କୁନୁର ହେଲିକ୍ୟାପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣା: ଦିଲ୍ଲୀରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ସମାରୋହରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେବଳ 3 ଟି ମୃତଦେହ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

କୁନୁର ହେଲିକ୍ୟାପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣା: ଦିଲ୍ଲୀରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ସମାରୋହରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେବଳ 3 ଟି ମୃତଦେହ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି |

Kunur helicopter crash: Only 3 bodies have been identified so far at a tribute ceremony in Delhi.
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

କୁନୁର ହେଲିକ୍ୟାପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣା: ଦିଲ୍ଲୀରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ସମାରୋହରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେବଳ 3 ଟି ମୃତଦେହ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି |

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: 09/12/2021( ବ୍ୟୁରୋ): ତାମିଲନାଡୁର ସୁଲୁରରୁ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ବିମାନ ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀର ପାଲାମ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ପହଞ୍ଚିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ରାତି ପ୍ରାୟ 9 ଟା ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ସମାରୋହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଥିଲା। ଏହି ସମାରୋହରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ଏବଂ ତିନି ସେବାର ମୁଖ୍ୟମାନେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେବଳ ତିନୋଟି ମୃତଦେହ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ ସିଡିଏସ୍ ଜେନେରାଲ୍ ବିପିନ ରାୱତ, ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମଦୁଲିକା ରାୱତ ଏବଂ ବ୍ରିଗେଡିୟର୍ ଏଲ୍.ଏସ୍ ଲିଡରଙ୍କ ନାମ ରହିଛି। ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ପରେ ଏହି ତିନୋଟି ଶବକୁ ଶେଷ ଧାର୍ମିକ ରୀତିନୀତି ଅନୁଯାୟୀ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯିବ । ଅବଶିଷ୍ଟ ମୃତଦେହ ଚିହ୍ନଟ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଚାଲିଛି, ସେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେହି ଶବଗୁଡ଼ିକୁ ଆର୍ମି ବେସ ହସ୍ପିଟାଲର ମର୍ଗରେ ରଖାଯିବ। ସମସ୍ତ ମୃତକଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ସାମରିକ ସମ୍ମାନ ସହିତ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ଯୋଜନା କରାଯାଇଛି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଘନିଷ୍ଠ ଏବଂ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଛି |
ଶବକୁ ନେଇ ସୁଲୁର ଛାଡି ଦିଲ୍ଲୀ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରି, ବିମାନଟି 7:40 ସୁଦ୍ଧା ପାଲାମ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା |
ତାମିଲନାଡୁର ସୁଲୁରରେ ଥିବା ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ବେସରୁ C-130J ବିମାନ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାୱତ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମଦୁଲିକାଙ୍କ ସମେତ 11 ଟି ମୃତଦେହ ନେଇ ଦିଲ୍ଲୀ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିଛି। ଏହି ବିମାନଟି ସନ୍ଧ୍ୟା 7:40 ସୁଦ୍ଧା ରାଜଧାନୀର ପାଲାମ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା | ଯେଉଁଠାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ଏବଂ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ପରାମର୍ଶଦାତା ଅଜିତ ଡୋଭାଲ CDS ରାୱତ ସମେତ ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ।

ADVERTISEMENT

ତାମିଲନାଡୁର କୁନୁରରେ ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଭାରତର ପ୍ରଥମ ସିଡିଏସ୍ ଜେନେରାଲ୍ ବିପିନ ରାୱତଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସମେତ ଆଉ 12 ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି।

ବୁଧବାର ତାମିଲନାଡୁର କୁନୁରରେ ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଭାରତର ପ୍ରଥମ ସିଡିଏସ୍ ଜେନେରାଲ୍ ବିପିନ ରାୱତଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସମେତ ଆଉ 12 ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ଲୋକସଭାରେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରି ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ସିଡିଏସ ଏବଂ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତି ଓମ ବିର୍ଲା ମଧ୍ୟ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ରାତି ପ୍ରାୟ 9 ଟା ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ଏବଂ ଜାତୀୟ ସୁରକ୍ଷା ପରାମର୍ଶଦାତା ଅଜିତ ଡୋଭାଲ ମୁଖ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରିବେ। ତିନୋଟି ସେବା ମଧ୍ୟରୁ, CDS |

ଜେନେରାଲ ବିପିନ ରାୱତଙ୍କ ଶରୀରକୁ ଘରେ ରଖାଯିବ |

ଜେନେରାଲ ବିପିନ୍ ରାୱତଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ତାଙ୍କର ଶେଷ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ 10 ଡିସେମ୍ବର ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ତାଙ୍କ ବାସଭବନରେ (3 କାମାରାଜ ମାର୍ଗ) ରଖାଯିବ | ତେଣୁ, 11 ରୁ 12:30 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ମାନ୍ୟଗଣ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତି ଏବଂ ସାଧାରଣ ନାଗରିକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଶେଷ ଦର୍ଶନ ପାଇବେ | ଯେତେବେଳେ କି ଅପରାହ୍ନ 12:30 ରୁ 13:30 ମଧ୍ୟରେ ସୈନିକମାନେ ଜେନେରାଲ୍ ବିପିନ ରାୱତଙ୍କ ଶେଷ ଦର୍ଶନ ପାଇବେ |

କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଆସନ୍ତାକାଲି କାମରାଜ ରୋଡ ପରିଦର୍ଶନ କରିବେ, ସିଡିଏସ ରାୱତଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରିବେ

କେରଳର ୱାୟାନାଡରୁ ଲୋକସଭା ସାଂସଦ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳ ବେଳେ କାମରାଜ ରୋଡରେ ସିଡିଏସ୍ ଜେନେରାଲ୍ ବିପିନ ରାୱତ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରିବେ। ତାମିଲନାଡୁର କୁନୁର ନିକଟରେ ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସିଡିଏସ୍ ରାୱତଙ୍କ ସମେତ 12 ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: