଟଙ୍କା ଶୋଷଣ କରିବାକୁ ସବୁ ଲୁଚାଇଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଡାକ୍ତର ମେଡ଼ିସିନ ବିଶେଷଜ୍ଞ ହୋଇଥିଲେବି ନିଜେ ପାଲଟି ଯାଇଥିଲେ କିଡ଼ନୀ ରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ | ଏଭଳି ଅସଲି ଡାକ୍ତର ଟଙ୍କା ପାଇଁ ନକଲି ଲୀଳା କରି ଅନେକ ରୋଗୀଙ୍କୁ ବିପଦ ରେ ପକାଉଛନ୍ତି l
ଗରିବ, ଦିନମଜୁରିଆଙ୍କ ସରଳତାର ଫାଇଦା ଉଠାଇ ନର୍ସିଙ୍ଗ ହୋମ ନାଁ’ ରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଶୋଷି ଚାଲିଛନ୍ତି l ଏମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅନେକ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରେ ପଡୁଛନ୍ତି l ତେବେ ଏଠି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠେ ଏ ନେଇ ସରକାର କେବେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବେ l

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: