ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଠାରୁ 50, 000 ଟଙ୍କା ଦାବି କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଦୁଇ ଜଣ ୱେବ ଚ୍ୟାନେଲ ସାମ୍ବାଦିକ ଗିରଫ | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଠାରୁ 50, 000 ଟଙ୍କା ଦାବି କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଦୁଇ ଜଣ ୱେବ ଚ୍ୟାନେଲ ସାମ୍ବାଦିକ ଗିରଫ |

Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଠାରୁ 50, 000 ଟଙ୍କା ଦାବି କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଦୁଇ ଜଣ ୱେବ ଚ୍ୟାନେଲ ସାମ୍ବାଦିକ ଗିରଫ |

ଭୁବନେଶ୍ୱର : 06/09/2021(ବ୍ୟୁରୋ )ଦେଶରେ ନୂତନ ଫ୍ରେମ୍ ହୋଇଥିବା ଆଇଟି ନିୟମ ମାଧ୍ୟମରେ ଅନ୍ ଲାଇନ୍ ବିଷୟବସ୍ତୁକୁ ସେନ୍ସର କରିବା ପାଇଁ ବଢୁଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ମଧ୍ୟରେ, କେତେକ ୱେବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ତଥା ବେଆଇନ ସନ୍ତୁଷ୍ଟତା ହାସଲ କରିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ ଓଡିଶାର ସାମ୍ବାଦିକତା ତଥା ଗଣମାଧ୍ୟମ କ୍ଷେତ୍ରର ମୋୖଳିକ ନୈତିକତା ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଆହ୍ୱାନ ଭାବରେ ଉଭା ହୋଇଛି।

ADVERTISEMENT

ଗୁରୁତର ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅଧିକ ଯୋଗ କରି ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଉମରକୋଟେରେ ଜଣେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କଠାରୁ 50,000 ଟଙ୍କା ମାଗିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଏକ ନ୍ୟୁଜ୍ ୱେବ୍ ପୋର୍ଟାଲର ଦୁଇଜଣ ପ୍ରତିନିଧୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା। ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଘଟଣାରେ ୱେବ୍ ଚ୍ୟାନେଲର ଅନ୍ୟ ଜଣେ ପ୍ରତିନିଧୀ ଫେରାର ଅଛନ୍ତି।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ନୟାକୁଗୁଡା ସରକାରୀ ପ୍ରକଳ୍ପ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଆଡମିଶନ ନେଇ ଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ଅଭିଭାବକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦର ସମାଧାନ ପାଇଁ ପୋର୍ଟାଲ କର୍ମଚାରୀ 50,000 ଟଙ୍କା ମାଗିଥିଲେ। ଏହି ମାମଲାରେ ଅଭିଯୋଗକାରୀ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ୱେବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ ପ୍ରତିନିଧୀଙ୍କୁ 35,000 ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା ଦାବି କରିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ 15,000 ଟଙ୍କା ପାଇଁ ସେମାନେ ତାଙ୍କୁ ଧମକ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଛନ୍ତି।

ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତି କରି ନବରଙ୍ଗପୁର ପୋଲିସ ଦୁଇ ୱେବ ଚ୍ୟାନେଲ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ସାମ୍ବାଦିକ ଏବେ ବି ଫେରାର ଅଛନ୍ତି ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ମିଥ୍ୟା ଖବର ଚଳାଇବା ଏବଂ ଅସ୍ପଷ୍ଟ ବିଷୟବସ୍ତୁ ବହନ କରୁଥିବା ୱେବ୍ ପୋର୍ଟାଲଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ଗୁରୁତର ଉଦ୍ବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟିକ ସଂସ୍ଥା କହିଛି ଯେ ଏହିପରି ଅନଲାଇନ୍ ବିଷୟବସ୍ତୁ ଭାରତର ଭାବମୂର୍ତ୍ତିକୁ କ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ କରୁଛି ଏବଂ ଏହା ସାମ୍ବାଦିକତା ତଥା ଜନ ଯୋଗାଯୋଗର ନୈତିକତା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
29cc3d8cd884c5afa1c0c9b79b62a918.w3000.h600._CR0,0,3000,600_SX1920_
%d bloggers like this: