ରୋଷଇ ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଛି ଇନ୍ଧନ ଦର ବୃଦ୍ଧି : ଚାପରେ ଓଡିଶାର ସାଧାରଣ ମଣିଷର ମାସିକ ବଜେଟ | - NK NEWS ODISHA

NK NEWS ODISHA

News Agency Odisha, Odisha latest news, Trending news Odisha, Breaking News Odisha,Odia latest News,latest odisha news,odia news headlines,odisha news,news odisha,breaking news odisha,latest odia news,news headlines,odisha current news,odisha orissa,odisha tv latest,bhubaneswar news,odisha latest news,odisha latest,odisha covid updates,odisha lockdown,lockdown news,odisha poltics,odishatv,ama odisha,kanak news bulletin,naveen patnaik,odisha,jobs,

ରୋଷଇ ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଛି ଇନ୍ଧନ ଦର ବୃଦ୍ଧି : ଚାପରେ ଓଡିଶାର ସାଧାରଣ ମଣିଷର ମାସିକ ବଜେଟ |

Kitchens on fire Fuel price hike: Odisha's monthly budget under normal pressure
Spread the love
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

ରୋଷଇ ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଛି ଇନ୍ଧନ ଦର ବୃଦ୍ଧି : ଚାପରେ ଓଡିଶାର ସାଧାରଣ ମଣିଷର ମାସିକ ବଜେଟ |

ଭୁବନେଶ୍ୱର : 18/10/2021(ବ୍ୟୁରୋ): ଇନ୍ଧନ ମୂଲ୍ୟରେ ବୃଦ୍ଧି ତୈଳ, ଡାଲି ଏବଂ ପନିପରିବା ଭଳି ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ଦ୍ରବ୍ୟର ମୂଲ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇ ରୋଷେଇ ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଛି।

ADVERTISEMENT

ଓଡିଶା ସମେତ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ପେଟ୍ରୋଲ ମୂଲ୍ୟ ଲିଟର ପିଛା 100 ଟଙ୍କା ଅତିକ୍ରମ କରୁଥିବାରୁ କୋଭିଡ ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ଗତି କରୁଥିବା ପରିବାର ଉପରେ ମାସିକ ବଜେଟ ଗୁରୁତର ଚାପରେ ପଡିଛି।

ଇନ୍ଧନ ମୂଲ୍ୟରେ ବୃଦ୍ଧି ତୈଳ, ଡାଲି ଏବଂ ପନିପରିବା ଭଳି ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ଦ୍ରବ୍ୟର ମୂଲ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇ ରୋଷେଇ ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଛି।

ପେଟ୍ରୋଲ ମୂଲ୍ୟ ଓଡିଶାର ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାରେ ଆଗରେ ଅଛି। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ଫିଲିଂ ଷ୍ଟେସନଗୁଡ଼ିକ ଲିଟର ପିଛା ପେଟ୍ରୋଲ 112.26 ଟଙ୍କା ବିକ୍ରି କରୁଥିବାବେଳେ ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ ଲିଟର ପିଛା 108.56 ଟଙ୍କା ରହିଛି। ତୈଳ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ଯୋଗୁଁ ଓଡ଼ିଶାରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅଶାନ୍ତ ହୋଇଛି ବସ୍ ଭଡା | ପୂର୍ବର ସମସ୍ତ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗି ଜିଲ୍ଲାର କାଲିମେଲା ଅଞ୍ଚଳରେ ପେଟ୍ରୋଲ ମୂଲ୍ୟ ସୋମବାର ଲିଟର ପିଛା 113 ଟଙ୍କା ଛୁଇଁଛି।

ସେହିଭଳି ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପେଟ୍ରୋଲର ମୂଲ୍ୟ 106.77 ଟଙ୍କା ଥିବାବେଳେ ଏକ ଲିଟର ଡିଜେଲ 103.15 ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି। ତେବେ କଟକରେ ଲିଟର ପେଟ୍ରୋଲର ମୂଲ୍ୟ 107.04 ଟଙ୍କା ଏବଂ ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ 103.42 ଟଙ୍କା ରହିଛି।

ରାଉରକେଲାରେ ପେଟ୍ରୋଲର ମୂଲ୍ୟ ଲିଟର ପିଛା 107.88 ଟଙ୍କା ଥିବାବେଳେ ବାଲେଶ୍ୱରରେ ପେଟ୍ରୋଲ ମୂଲ୍ୟରେ ରହିଛି
106.70 ଟଙ୍କା |

ଇନ୍ଧନ ମୂଲ୍ୟରେ ବୃଦ୍ଧି ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ମହାମାରୀ କାରଣରୁ ଦରମା ହ୍ରାସ ପରେ ରୋଜଗାର ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବା ସ୍ୱଳ୍ପ ବେତନ ପ୍ରାପ୍ତ ଏବଂ ମଧ୍ୟବିତ୍ତ ପରିବାରକୁ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ମୁଖ୍ୟତଃ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି।

ଲୋକମାନେ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଇନ୍ଧନ ମୂଲ୍ୟକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିବା ପାଇଁ ସରକାର ଯଥେଷ୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁନାହାଁନ୍ତି।

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
%d bloggers like this: