ଆମ ସ୍କୁଲ ଆମ ଗାଁରେ ରହୁ, ସରକାରଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀଙ୍କ | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ଆମ ସ୍କୁଲ ଆମ ଗାଁରେ ରହୁ, ସରକାରଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀଙ୍କ |

Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ଆମ ସ୍କୁଲ ଆମ ଗାଁରେ ରହୁ, ସରକାରଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀଙ୍କ |

ନୂଆଗାଁ : 14/08/2021(ରିପୋର୍ଟ :ନିରଞ୍ଜନ ସାହୁ ): ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅନେକ ଯୋଜନା ପ୍ରଣୟନ କରି ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ଶିକ୍ଷାର ବିକାଶ ପାଇଁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି | ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ରାଜସ୍ବ ବିନିଯୋଗ କରି ନିର୍ମିତ ହୋଇଛି ବିଦ୍ୟାଳୟ | ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ଧରି ଚାଲୁଥିବା ଅନେକ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପିଲା ଅଭାବରୁ ବନ୍ଦ ହେଲାଣି | ଏମିତି ଏକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନୟାଗଡ ଜିଲ୍ଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ ହରିପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଜୟପୁର ଗ୍ରାମରେ | ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଏଠାରେ କହି ରଖୁଛୁ ଯେ , 2012 ମସିହା ଅଗଷ୍ଟ 17 ତାରିଖରେ ଏହି ଗ୍ରାମରେ ନିର୍ମିତ ହୋଇଥିଲା “ଜୟପୁର ପ୍ରାଥମିକ ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ” | ଏଠାରେ ପିଲାମାନଙ୍କର ପାଠ ପଢା ପାଇଁ ପକ୍କା ଘର ନିର୍ମାଣ ସହିତ ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା |
କିନ୍ତୁ ସରକାରଙ୍କ ନୂତନ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ସବୁ ଠିକ ଠାକ୍ ଥିଲା ବେଳେ ବର୍ତମାନ ଏଠାରେ 19 ଜଣ ପିଲା ଅଛନ୍ତି ଓ ନାମ ଲେଖାଇବା ପାଇଁ 8 ଜଣ ଅଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ପିଲାଙ୍କ ନାମ ଲେଖା ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି | ଗାଁ ନିକଟ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପିଲାମାନେ ନାମ ଲେଖାଇ ପାରିବେ ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି |

ADVERTISEMENT


ଏହି କାରଣରୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଓ ଜିଲ୍ଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ସହ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି | ସ୍ଥାନୀୟ ବିଧାୟକ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ବେହେରାଙ୍କୁ ଭେଟି ମଧ୍ୟ ନିଜର ଦୁଃଖ ଜଣାଇଛନ୍ତି ଗ୍ରାମବାସୀ | ଏଥିରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ସହିତ ଗାଁ ସଭାପତି ପାଣୁ ବେହେରା ଗାଁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଗାଁ ରେ ରହିବାକୁ ପ୍ରଶାସନକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: